Jaga:     
Uudised

5 tõsiasja, kuidas kaitsta oma last mürgistuste eest

Kõige tähtsam on säilitada rahu ja koguda maksimaalne hulk infot arstidele – haiglasse tuleks kaasa võtta kõikvõimalik, mis võiks infot anda!

Samuti vaadata, kas aineid on nätsutatud või neelatud, palju on pudelitest puudu, kaua laps oli järelevalveta. Küsimusi esitatakse parima ja kiirema lahenduse pakkumiseks!

Tallinna Lastehaigla vastuvõtu osakonna juhataja dr. Helke Nurm toob välja viis tõsiasja väikelaste mürgistustest, mille peaks meelde jätma iga lapsevanem, et oma last kaitsta.

1. Kõik keemilised vedelikud tuleks hoida originaalpakendis. Laps tahab juua ega tea, et tavalises limonaadipudelis on äkitselt hoopis grillipuhastusvedelik.

2. Kui laps võtab lonksu torupuhastusvahendit, ei tohi teha loputust ega oksendamist esile kutsuda, sest nii liigub ohtlik aine söögitoru mööda üles-alla ning laps saab topeltkahju. Tuleb hoopis haiglasse minna ja kindlasti võtta kaasa keemilise aine pudel – kui PH tase jääb 2 ja 11 vahele, põhjustab vedelik tõsist ärritust. Kui PH on aga alla kahe või üle 11, on aine söövitav ja ohtlik!

3. Sage probleem on pesugeeli padjakese imemine, mis lapsele meenutab närimisrõngast. See lahustub suus kiiresti, PH järgi on aine ärritav, kuid sisaldab alkoholi, mis põhjustab uimasust.

4. Kõige sagedamini satuvad väikelapsed haiglasse tablettide tõttu – näiteks saavad nad vanavanemate varude kallale või sobravad külalise käekotis. Kõik tabletid tuleks laste haardeulatusest eemal hoida! 

5. Söövitust tekitavate väikeste patareide neelamine on samuti probleem. Kui patarei jõuab juba makku, väljub ta suure tõenäosusega loomulikku teed pidi. Kui aga jääb söögitoru esimesse kolmandikku, on vaja see eemaldada.

Kuula samal teemal ka saadet "Patsiendiminutid" Kuku raadios 

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid