Laura-Lisette Lepp (KOIT)
Jaga:     
Blogid

Füsioterapeut: "Kui treenida last suurel koormusel spetsialisti järelvalveta, võivad tekkida vigastused ja hilisemas eas traumad."

Teadlik treening on füüsiliselt ja vaimselt tervete laste kasvatamine. Treeningul nagu koolilgi on lapse mõtlemisele emotsionaalselt suur mõju, nii et lisaks füüsilisele osale on väga oluline, kuidas pedagoogiliselt turvaliselt lapsi õpetada.

Mida varasemas eas hakkab laps trennis käima, seda kergemini voolitavam on tema keha ja mõtlemine. Parim viis turvaliselt treenida on füsioterapeudi järelvalve all.

Ei tohi üle treenida

Öeldakse, et lapse keha on hästi „lahti“. See tähendab, et tema liigesed on liikuvamad ja lihased venivamad kui täiskasvanud inimesel. Erandjuhtudel on tegu hüpermobiilsete liigestega, kus tuleb treeningtegevust eriliselt jälgida. Mida varasemas eas lapse liigeseid stimuleerima hakata, seda treenitumaks keha saab. Kui treenida aga suurel koormusel ning spetsialisti järelvalveta, võivad tekkida vigastused, mis hilisemas eas traumadena väljenduvad.

Kui füsioterapeut vaatab õpilase kehalise konditsiooni üle treeninghooaja alguses, saab õpilane hooaja jooksul parimal viisil ennetada kehalisi kahjustusi. Kui on märgata füüsilisi vigastusi, saab õpilane individuaalse koduse harjutuskava, et keha parim võimalik vorm taastada. Sel juhul saame ennetada püsivaid kahjustusi ja tervis on kontrolli all. Hooaja lõpus enne suvevaheajale minekut on hea keha konditsioon uuesti üle vaadata.

Erialane kõrgharidus

Laps on kiire õppija ja täiskasvanute pealt matkija, sest tal puuduvad eelnevad kogemused õigest ja valest. Huvikooli treeningul nagu koolilgi on lapse mõtlemisele emotsionaalselt suur mõju. Seetõttu on lisaks füüsilisele osale väga oluline, kuidas pedagoogiliselt turvaliselt lapsi õpetada.

Professionaalsusele viitab vastav kõrgharidus. Tantsuõpetajad saavad kõrgharidusena ülikoolis õpetamisdidaktikat ja pedagoogilist praktikat, mille käigus õpitakse psühholoogiliselt tervet õpilastele lähenemist. Seega on erialane kõrgharidus ning koostöö füsioterapeudiga oluline osa tervelt treenitud lapse võrrandist.

Tantsuklubi KOIT on esimene professionaalne tantsukool Eestis, kelle õppekavast võis leida juba neli aastat tagasi füsioterapeudi järelvalve all treenimise ning kohustuslikud vastuvõtud õppeaasta alguses ja lõpus. Õpilased on terved ja õnnelikud ning teadlikud oma keha vajadustest.

Treenige terviseks!

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid