Jaga:     
Pere | Vanemate suhtlemine

"Elan pidevas kartuses, millal mees jälle seksi-teema tõstatab." (76)

Kristi (38) ja Toomas (39) on koos olnud kümmekond aastat. Nad hindavad teineteist kõrgelt, aga... Naine elab pidevas pinges, kartes, millal abikaasa jälle seksi-teema tõstatab. Mees, kes järjekindlalt ei saa oma naiselt lähedust ja seksi, tõlgendab seda isiklikult – järelikult ma ei kõlba talle ja armastust pole!

Nad on koos tuldud läbi mitmetest raskustest ja peres kasvavad koolieelses eas lapsed. Mõlemad partnerid käivad tööl, et perekonda majanduslikult toimimas hoida ja panustavad kodusesse elukorraldusse. Selline elu on tihti stressirikas ja selleks hetkeks kui päeva kohustused on täidetud ja lapsed magama pandud, ei suuda naine millestki muust mõelda kui võimalusest soojad sokid jalga tõmmata ja enne magama vajumist proovida veel lehekülg või paar raamatut lugeda.

Mees, kes tahaks õhtul veel seksida, kasvõi natuke ja kiiresti, muutub peagi veel üheks kohustuseks naise tegemata tööde nimekirjas. Peagi elab naine pidevas pinges, kartes, millal abikaasa jälle seksi-teema tõstatab. Mees, kes järjekindlalt ei saa oma naiselt lähedust ja seksi, mis tema vajadustele vastaks, tõlgendab seda isiklikult – järelikult ma ei kõlba talle, järelikult ma ei meeldi talle, meil pole armastust.Luhtunud katsed ja ebameeldivad kogemused kuhjuvad paari vahele nagu müür. Mida enam on ebameeldivaid seksikogemusi, seda raskem on ka muudes asjades toimida ühtse meeskonnana. Mida enam on omavahel lõpuni rääkimata riidusid, ebaõigluse tunnet ja kibestumist, seda enam kandub see üle ka magamistuppa.See on üks üsna tavaline lugu, mida terapeut oma kabinetis tihti kuuleb.

Rahuldustpakkuv  seksuaalelu on üks inimese tervise ja heaolu lahutamatuid koostisosi

Maailma Tervishoiu Organisatsioon rõhutab, et seksuaaltervise juurde kuulub seksuaalsusega seonduv füüsiline, emotsionaalne, vaimne ja sotsiaalne heaolu, mitte ainult haiguste ja häirete puudumine. 18-29 aastased seksivad keskmiselt 112 korda aastas, 30-39 aastased 86 ja 40-49 aastased keskmiselt 69 korda aastas (Kinsey Institute). Ennast keskmistega kõrvutada siiski ei tasu – alati on neid, kellel on oluliselt rohkem ja kellel oluliselt vähem seksi, pealegi ei kirjelda need uurimused seda, millise hinnangu annavad küsitletud oma rahuolule seksuaaleluga.

Kas 40-49 aastaste inimeste keskmiselt 1,3 korda nädalas on nende jaoks pigem hea tulemus või selgelt liiga vähe? Või mingit sorti kompromiss, nt naine on kohusetundlikult nõus mõnikord mehe soovidele vastu tulema, mees aga tunneb, et ikkagi ei saa piisavalt. Ühest Austraalia uuringust selgub, et 54,8% naistest kurdab huvi puudumist seksi vastu (meeste vastav näitaja on u 24,9%), ning see on sageli seotud eelkõige psühholoogiliste faktoritega, nt rahulolematusega oma paarisuhtega. Samas ei näita need statistilised keskmised seda, mis paaride elus tegelikult toimub.

Milles on asi? Kuhu kadus kirg?

Sõltumata sellest, kas suhet alustatakse kahekümnendates või kuuekümnendates eluaastates, on suhte algusaastatel seksi üldiselt rohkem kui edaspidi. Ühelt poolt uudsuse võlu tõttu, teisalt ka armastus-hormoonid mängivad romantilises faasis (suhte alguses) eriti suurt rolli. Suhte jätkudes ja rahunedes tuleb ellu muudatusi – partner muutub osaks argipäevast, perre tuleb lapsi vm ühiseid kohustusi ja aega ning ruumi teineteise nautimiseks jääb vähemaks. Pärast kirgliku ja õrna romantilise faasi lõppu suundub paar võimuvõitluse faasi, kus esile kerkib raskeid teemasid, rahulolematust ja pettumusi, millest mõnikord on raske üle saada.

