Jaga:     
Uudised

"Vast­sündinul, kelle ema kiirustades haiglast lahkus ega tulnud enam tagasi, avastati terviseviga."

“Küllap pean alustuseks kohe selgeks tegema: Allan (6) on meie imekallis lapsendatud poeg,” alustab ema, kelle vanem laps on juba täisealine.

Kas teadsite, et neerupealiste puudulikkusel pole neerudega midagi pistmist? Tegu on hormonaalse häirega, millega on olnud kimpus president Kennedy ja millega elab, loob ja laulab Stig Rästa. Oma poja haigusloost jutustab meile Elli.

“Esimesel tutvusel Allaniga, kui käisime teda lastekodus vaatamas, saime teada, et sellel üdini rõõmsameelsel pooleteiseaastasel Mr. Sunshine’il on kaasa­sündinud neerupealiste puudulikkus. Sünnitus­majas olid tohtrid taibanud, et vast­sündinul, kelle ema kiirustades haiglast lahkus ega tulnud enam tagasi, on mingi terviseviga. Beebi ei tahtnud süüa, oksendas, ta kõht oli lahti ja loomulikult ei võtnud ta kaalus juurde. Diagnoos pandi kiiresti: neerupealiste puudlikkus. Lapsele hakati andma kahte vajalikku hormooni, mida tema neerupealised ise toota ei jõudnud: hüdrokortisooni – ebapiisava kortisooli kompenseerimiseks – ja Florineffi – aldosterooni asendamiseks.

Peagi otsustas Allanit raviv endokrinoloog, et aitab ainult Florinefistki, sest poisi korti­sooli­näitajad olid ligilähedaselt korras. Nii saimegi endale lõbusa väikse selli, kellega oli kõik muidu hästi, ainult et korra päevas tuli talle veerand tabletti Florineffi anda. Purk tablettidega anti lastekodust kaasa ja sõidutasime uue pereliikme koju – uus elu algas! Kahjuks aga nii libedalt siiski ei läinud.

Loe edasi värskest Pere ja Kodust! 

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid