Jaga:     
Blogid

Müüja: "Väikelapsed tormavad mööda poodi, nutavad ja karjuvad. Samal ajal emad jahivad peoks hilpe ja teevad selfisid!" (5)

Emad, kes te poodides oma lapsed hooletusse jätate, lasete neil lihtsalt karjuda ja nutta samal ajal, kui teete ise proovikabiinides selfisid oma võimalikust uuest peokleidist. Miks te oma lapsi ja teisi külastajaid piinate? Pikemalt saad lugeda blogist See ei ole muinasjutt.

Olen ise töötanud riidepoes, toidupoes ja muidugi olen ka poodide külastaja, samuti on mul endal laps, nii et mul on tekkinud nii mõnedki mõtted lastega poodides käimisest.

Siinkohal mainin ära, et juttu tuleb peamiselt ikkagi lastest vanuses 2-7a. Pisikesed beebid enamus ajast magavad ja nende juuresolek poes ei sega ilmset kedagi v.a juhul, kui vankrid seisavad keset teed lihtsalt ees. No ja kui sa tassid pisikese beebi, kes on paksult riides, poodi hauduma sinna, siis see ei ole ka okei...

Olin kleidipoes tööl ja tegelesin peamiselt garderoobi juures klientide nõustamisega, aitamisega ja stangedelt proovitud kleitide saali tagasi tassimisega. Ja minu tööd sõna otseses mõttes segasid lapsed! Lapsed on lapsed ja nende koht ei ole poes šoppamas, seega olin ma vihane hoopis nende emade peale, kes otsustasid oma 2aastaste lastega kleidipoodi kleite (ikka mitmuses) proovima tulla ja selleks ajaks jätsid oma lapsed järelvalveta.

Lastele ohtlik

Kleitidelt ikka pudeneb litreid, kivikesi, pärleid ja muud ning üks pisike jooksis ja otsis põrandalt just neid pärlikesi ja seejärel toppis neid omale suhu. Õnneks ema avastas ja käskis selle suust ära võtta ja seejärel VISATA PÕRANDALE TAGASI!! WTF!  Mina oleks tahtnud teada, mis selle ema peas küll toimus, et ta palus selle põrandale tagasi visata. Et järgmisel hetkel, kui ta jälle pilgu lapselt pöörab, ta saab ikka sellesamuse pärlikese üles otsida ja uuesti suhu toppida ja seekord alla neelata??

Pikki maksikleite oma kohtadele tagasi viies jooksis üks väike laps mulle täpselt otsa. Võin ausalt öelda, et meil mõlemal vedas, sest kui ma oleks lapsele otsa kukkunud, oleksin ilmselt süüdlaseks jäänud mina - sest alles siis, kui lapsega midagi juhtub, tuleb kabiinist välja emalõvi. Lapsel ei oleks ilmselt väga mõnus olnud, kui üks 60kilone naine talle peale kukub koos kleidihunnikuga. Taas tekib küsimus “Miks?” Miks te jätate oma väikesed lapsed poe peale “hullama” ise muretult järgmiseks peoks või kes teab milleks ilusat hilpu välja valides? Kas see ei tundu hoolimatu ja ei näita vastutustundetust?

Emad vastutavad

Kolmas kord oli kokkupuude lapsega, kes lihtsalt pistis röökima….häiritud oli teenindajate töö, kindlasti häiris see ka teisi kliente, kes omavahel tahtsid midagi arutada või rahus oma kleite proovida. Laps ilmselgelt ei olnud nõus istuma ühe koha peal ja tegema mitte midagi ja seetõttu hakkas ta nutma, et välja näidata oma rahulolematust. Mis ongi tegelikult ju õige, sest lapse koht ei ole kuskil poes tunde emaga kaasas jõlkuda. Ta on väike laps, kellele on sisse kodeeritud asjade uudistamine, katsumine, mängimine, jooksmine, tähelepanu, kõik, mis sillerdab ja särav on vaja suhu toppida. Laps ei peagi istuma vaikselt ühe koha peal ja ootama oma ema ja veel vähem ei pea ta aru saama sellest, miks ta peab vagusi istuma ja passima ja miks ta ei tohi ringi joosta ja suvalisi asju suhu toppida. Sinu kui ema kohustus on hoida oma last, valvata teda ja mitte solgutada ringi mööda poode.

Kui sa tahad minna shoppama, palun jäta oma laps mehega koju või kutsu kasvõi vanaema vaatama, mitte ära tari vaest last kaasa mitmeteks tundideks igavlema! Viimases hädas võta kaasa keegi, kes hoiab silma peal lapsel/lastel samal ajal, kui sa proovikabiinis midagi proovimas oled.

5 kommentaari

I
Indi  /   21:15, 12. mai 2017
Tegelikult on see õige jutt.
T
täiesti tõsi  /   23:39, 12. mai 2017
Siin ei olegi midagi lisada. Mille kuradi pärast te sigite ja paljunete, kui te oma järeltulijate eest hoolitseda ega neid kasvatada ei taha? Loomad on ikka kordades targemad ja paremad, nad oskavad oma poegade eest hoolitseda ja nad õigel ajal ellu saata.
  /   12:00, 13. mai 2017
Mu lastel veab et ma ei viitsi mööda poode üle tunni kolada ja kui lastega poodi minek on siis reeglina laste riideid ostma. Minu 2+ aastane laps saab väga hästi aru et karju ja jookse poes, aga ta on ka alati kaasatud näiteks toidupoes.
1
123  /   14:18, 14. mai 2017
Kooli ajal töötasin ühes riide poes. Pood rahvast täis ja üks ema lasi oma lapsel poes ringi tõmmata, seni kui ise riideid proovis. Õnnetuseks turnides laps kukkus oma pea lõhki. Siis ema küll karjus, et miks te ei valvanud teda. Vastasin rahulikult pole minu laps, pole minu valvata. Selleks on ikka emad. Oi küll vahutas.
N
Nipitiri  /   00:07, 15. mai 2017
Eks nõustuvad selle artikkliga siiski enamjaolt klienditeenindajad. Mina ka ei poolda lapsega šoppamist aga mõni üksik kord on see äkki hädavajalik. Jah sul on vedanud,et sul on palju kes sind toetavad ja aitavad lapsega aga pane end olukorda kui sul neid ei oleks! Ilmselgelt nii palju empaatiat sul ei ole kui sellise postituse kirjutad. Tundub nagu ise oleksid ideaalne lausa..aga sry teades aastad mõned tagasi nii mõndagi siis on lausa debiilne siin endast kui ideaal naisest muljet jätta...ei ole sina perfektne,ei ole ka need kes karjuva lapsega šoppavad. Ära materda teisi kui endal luukered kapis. Ilmselt need "halvad" emad/kliendid ei ole dresshous'i oodatud..sest anonüümselt näpuga näidata on kerge,kuna halva kriitika tõttu kannatab ka tööandja! Sry natuke isiklikus läks aga haige lugeda su postitusi nagu sa ise oleks ideaalne naine..jah võibolla teed kõik selleks,et olla aga..no sry ei ole ikka küll,kui siis ainult näiliselt ehk..teed palju,jõuad palju aga need poes karjuva lapsega emad on äkki lapsega rohkem koos ja teevad rohkem kui sina..see šoppamine ehk oligi üks halb hetk nende päevast..killuke sellest..ei saa kohe märki külge riputada. Kriitika toob küll tähelepanu aga vaevalt saaksid hakkama sellega kui lugejad igapäevaselt sinu "elustiili" blogi kohta sappi pritsivad! Lappasin veidi seda blogi ja pill oli lahti juba siis kui keegi vankriga bussist maha ei aidanud..seega sellise vihapurske postituse kirjutamisega võid saada "kuulsust" aga oled kindel,et see on see mida tahad!

Loe ka neid lugusid