Käsikäes üldise suhete pingestumisega, toimub ka seksuaalne kaugenemine.  Seksuaalsuse ja muude teemade vahel seab end sisse kaval nõiaring: kui me oleme jälle mitu tundi tülitsenud koristamise või lapsehoiu üle, siis ei ole erilist huvi seksida, samas aga võimendab seksuaalne kaugenemine ka teiste teemade teravust. Lõpuks võib tekkida küsimus: kui meil ei ole seksi, meil ei ole õrnust, kirge ja romantikat, vaid on tülid igapäevaste pisiasjade üle, kas meil on siis mõtet elada koos nagu korterikaaslased?

Kuidas siis saada üle kibestumise müürist ja jõuda jälle teineteise nautimiseni?

Esiteks tuleb leppida sellega, et püsivad lahendused üldjuhul kiiresti ei tule. Läheduse ja kire taastamine on pikk protsess, mis nõuab mõlemalt poolelt teadlikku ja tahtlikku pingutust. Ei ole mõtet jääda lootma sellele, et asjad ühtäkki spontaanselt ja iseenesest paraneksid. Kui tahta saada teistsugust tulemust, tuleb õppida teistmoodi käituma. Ehkki head ja turvalised suhted partneriga ei garanteeri rahuldustpakkuvat suguelu, on üsna kindel, et kui omavahel vaenujalal ollakse või paralleelelu elatakse, ei ole ka seks kuigi rahuldustpakkuv. Seetõttu on esimene samm seksuaalsuse taastamisel õppida rääkima sügavalt ja turvaliselt. Õppida uuesti ennast teineteisele avama ja oma partnerit uue pilguga nägema ja hindama. Sellest iseenesest võib piisata kire taastamiseks.

Kui paar ei ole enam ammu oma sugueluga rahul olnud, tuleks seksi ja vahekorra asemel rääkida intiimsusest ja naudingutest. Paar peab suutma jällegi nautida teineteise keha, teineteise puudutust ja lähedust. Selle jaoks tuleb võtta teadlikult aega füüsiliseks läheduseks, näiteks teineteise masseerimiseks. Füüsilise läheduse taastamine peab olema mõlemale partnerile turvaline, seetõttu tuleb võimalikud ootused ja hirmud eelnevalt läbi rääkida, et õppida neid vältima ja ennetama. Paljudel staažkatel paaridel on pärast madalama seksuaalsusega perioodi palju uut õppida nii enda kui ka partneri keha kohta: mida mina naudin, mida minu partner naudib? Oskus omavahel rääkida ja ennast avada, tuleb ka siin kasuks – kui paar suudab avatult rääkida oma kogemustest ja anda teineteisele tagasisidet sellest, mis kummalegi meeldis, saab seda meeldivat järjest lisada.

Kui paar on otsustanud oma suhte tugevdamisele pühenduda ja läinud IMAGO teraapiasse, siis tehakse automaatselt tööd nii kommunikatsioonioskuste parandamise kui ka kibestumiste ja pettumuste lahtirääkimisega. Juhul kui terapeut ei küsi paari seksuaalsuse kohta, võib selle teema julgelt ise püstitada, professionaalse nõustaja abiga on võimalik suhtemustreid kergemini avastada ja muuta, ning leppida kokku mängureegleid ja tegevuskava, mille alusel minnakse suhet parandama. Seksist rääkimine ei pruugi olla väga lihtne, nii et igasugune abi on teretulnud – taas toimiv ja rahuldustpakkuv suguelu ning kirg oma partneri vastu on iga pingutust väärt!

Kui tunned, et Sa tahad oma elus teha inventuuri ning (taas)luua ja parandada oma paarisuhet, siis võib IMAGO teraapia olla imeliseks arengukäivitajaks, mis aitab kummalgi partneril leida elus värsket vaadet, uut sihti ja kvaliteeti.

Imago suhteteraapiast on kasu nii neile paaridele, kelle suhe on väga raskes kriisis, kui ka neile, kes lihtsalt soovivad omavahelist ühendust veelgi sügavamaks ja lähedasemaks muuta.

Uuri lähemalt https://perekasvatuseinstituut.wordpress.com

31 kommentaari

E
ei midagi uut  /   19:41, 13. mai 2017
frigiidne naine seega...
  /   22:33, 13. mai 2017
Mitte frigiidne aga väsinud, mis ei ole üks ja sama,
O
oik  /   23:02, 13. mai 2017
Näites oli lisaks väsinud naisele ka väsinud mees. Kui väsimus ja "peavalu" ei ole mehele probleemiks siis millegipärast see naisele on.
T
tegelt  /   23:20, 13. mai 2017
enamus mehi peale rasket tööpäeva puhkavad enne magama minekut, naiste teine pool tööpäevast algab kodus. ja puhkama saab ta alles siis, kui koikusse kukub.
K
kuidas  /   20:12, 14. mai 2017
siis mees üldse nõuda midagi saabki ? naine peab olematu raha eest riiki orjama. ei pea ka mees midagi saama. suudab mees naist hoida. palun väga ! palju iganes ! eesti naine ei pea olema na orjameelne ometi !
L
L  /   20:43, 15. mai 2017
Ei tasu siis omale lapsi teha kui nendega hakkama ei saa ja väsinud :)
T
Tölpa  /   09:15, 14. mai 2017
Jajah, teame seda naiste frigiidsust. oli ka nn. frigiidne naine, aga iga võõra ees käisid kohe jalad laiali, isegi siis kui need oleks talle vanaisaks sobinud vanuse poolest.
D
dss  /   19:46, 13. mai 2017
siison tõesti mõtekas laiali minna,aga siis varsti tahab naine kokku kolida
M
mees30  /   20:15, 13. mai 2017
mees peaks armukese võtma või siis vana mudeli uuema vastu vahetama.
  /   22:34, 13. mai 2017
ja need mudelid muud kui uuenduvad
  /   00:33, 14. mai 2017
no mis teha
A
A.  /   20:25, 13. mai 2017
Artikkel iseenesest väga vajalik ja põhjalik, aga alustuseks jälle seesama: mees tahab seksi ja naine peaks nagu kusagilt talle seda natukene võtma. Seega, võrreldes Nõukogude Naise üllitistega aastast 1976 ei oleks nagu midagi ühiskonnas muutunud... On täesti selge, et kui naine mehega seksida ei taha, siis ta ei taha olla konkreetse isikuga või ei tunne end selle isikuga turvaliselt, lõpetaks ometi 21 saj need jutud, et naised tahavad vähem seksi jne. bla bla bla kui mehed. Kui naine ei soovi Sinuga seksida, siis ta ei taha Sind! See ei tähenda, et naine on frigiidne. Frigiidsuse jutuga on muidugi osadel meestel hea end lohutada aga lohutuseks see jääbki.
B
B  /   20:58, 13. mai 2017
Nüüd ma saan aru, et sa oled mees...
A
A.  /   21:03, 13. mai 2017
Hahaha, ma olen kindlasti naine ja selle kõik läbi teinud, millest räägin... Ma olin koos inimesega (ise ka ei tea mis põhjusel!), kes mind absoluutselt ei erutanud. Ta käis väga peale ja lõpuks sai meist n.ö. paar. Seks oli pea et talumatu, tõesti oli väga halb, ja lisaks olin ma samal ajal meeletult armunud hoopis teise inimesse. Nii ka mind kutsuti lõpuks frigiidseks, kui ma hakkasin järjest ja järjest lähedusest ja seksist ära vingerdama...
21:03, 13. mai 2017-le  /   21:31, 13. mai 2017
Mul läbiteinuna teised arvamused. Armastus suur ja selle nimel ka aastaid pingutanud, seksiisu mitte mingisugust.
B
B  /   22:58, 13. mai 2017
Noh kui juba sul nii oli, siis küll, eks teisti ei saagi olla, sina oled kõikide mõõdupuu.
M
mokk maas  /   22:55, 13. mai 2017
Mida mehed naiste hormoonidest teavad
  /   20:45, 13. mai 2017
Tegelikult ei ütleks et naine ei taha meest. Mina olen olnud sellises olukorras, kus tõesti ei taha, väsinud, pole tuju ja lihtsalt ei oota seksi. See ei tähenda, et ma selle mehega just ei taha, ma ei mõtle ju sel momendil teise mehe peale ka. Aja jooksul kaob suhtest kirg, aga see tuleb leida taas, Sest muidu leiab teine pool armukese ja suhe ilmselt väga kaua ei toimi
A
A.  /   20:58, 13. mai 2017
Igal inimesel on olemas hetki, kus ta ei taha, on väsinud jne. Tõenäoliselt isegi meestel, kelle identideet on "igal ajal valmis olev seksimasin" .
V
Vaidlen vastu  /   22:44, 13. mai 2017
mees ei ole "igal ajal...". Ka mehed väsivad nii vanusest kui stressisit mida pakub igapäeva elu. Armastada saab ka nii, et ei ole vaja ... Las väikemees puhkab, sest ta elus küllalt tööd teinud. Kui naine ei soovi siis tuleb tema soovi austata muidu oled vägistaja ja seda juba pere ringis. Viimast kahjuks ei adu paljud naised ega mehed.
M
ma olen  /   23:35, 13. mai 2017
Elust saanud aru et meestel on see vajadus suurem kui naistel.
R
Riina  /   12:51, 20. mai 2017
Mina ka ei taha, lihsalt ei taha enam seksi. Mehega koos olla on normaalne, puudutused ja kallistused ka on OK, aga seks kui selline ei paku absoluutselt pinget. Mõnikord mõtlengi, et oleks olemas selline portaal, kus saaksid kokku mehed, kes ei vaja seksi ja naised, kes ei vaja seksi. Tutvuksid kaks sarnase seksi mittesooviga inimest. Saaks ilma pigeteta normaalse suhte.
O
Oo-oo,  /   21:33, 13. mai 2017
Minugi abielu lagunes just selle tõttu. Oleks naine vähemalt selgitanud miks ta ei soovi... Nüüd elan üksi ja saan partnereid valida. Kui kellegagi klapib, on suhe kestvam, kuid vaba ja ei mingit pipardamast, lepime kokku, millal sobib.
N
naine  /   21:35, 13. mai 2017
Arvan, et ei ole olemas frigiidseid naisi. On omavahelise seksuaalenergia sobimatus.Mõne inimese puudutus on nii meeldiv, et kananahk tuleb ihule, teise inimese puudutus jälle nii ebameeldiv, et kananahk tuleb ihule, samas muidu inimesena võib ta olla vägagi meeldiv. Naiste puhul mõjub eemaletõukavalt ka see, kui mees väga aktiivselt peale käib, kui juba tekib selline kohustuse tunne. Armastus on ju iseenesest vabadus...
A
Ants  /   22:04, 13. mai 2017
Järjekordne naine , kes ei oska lastele isa hoida võib olla kandideerib aasta emaks .
A
A.  /   22:37, 13. mai 2017
Hahahaaaa... Vabandust, kas tohib, ma lihtsalt naeran südamest Su lihtsameelsuse peale... Naine peaks endale mõtlema mehe käpardlikkuse voodis talutavaks, isegi meeldivaks, et hoida lapsele isa....oh!
K
kas  /   23:45, 13. mai 2017
laste isa hoidmine põhineb ainult sexil
A
A.  /   00:32, 14. mai 2017
Antsu arvates põhineb.
N
naine  /   00:31, 14. mai 2017
Järjekordne mees, kes ei saa ikka mitte millestki aru.
N
noh  /   23:31, 13. mai 2017
40-49 seksivad ca 69 korda aastas, no jagagu ära need päevad siis ilusti, muidu minnakse midagi mujalt otsima, aga see artikkel ju vaid näide ja varjatud reklaam koolitusele...
A
aga  /   23:40, 13. mai 2017
Üle 50 aastased kas nemad ei sexigi enam
