Jaga:     
Blogid

"Miks peaks imetav ema tsirkust tegema, et täiskasvanud inimesed end mugavalt tunneks?" (79)

Kust on tekkinud arusaam, et avalik imetamine tähendab seda, et ema võtab ennast paljaks, lehvitab tisse, pakub piima möödujatele ja igaks juhuks võib olla veel ka tilistab kellukest ja puhub vilet, et kas kõik näevad, et ta ikka imetab? Nii küsib Berit oma blogis.

Ma olen palju lugenud kommentaare, et oi, see avalik imetamine on okei küll, aga ainult siis, kui ema läheb beebiga koos näiteks söögilauast eemale või seltskonnast kaugemale või varjab end salliga või või no ma ei tea, mis tsirkust veel tegema peaks, et täiskasvanud inimesed siis selle müstilise imetava ema kõrval end mugavalt tunneks.

Ometigi ei jookse keegi salliga katma pesupoe reklaame tänaval või päevitavat rahvast Pärnu rannas – ja uskuge mind, paljast ihu on seal kordades rohkem kui selle imetava ema puhul ja kujutage ette, seal on ka lapsed ja mehed kõik kõrval ja saavad kuidagi elatud.

Tegelikult tähendab avalik imetamine vähemalt minu jaoks seda, et mul on seljas imetamiseks mugavad riided, tänu millele ma ei pea pluusi üle pea tõmbama või mõlemat tissi välgutama, ma lihtsalt paljastan täpselt nii palju oma rinda, et laps saaks selle kätte ja söönuks, seejärel tõmban topi või pluusi jälle peale ja ongi kogu moos. Igasugune sallidest telgi ehitamine ja muidu meeleheitlik sahmimine tõmbab palju enam tähelepanu, kui see eelnev minu poolt kirjeldatud variant.

Seega minu kogemus ja soovitus on rahulikult imetada just seal, kus lapsel on vaja ja ema end hästi tunneb, olgu selleks Ülemiste keskus, Lufthansa lennuk, restoran, mänguplats või pargipink.

Reisil ülimugav

Imetamisel on palju plusse ja selle headuses ei kahtle ilmselt keegi, aga minu jaoks on veel üks lisaboonus – reisides on imetamine lihtsalt nii metsikult mugav variant lapse janu ja nälja kustutamiseks ning turvatunde pakkumiseks.

Ma olen kahe käega nö avaliku imetamise poolt, usun, et imetamisega seoses ei ole vaja kellelgi tunda mingit valehäbi oma keha ja/või selle “eksponeerimise” pärast – seda nii kodumaal kui ka reisides. Loomulikult oleneb reisil see imetamine natukene ka sihtkohast, sest paraku on tõesti kultuure, kus taoline tegevus ilmselt võib kaasa tuua liigse tähelepanu või hoopis probleeme – mõtlen siis teatud religioone, kus naine võiks sealsete tavade kohaselt üldse kotis elada. Eks seda tasub pisut enne reisi planeerimist ka uurida.

Aga.. Euroopas reisides ei näe ma probleemi, kui laps on näljane, siis tuleb talle süüa pakkuda ja ilmselgelt ei ole ühegi reisi eesmärk tulla lihtsalt hotellituppa beebit tissitama. Ikka käid ringi, lebotad rannas või basseini ääres, tutvud vaatamisväärsustega, shoppad, käid söömas – mida iganes ja ikka läheb lapsel ka kõht tühjaks. Portugalis käies oli JJ meil 3-kuune, toitmist tuli seega üsna tihti ette ja peab ütlema, et seal oli ka palju laste peale mõeldud. Olid suuremates keskustes olemas korralikud imetamis- mähkimistoad, aga samas ei pilkunud kellegi silm ka selle peale, kui JJ-d toitsin restoranis, rannas, basseini ääres, bussis…

Nüüd Hispaanias olles sööb Jenni ka muud toitu, hommikuti putru, lõunaks püreed ja õhtulgi putru, kuid iga toidukorra peale läheb ka hea sõõm rinnapiima, lisaks siis veel paar korda nende mainitud toidukordade vahel. Ka siin ei ole kohanud ma mingit silmade pööritamist või üldse mingit reaktsiooni, kui teda siis imetanud olen – pole nagu kellegi asi ja veider peaks olema sellel, kes vahtima kukub ja end häirituna tunneb.

Eile õhtul näiteks käisime ühes toredas india toidukohas õhtustamas ja sinna jõudes oli selge, et Jennil ka nälg peal, ega ei olnudki muud kui võtsin ta sülle ja seal samas laua taga sai ka tema söönuks. Imelik ei olnud Teedul, mu vennal, kes meiega koos siin ega ka teise pere isal, kes meie kaaslasteks sel õhtul olid. Ja miks peakski.

Eluliselt oluline

Kuumas kliimas on tegelikult eluliselt oluline, et rinnalaps saaks piisavalt rinda, et ei tekiks vedeliku puudust või toitainete puudust (kui rinna asemel hakata muudkui puhast vett sisse kütma ja sellega justkui beebi omal kõhu täis saaks ning hiljem piima ei taha, sest lihtsalt ei mahu). Beebiga soojal maal reisides peaks olema valmis selleks, et ta võib tahta tissi tihedamini kui tavaliselt kodus, sest noh, ise ju ka ilmselt tarbid siis vedelikku rohkem ja ajab janule.

Ka lennukis oli hea nii õhkutõusu kui maandumise ajal imetada – üks asi on see, et siis beebi neelab ja kõrvad ei lähe lukku, kuid vaat, et olulisemgi on lihtsalt see lähedus ja turvatunne, mis sellises uues olukorras lapsele vägagi ära kulub.

Ühtlasi soovitan reisile kaasa võtta ka mõned asjad, mis ehk kodus juba mõnda aega kasutust pole leidnud, kui peaks juhtuma nii nagu minul. Nimelt suutis Jenni siin kuidagi hambaga mul rinna ikka päris katki imeda… nii katki, et söömist lõpetades voolas tal üle põse korralik verenire. Õnneks oli mingi isetunne mind sundinud kaasa pakkima Garmastan nibukreemi testrid, mis siis kohe kasutusse läksid ja no jumal tänatud, ka abiks olid.

Ma läksin siin siis apteeki ja ostsin  lisaks ka nibukaitsmed, aga paraku neist meil abi ei olnud, sest me Jenniga lihtsalt ei oska neid kasutada (ta pidas kaitsmega nibu lutiks ja hakkas seda valesti imema tehes mul olukorra isegi hullemaks kui ilma kaitsmeta). Aga kel need asjad on teemaks olnud, tasub see kraam ka endale kohvrisse visata – never know, millal vaja läheb.
Riietuse osas on mu lemmikud ka reisil jätkuvalt HM imetamise topid, paar kleiti (1 spets ja teine lihtsalt eest avatav), bikiinides on muidugi juba niisama lihtne toita ja pole midagi vaja juurde mõelda.

Beebidel kõhud piima täis ja mõnusat puhkust!

29 kommentaari

H
hii  /   21:07, 12. mai 2017
JJ? Mingi seebikas vä?
B
Berit  /   14:59, 13. mai 2017
JJ on poja ees-ja perekonnanime esitähtedest tulenev lühend, mida oma blogis kasutan. Nii, et ei ole seebikas ä.
14:59-LE  /   20:47, 14. mai 2017
KAS ÜTLED JOTT-JOTT?
T
Teeline  /   23:27, 14. mai 2017
Jenni on poisi nimi?
A
Artemis  /   19:35, 15. mai 2017
Berit, su lugu oli hea. Ära kuula nende pooletoobiste kommentaare, siin räägivad need ka, kes beebit ainult telekas või poes näinud on.
L
L  /   20:51, 15. mai 2017
Kahjuks ei saa paljud emad aru, et maailm EI keerle nende pisikese beebi ümber ja natukene vöiks kateiste inimestega arvestada. Kohvikus vahust lattet rüübates kohe tõesti ei soovi näha pisikest pampu tissi otsas luristamas :).
I
ihhhi  /   18:43, 22. mai 2017
Ja sinu vahuse latte luristamist peavad teised taluma või?
E
ehh  /   17:18, 13. mai 2017
kas tisse välgutatakse, aga rinda antakse?!
N
naine  /   19:29, 13. mai 2017
0len imetanud kahte last. Kunagi ei teinud seda teiste pilkude all, kuna mõnele, ka minule, on see võigas vaatepilt. Näiteks orgiga hambavahede puhastamine, kui teised samas lauas söövad, kõhutuule väljutamine jne. on ka mõne arvates normaalne. Tuleks ikka kõigiga arvestada. Miks on imetav ema oma arust nn. püha lehm ja nii laisk, et ei viitsi minna kohta, kus saaks last imetada ilma võõraste pilkudeta, Endal ju mugavam.
M
mina ka ei tahtnud  /   12:03, 14. mai 2017
teiste inimeste pilkude all seda teha. ära looda, et kõik su demagoogiale kaasa kiidavad. tahtsin just öelda, mis püha lehm see imetav ema on. inimesed ikka arvestavad nii enda kui ka teiste piiridega. ega inimene loom ei ole.
E
ei usu oma silmi  /   16:47, 14. mai 2017
Kas te olete kõik päikesepiste saanud või?? Lapse imetamine on võigas?? Kust sellised emad alla kukkunud on...vist kuu pealt! Ümberringi on tänaval reklaamidel, filmides, meedias, igal pool lauspornot ja jälkusi....üks kõige süütum ja kaunim tegevus on selle kõrval oma väikese beebi toitmine! Mis kuradi kohaga te , inimesed üldse mõtlete,,,tundub , et ainult selle kohaga , mis jääb allapoole vööd :(
L
lugeja  /   19:47, 14. mai 2017
mis on lapse söömises võigast?Sama võik öelda välikohvikute kohta,et äkki on jube see,kuidas inimesed söövad,See,et on näha ka ema rinda vahel,mis tihti on tegelikult varjatud,siis mis seal imelikku on lähen koju,võtan riided seljast ja kukun minestusest pikali või,et appi,kui rõve?
mina pole naisterahvas,hoopis äkki imetajaid emasid piiluv pervert,kui vaadata teie nägemust
T
to naine  /   11:18, 15. mai 2017
Ah et võigas vaatepilt. Tegelikult on päris rõve ja võigas, kui täiskasvanud kuldid-emised avalikes kohtades muudkui õgivad, suvel välikohvikutes näiteks, kõigi silme all. Jube, võõraste pilkude all oma pudrumulku täita, öakk.
K
kolme lapse ema  /   19:28, 15. mai 2017
sa tegid oma lapsi ka ilmselt pimedas teki all ...häbene siis juba iseenda söömist ka, kui oma lapse söömist häbened.
M
mees metsast  /   11:59, 14. mai 2017
Laisa naise jutt!
E
ei usu oma silmi  /   16:50, 14. mai 2017
rumala mehe jutt. ( sul pole ilmselt õrna aimugi rinnapiima kasulikkusest või imiku söögikordade arvust ega noore ema päevakava sisust ega üldse lastest...) võiksid oma netiühendust paremini kasutada, n. t. omale naine muretseda ja vbl kunagi ka beebi saada.
K
kle noor emane  /   20:11, 14. mai 2017
Sperma on näonahale ka kasulik, see ei tähenda, et avalikus kohas võib teistele pauku näkku lasta...
A
Aga  /   20:33, 14. mai 2017
ega see ka keelatud pole, tahad siis lase.
W
willy  /   20:52, 14. mai 2017
Kuule lehm ,mine lüpsa kuskil laudavilus.
E
ei usu oma silmi  /   19:24, 15. mai 2017
sikk, mine kabista oma kitsesid, miks netti ronid , siin räägivad Inimesed.
E
ei usu oma silmi  /   19:25, 15. mai 2017
paugu võid omale silmade vahele lasta, imbetsillist tiinekas..
K
kle vana isane  /   19:42, 15. mai 2017
jutt oli söömisest, mitte seksimisest,,,ürita, vbl lõpuks saad aru, mis erinevus neil on,,,kui ei saa, siis pane kirurgile aeg kinni..ajukirurgile..
N
naine linnast  /   19:32, 15. mai 2017
kuidas see virga naise tegevus välja näeks ,,,võibolla selgitad? topib lapsele vett sisse pudelist või soojendab päikese käes pulbri/ rinnapiima pudeliga,,võibolla jagaksid näpunäiteid kuidas sa oma last toidad väljaspool kodu, kui tegemist on IMIKUGA?? "tarkpea"?
M
Mis seal selgitada  /   20:54, 15. mai 2017
Virk ema ajab oma ahtri püsti maast ja imetab oma last teistele ebamugavust valmistamata :)
H
hea mõte, siis  /   12:13, 14. mai 2017
ka lapse tegemine au sisse
P
Peakski olema  /   20:35, 14. mai 2017
iive ju negatiivne. Varsti eesti rahvust pole enam. Aga eks selles ole juba suur süü naistel, kes üle ühe lapse ei tahagi.
L
lugedes kommentaare....  /   12:44, 15. mai 2017
...no kes tahakski selliste hulka sündida!
L
L  /   20:55, 15. mai 2017
Paljud naised ei soovigi lapsi, mis mõtet sellel poegimisel on
M
Mees 65  /   12:19, 14. mai 2017
Kõik, kellele ei meeldi kui ema rinnaga last toidab, on silmakirjalikud enesekesksed inimesed.
Miks te sööte hambaid välgutades teisteha koos samas lauas? Häbi teil olgu ja häbenege nurgas. Otsige endale pime nurk ja näsige seal.
Tänapäeva põhiprobleem on igasuguste foobiate teke. Küll ei meeldi paljas ihu, küll ollakse liialt kaetud.
Jah! Austada tuleb oma kultuurikeskkonda ja sellese sobivat olgu see siis vastuseis võõrkultuuride survele, sobimatule käitumisele mis ei haaku meie isaisade arusaamadega vms.
Küll ei meeldi liha söömine küll karusloomakasvatus. See mida inimkond on tuhandeid aastaid praktiseerinud, on ühel hetkel kellelegi üdini valed. Kas ikka on? Äkki on need inimesed valel teerajal ja peaksid selle õige üles otsima. Sama ka laste toitmisega seonduv.
Kui teie sööte koos teistega peab ka laps seda teha saama. Astuge õigele rajale ja lõpetage jura.
V
Velts  /   14:25, 14. mai 2017
Rumalal jutul pole siin kohta
H
hallo  /   16:42, 14. mai 2017
mehed võiksid sellel teemal üldse tasa olla.
A
aga  /   19:44, 15. mai 2017
miks sa siis räägid?
M
Mõistame sind  /   01:20, 15. mai 2017
Mees 65 tahab lihtsalt tissi näha.
A
Argo. Mure on mujal...  /   12:22, 14. mai 2017
...emadel ei ole lihtsalt võimalik mujal imetada. Üks-kõik kuhu lähed, siis alati on kellegil "kobisemist", no ei ole mingit privaatsust. Nii-siis LP. pealtvaatajad, andke emadele võimalus oma asju privaatselt ajada ja selliseid artikleid on veelgi vähem kui praegu(üks artikkel aastas, emadepäeval)
  /   13:26, 14. mai 2017
Pole lihtsalt võimalik mujal imetada kui igas suvalises kohas? Tule taevas appi, kas teil kodu siis pole või kas te oma käimisi planeerida ei oska selle lühikese aja jooksul, mil laps imik on?
N
neid   /   18:08, 14. mai 2017
niinimetatud loomulikke tegevusi on palju. loomulik on käia tualetis, pesta hambaid,niidiga hammaste puhastamine,titetegemine. Neid tegevusi me ei demonstreeri avalikult pargipingil, kohvikus, kontserdil. Mis eriline vajadus on imikut rinnaga toita avalikus kohas?
D
Dame Ali  /   18:26, 14. mai 2017
sa ise sööd küll avalikus kohas, silmakirjateener selline...
B
Bame Bali  /   20:26, 14. mai 2017
Kas sina siis toitud endiselt rinnapiimast?
A
aga  /   16:10, 15. mai 2017
ma ei ripu tissi otsas!
P
piiks  /   10:39, 15. mai 2017
aga mis sunnib seda pisipõnni ema lapsega söögikorra ajal tänavale kõdistama? Edevus?? Mehed saaksid ju samaväärselt vett visata suvalises kohas. Püksiauk natuke avada,otsake vaevu-vaevu õhu kätte ja lase vesi valla! Pärast aita sõrmega väikemees püksi tagasi,siuh! püksiauk kinni ja julgelt edasi!
U
Urrr  /   12:53, 14. mai 2017
Eks see mingi hälve ole. Tahavad imiku toitmise sildiall rindu välgutada.
M
Mis asja?  /   20:36, 14. mai 2017
Las välgutavad, Sa pole vist tissi kunagi näinud, et seda imelikuks pead.
  /   08:15, 15. mai 2017
nüüd tahavad erilised emad olla, vaja end igati tähtsaks teha, toppida kõike seonduvat teistele, võõrastele nina alla. näe imik sööb, näe imik sööb. see nagu mingi tagajärg või kompensatsioon varasemale kirevale elule. selline sündroom.
Y
yll  /   13:13, 14. mai 2017
meid euroopa mehi ehk looduse kroone jätab imetav ema pargipingil seksuaalselt täiesti külmaks.
küll aga ajab selline tegevus pöördesse TEIE sotsliberite armastatud seltskonna ehk kõiksugu seiklejad üle maailma ja looduskaitse all olevaid isikuid.
M
MADLI  /   13:26, 14. mai 2017
Vahtigu terviseks! Ega siin midagi varastatut ei ole.
K
Kasvage suurteks  /   13:34, 14. mai 2017
Päris solvav on selliseid lollusi lugeda emadepäeval. Muidu ei kobise keegi, kui naistel on nabani dekoltee või kui mehed kannavad imelikke moeröögatusi ehk pükse, mis ripuvad poole tagumikuni. Nüüd siis äkki last toitev ema on midagi jubedat. Kurb :( Selle kõrval tunduvad sõnavõtud teemal "miks Eesti naised ei taha sünnitada" eriti silmakirjalikud.
N
nüüdsel ajal  /   13:37, 14. mai 2017
on ju kõik ebanormaalne normaalne.
N
Nii on olnud eluaeg seda silmakirjalikkust  /   14:31, 14. mai 2017
Mõnedel noortel emadel tekib jah mingil ajal see nn haiguse sündroom - kõik peavad nägema, et tal on laps ja tema on hooliv ema.
Seda siis demonstreeritaksegi kohe lausa igal pool, veetakse lapsi kaasa ka sobimatutesse kohtadesse, kõnetades lapsi ülikõva häälega, lubades endale ja lastele avalikes kohtades kõike, mida kodus kindlasti ei lubata jne.
Kui lastest on saanud teismelised, siis hakkab äkki nagu nõiaväel hala - ma olen teinud kõik aga ma ei tea, miks mu laps selline on ... hiljaaegu rääkis pealtnägijas ühe päti ema telekas seda juttu, süüdistas poisi sõpru ja tegi seejuures nägusid - tüüpiline.
A
arvamusekene  /   14:54, 14. mai 2017
Naine on seksuaalne objekt., tahate või mitte. Meid on nii sajandeid kasvatatud. Mees võib ennast avalikus kohaks poolpaljaks võtta ja mitte keegi ei minesta seejuures. Kui aga seda teeb naine, siis on ta kohe tähelepanu objekt. Kui naine imetab avalikus kohas last, siis üldiselt on näha ka tissi. See tähendab, et nähtavale tuleb naise keha osa, mida avalikkuse eest on alati peidetud. Arvate, et kui momendil kasutatakse tissil praktilisema tegevuse juures (lapse toitmine), siis kaotab antud kehaosa kohe oma seksuaalsuse? Mehe jaoks on tissil alati üks tähendus - see on naise üks ilusamatest kehaosadest ja ükskõikseks jätab ta vaid vanureid, kes enam ei mäleta, mis neid nooruses naiste juures huvitas.
Ma ei tea, mida teised arvavad aga mina tunnen ennast ebamugavalt, kui näen rinnaga toitvat last või kevadiselt kergelt riietatud naist ainult ühel põhjusel. Ma nimelt kardan naise poolset agressiivset reaktsiooni. On olnud kogemusi. Kui naised, kes oma ilu on välja pannud avalikuks imetlemiseks, suhtuksid inimeste tähelepanusse heatahtlikult, siis küllap inimesed suhtuksid asja ka rahulikumalt. Naise keha ei ole veel asi, mis ükskõikseks jätab. Need enda näitajad naised võiksid arvestada antud asjaoluga. Tulid välja, näitad oma tissi või reit, siis ole hea ja talu ka tähelepanu, mida sa antud tegevusega esile kutsusid. Sest laps seejuures ei muuda suhtumist antud tegevusse.
N
näri muru  /   11:22, 15. mai 2017
Nojah, ega inimeseks arenenud isendid ei tule alati selle peale, et viibivad mõistuseta, instinktidele alluvate primitiivsete organismide hulgas.
  /   15:08, 14. mai 2017
D
L
lihtsalt mees  /   15:43, 14. mai 2017
Imetav ema on armas ja ilus vaatepilt.
Olgu meil rohkem emasid!
  /   17:55, 14. mai 2017
vana kiimur oled,lihtsalt mees.
L
lihtsalt mees  /   19:00, 14. mai 2017
kui küsida tohib, siis mitu last ka sildistajal endal on? minul on viis, pluss lapselapsed...
J
ja alati vahid juures?  /   08:21, 15. mai 2017
mul on ka mitu last, aga vanaisale küll armsat ja ilusat vaatepilti pakkunud ei ole. võõrastele ammugi mitte.
L
L  /   21:00, 15. mai 2017
Titetegu pole eriline kunst ja laste arvuga "eputamine" on tobe
A
alustaks sellest  /   16:23, 14. mai 2017
3 kuuse lapsega ei peaks üldse veel reisima ja restorani sööma minnes peaks ka arvestama,millal imikul söögiaeg on.Kui elada natukegi imiku reziimi järgi,ei tule ka ettenägematuid olukordi ette.mingi reziim ja reeglid laste kasvatamisel peaksid olema,
T
tedretäpp  /   17:40, 14. mai 2017
Minu meelest oleks aasta ema vääriline Oliveri ema. Selline soe ja armastav ema, kes oskas kasvatada oma lapsed tublideks. Vaadake kuidas armastab Oliver oma ema aitab teda igas töös. Kui suurepäraselt on ta oma lapsi kasvatanud.
O
Oletan  /   01:26, 15. mai 2017
Soovin, et seda ei juhtuks, kuid tõenäoliselt saab "imelapsest" paras nuhtlus, kes emalegi kere peale annab, kui talle selline tuju tuleb.
P
Palju  /   18:17, 14. mai 2017
hullem on, kui üks noor,äsja sünnitanud ema ei taha oma lapsele rinda anda ja igasuguseid kunstseguseid talle sisse söötma asub, selle asemel, et üritada ja püüda. Mida rohkem paned tissi tia suhu, seda rohkem see imemine, ka rahustamiseks, stimuleerib rinnanäärme tööd ja nii piim vaikselt tulebki. Kõik ei olegi ühesugused. Ja sageli tuleb piim alles siis, nt kolmandal kuul, kui juba loobutud. Sööge normaalselt, jooge palju vedelikku ja hellitage omi lapsi. Ja mis selles halba on, kui aktiivsemad, liikuvamad emad teiste inimeste ees oma lapsi toidavad. Ma ei usu, et keegi neist teeb seda labaselt või nõmedalt. Ikka lapsele mõeldes. Siin kaagutamisele pole kohta.
L
L  /   21:02, 15. mai 2017
Paljudel emadel ei tulegi piima muideks, ürita ja püüa palju tahad. Mis nemad tegema peaks sinuarust, lapse nälga jätma jah?
T
tibu  /   18:37, 14. mai 2017
huvitav, kas see Berit on midagi kuulnud sellisest asjast nagu VIISAKUS???
K
Kribu  /   20:36, 14. mai 2017
Just, ainult mustlaseit imetas avalikult last, ise lohmakas ja vulgaarselt käituv.. Muidugi tegi ta ka palju muidki asju avalikult, mida aga ENDAST lugupidavad inimesed kunagi ei tee.
E
eksole  /   08:23, 15. mai 2017
mustlaseitki ju aina ratastel...
I
inimene  /   19:07, 14. mai 2017
Haiged inimesed, see on juba see põlvkond kel pole mingit häbitunnet ega pole käitumisreegleid õpetatud. Minu jaoks on need tissiimetajad samas kategoorias liputajatega.
S
Semjon Femen  /   19:26, 14. mai 2017
Eks ta läheb samasse kategooriasse kui soomlannade komme keset tänavat maha kükitada ja põis korstu last. Vihm peseb rooja minema, aga eriti elus vaatepilt ei ole.
Multikulti värk.
L
liputaja  /   20:09, 14. mai 2017
Ok ma hakkan siis samal ajal kõrval pilvikut poleerima, las tunneb ennast mugavalt , ikkagi täiskasvanud inimene.
L
lihtsalt mees  /   20:19, 14. mai 2017
paistab, et olen sattunud liputajate foorumisse :)
K
ka ema  /   20:47, 14. mai 2017
No ma ei tea,kõik,mis maailmas soliidset, tahetakse vikatiga üle tõmmata...Imetage oma tittesid kodus!!!
4
4 lapse ema ja vanaema  /   21:21, 14. mai 2017
Kõik lapsed oleme nii suutnud ära imetada, et oma tisse pole vaja olnud avalikus kohas demonstreerida, ikka leidus aeg ja koht, kus seda siis privaatselt teha, oma piimanäärmete pargipingil või kohvikus välja kiskumine tundub rohkem eneseupitamisena ja demonstreerimisena pole vaja seda teha kui inimestele ei meeldi, nii lihtne see ongi
L
lihtsalt mees  /   21:57, 14. mai 2017
Veel üks, kes ei oska avalikus kohas soliidselt käituda. Kui sina last imetades välgutad tisse, siis seda ei pea ju teised tegema? Mina olen näinud imetavaid emasid nii, et ainult 'pamp' süles ja mulle ei näidata midagi.
Huvitav, kui omasooiharus teemaks, siis on kõik tolerandid ja kui elu edasiviiv jõud teemaks, siis paha paha?
Või ongi siin teematajateks vikerkaarevärvid?
  /   21:44, 15. mai 2017
sa käid neid udaraliputajaid piilumas või,et asjaga nii hästi kursis oled?
E
ei noh  /   22:19, 14. mai 2017
Miks peab tõesti tsirkust tegema ja oma titte tänaval või kohvikus imetama. Igal asjal oma aeg ja koht. Nii loomulik tegevus on ka kakimine, pissimine, mida siis nüüd teha, kui keset tänavat häda peale tuleb. Ei mul pole aega siis enam tsirkust teha ja kempsu otsida. Täiskasvanud inimesed ei tohiks ju mu pätsimisest keset tänava häiruda - see ju sama loomulik asi kui imetamine.
M
maa  /   16:12, 15. mai 2017
Vahe on selles, et täiskasvanud inimene suudab end kontrollida ja "häda" kinni hoida. Imik paraku seda veel õppinud ei ole. Ta väljendab iga emotsiooni nutuga ja ei "kannata" koduni, või kuni on tulemas tavapärane söögiaeg. Ka täiskasvanul läheb kõht söögiaegade vahepeal tühjaks või tekib janu. Siis täiskasvanu võtab ju klaasi vett, või mõne näksi või mis iganes. Laps paraku ei mõtle, "kas nüüd võtan selle suutäie või kannatan kella 5ni". Tema nutab ja nõuab. Ja kui ta siis lonksu emapiima ei saa, siis te, kallid kommentaatorid, vingute siin, misk emad piinavad lapsi, lasevad neil igal pool muidkui karjuda, rikuvad minu rahu. Miks nad oma lapsi ei rahusta?
L
L  /   21:04, 15. mai 2017
Kuule 16:12 kirjutaja, sajandeid on imikuid suudetud nii imetada, et ei peaks seda kuskil avalikus kohas tegema aga 21 sajandi imik on nüüd nii eriline ja ei suuda koduni kannatada? Harjugu ära
V
vanaema  /   22:43, 14. mai 2017
Kui naine on otsustanud saada lapse,mõnikord on otsus ka koos mehega,siis järgmine otsus peaks olema oma elukorralduse mõningane muutmine lapse esimestel elukuudel.Ei ole vaja sünnitusmajast kohe tööle või kaubanduskeskusesse tormata.Ega reisile ka ei peaks imikuga minema.Nautige seda imelist aega kodus oma lapsega,küll jõuate hängida ka.Või kui ikka ühestki asjast loobuda ei suuda,kas siis ikka on laps vajalik teie elus.
K
Kärt  /   13:47, 15. mai 2017
Piinlik on lugeda kommentaare. Ma loodan, et neil inimestel ei ole endal lapsi. Teada küll on, et kommentaarium on mingi tühine osa lugejaskonnast, kuid isegi see väike osa teeb meele kurvaks. Loodetavasti te omi lapsi ja lähedasi hoiate ja ei uputa neid asjatu sapi sisse.
J
jep  /   14:20, 15. mai 2017
Eks need "sapipõied" ole need õnnetukesed, keda rinnaga toidetud pole, mingi aine puudus on ajule pärssivat mõju avaldanud.
  /   21:46, 15. mai 2017
lehvitage omi udaraid kodus,mitte inimeste nina all,naissoost liputajad!

Loe ka neid lugusid