Jaga:     
Blogid

Mis naistel viga on, ma tõesti ei mõista. Miks?! (5)

Paar päeva peale Johani sündi olin kurb – ma planeerisin rohkem lapsi, aga tundsin, et ühtegi sünnitust ma elu sees enam üle ei ela ja vabatahtlikult sellist jura ette ei võta. Nii et kahjuks ei saa ma rohkem lapsi ja kõik, kirjutab oma blogis Lilli.

See läks mööda ja järsku tuli mõte, et kui teeks seda ikka veel ja paremini ning nii ma siis olengi olnud nüüd õhinas, et milline järgmine sünnitus küll olema saab ja kui hästi ma nüüd ikka kõike teeksin. Kuni …

Kuni vaatasin saadet Roaldi nädal, mis oli filmitud Pelgulinna sünnitusmajas. Ok, võin öelda, et kuna kõik on nii värskelt meeles – see haigla, töötajad, ruumid ja tunne, siis peaaegu terve aeg pillisin, kui seda vaatasin, heldimus peal. Siis vaatasin huviga intervjuud ühe naise Railiga, kes läks teist last sünnitama, oli väga positiivselt meelestatud, et oh, teeme ära. Mõtlesin, et lahe, täiega teeb ära, ma teen ka ära, teine on lebo! Ning siis filmiti seda, kui Roald oli ukse taga ja kuulas, kuidas naine vahetpidamata “uu-hu-huuuuu…” karjub.

Ja siis ma mõtlesin, et pekki...

Tuli meelde, et see oli oi kui valus, kui mingit hingetõmbepausigi ei suutnud teha. Ja see uu-huu oli minul hiljem lausa röökimine. Ja röökimine oli ka ilma sissehingamiseta, sest valusööst oli nii rets, et polnud mahti sisse hingata. Hiljem kirjeldas Raili ise ka, et arvas, et teine laps ja kergem, aga tegelikult oli raskem ning laps oli suur, neli kilo. Eks mul oli ka suur laps ja seetõttu kindlasti raske, aga ütleme nii, et minu huvi ja enesekindlus ning hasart, et oh, milline see teine sünnitus küll olla võib ja kui äge keha ja vaimu valitseja ma siis olen, kadus kuskile miinustesse.

Jeerum, mida ma siis arvasin?! Et tuleb üks selline sünnitus, et natuke tulid valud ja siis järsku tundsin pressi ning oligi laps käes?! Ei, Lilli. Isegi, kui see sünnitus tuleb natuke kergem, siis see natuke ei ole piisav sellise valu juures. Ja ma olen vabatahtlikult uuesti nõus sellise asjaga. Mis naistel viga on, ma tõesti ei mõista. Miks?!

Aga ok, peale selle, et ma ei saa aru, miks ma uuesti sünnitama tahan minna, siis üldiselt on rasedus päris ok. Iiveldus on kaduma hakanud, võib-olla õrnalt õhtuti annab veel tunda, aga see pole pooltki enam nii hull, kui alguses.

Lõputud isud

Kui Johaniga ei olnud ei iiveldust ega erilisi isusid, siis nüüd, lisaks iiveldusele, on mul ka isud tulnud. Näiteks täna tuli kartulikrõpsu isu. Ma ei mäleta, millal neid viimati sõin ja sedagi tõenäoliselt kuskil külas olles. Täna oli selline isu, et kui ma kohe seda ei saa, siis on täiesti jama. Ma räägin ikka aastatepikkusest pausist, mil viimati sellist asja ostsin. Niisiis, sõitsime linnast väljas, tee peale jäi Tõdva A&O kauplus ning läksin ja tõin krõpsupaki ära. Peaaegu terve paki sõin ühe hingetõmbega tühjaks, enne, kui vastu hakkas.

Ja hapude asjade isu on ka, aga see vist normaalsem kui kartulikrõpsuisu. Ma ise arvan, et kuigi ma võtan toidulisandeid ja asju, siis keha on võib-olla nii tühi (võrreldes Jontsu ootamisega), sest see vahe kahe raseduse vahel on väike ning imetamise aeg veel lisaks.

Kaalu osas olen ma ikka palju suurem kui Johanit ootama jäädes, nii et ma ei teagi, mida sest asjast arvata, kui palju võin juurde võtta ja mida teha, et laps väga suur ei tuleks, sest no on tõesti päris hull suurt last sünnitada. Mul muud kogemust ei ole, ei tea võrrelda, aga tõenäoliselt on hullem küll.

Nii me elamegi, Jonts on üliäge naerupall ja asjapulk, me Jaanusega üritame ka siis sammu pidada. Ning veel infot lõpetuseks – Johan sai täna 10-kuuseks! Palju õnne, musirull!

4 kommentaari

T
tibu  /   19:48, 23. mai 2017
aga mis sellel naisel siis ikkagi viga on?kirjutisest ei saanud küll sotti...
K
Kes me oleme? Naised.  /   01:03, 24. mai 2017
Mis me tahame? Ei tea.
Kunas me tahame? Kohe.
...
R
Roman  /   20:35, 23. mai 2017
Eks see on päris karm - kannatada ~10 tundi valude käes. Tundub, et 9 kuud rasedust ja 18+ aastat emadust ning armastav laps on selle kõrval liiga kõrge hind. Aasta Ema tiitel jääb vist saamata.
M
malle  /   09:27, 29. mai 2017
Üks Lõvinaine Hiiul tahtis abielumeest.Vat see ongi nende viga.
3
3 poja ema  /   13:22, 30. mai 2017
söömisel ja lapse kaalul on null seos

Loe ka neid lugusid