Jaga:     
Uudised

"Kõigepealt lapsed, siis abielu. Eesti mees on pika toimega!" (5)

Märgatavalt rohkem on neid abiellujaid, kel juba lapsed kasvamas, tõdeb Karin Kask, Tallinna perekonnaseisuameti juhataja.

Tänasel päeval kohtab aina enam ka kärgperesid. Enamasti osalevad siis tseremoonial mõlema vanema lapsed ja sageli ka noorpaari ühine laps. On ka juhtunud, et mees oma eelmist last pulma kaasata ei saa, sest lapse ema pole lubanud, teab Kask.

Märgatavalt rohkem on neid abiellujaid, kel juba lapsed kasvamas. Enamasti kaasatakse lapsed ka abi­elutseremoonia läbiviimisse: nad ulatavad sõrmuseid ja on vanematega koos registreerimis­laua ees, pidulikult riides.

Kask ütleb, et kui noorpaaril on lapsed olemas, siis on tavaliselt ka pulmalised kutsutud koos lastega ning peol on lastele organiseeritud eraldi tegevus.

Lapsed on armastuse peegel ja abielu sõlmides ei sära lastega paaride silmis sugugi vähem õnne- ja armastusetunnet. Kui lapsed juba olemas ja natuke suuremad, abiellutakse väga mitmel põhjusel: näiteks pruut ei soovinud rasedana abielluda, varem olid lapsed liiga väikesed või sooviti teha suur ja ilus pulmapidu, mis eeldab aga rahakogumist. Ja muidugi peamine põhjus: eesti mees on pikaldase toimega – abieluettepanek laseb end kaua oodata!

Loe pulmadest lastega Pere ja Kodust 

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

5 kommentaari

  /   10:00, 24. mai 2017
kui eesti mees on pika toimega ja ei kölba,eks vötke siis omale temperamentne tömmu,neid on paatide kaupa praegult vahemerelt tulemas,valik on suur.
K
kaasajal ju pooled viljatud  /   06:13, 26. mai 2017
peab enne kindlaks tegema
  /   22:19, 26. mai 2017
eesti naine on ka pika toimega.
O
oot, miks pika toimega?  /   17:52, 28. mai 2017
kas naised siis muretsesid need lapsed teiste meestega?
N
naine 50  /   13:14, 30. mai 2017
on ikka ilustajad. pika toimega ?! nalja nabani ! eesti mees pole isegi mitte MEES. nii et ühes lauses seda kasutada küll kuidagi ei anna. eesti "mees" on eneseimetlejast egomaniakist titt. suure inimese kehaga titt . a teie jahute siin pikast toimest ! naljaninad ! : )

Loe ka neid lugusid