L
loe  /   19:41, 14. mai 2017
artiklit. :)
R
Raivo  /   23:34, 13. mai 2017
Neil tulab lahku minna.pole mõtet ise õnnetu olla ega ka kaaslast õnnetuks teha.
.
.............  /   21:16, 14. mai 2017
Asjatundmatu vastus. Kui naine on surmväsinud ja ei jaksa seksida, siis rahuldagu käega või kasvõi varvastega mees ära. Hilisemas elus muutub naine selleks seksi soovijaks ja siis ei ole ka mehel midagi vastu kobiseda, tuleb naist hellitada.
E
eleonore  /   20:00, 16. mai 2017
miks on vaja seksida õhtul, kui mõlemad on surmväsinud, tõuske hommikul varem ja laske nagu nugised, hommikuvõimlemine on ju tervislik. ja siis ei pea kaks korda pesema ka
  /   20:13, 16. mai 2017
mees saab väga edukalt end ise ka käega rahuldatud. kui seda ka ei suuda... naine ei peaks olema nii juhm, et endale liigseid kohustusi võtab.
.
..........  /   22:30, 16. mai 2017
Nagu juba mainisin, siis elus tulevad ka sellised ajad, kus naine on see suurem tahtja ja ise käega rahuldamine ei ole see.
A
Aitab ehk?  /   23:39, 13. mai 2017
Igaüks las elab oma mehe või naisega ise ja pole teistel mingisugust ütlemist.Pole kellegi asi ka see, kus keegi elab, mida kannab, mida sööb,millise autoga sõidab jne. Igaüks vaadaku ja tegelegu oma asjadega.
P
Pedroberg  /   23:42, 13. mai 2017
Sellise jura "artikli" saab kokku vorpida ainult Pidrik Pedrobergi-nimeline pervo
  /   00:12, 14. mai 2017
Mulle on ka seks vastumeelseks muutunud. Peamine põhjus ilmselt selles, et mees tahab seda just siis kui mul kõige magusam uni.. Õhtul PEALE seda kui ma olen just magama jäänud, või hommikul tund aega enne äratuskella (oleks veel pool tundi..)..Olen üritanud selgitada et mulle selline ajastus ei sobi- kord nagu mõistab ja siis solvub jälle kui ma vedu ei võta. Ja nii praktiliselt iga päev! Ei viitsi enam vastu sõdida, las siis toimetab ise, kui sellest mingi rahulduse saab. Samas mul kaob huvi sellega üha enam. Eks näis kuhu me välja jõuame. Väärib veel ära märkimist, et kui mina tahtma peaks siis kui tema magab, siis teda segada ei tohi!
  /   08:42, 14. mai 2017
Ja täpselt see ongi suhtes intiimsusele saatuslik, sest mees tahab seksi siis kui tal väikemees seisab. Kahjuks see, et eesti mees ei tegele endaga, ei hoia oma tervist ja ei tunnista probleeme, ongi paljude intiimsuhete kustumise põhjuseks. Ma ka ei viitsi seksida siis kui mehele on "helge" moment, seda enam et see moment kestab tavaliselt sekundeid, sest kogu kupatus vajub poole peal ära...
M
Mimm  /   00:57, 14. mai 2017
Kui sa ise oma mehega ei seksi, siis varsti seksib su mehega teine naine. As simple as that.
A
A.  /   01:53, 14. mai 2017
nojah, vaevalt et ükski naine sellise hirmu peale märjaks läheb....
  /   08:46, 14. mai 2017
kas sa A magad ka kunagi üldse,või kommid siin tervelt 24 t.jutti? mine seksiarsti juurde,frustreeritud vanatüdruk,ehk saad abi.
J
just  /   20:18, 14. mai 2017
terve eesti juba jookseb. kus asub ?
on lasteaed siin vast koos ?
A
aiku  /   18:31, 15. mai 2017
Mitte teine naine, vaid teine mees. Nii paraku on.
E
Ehhhhh,  /   13:10, 20. mai 2017
Isegi, kui seksid oma mehega, seksib mees ikka lisaks ka mõne teisega. Seks ei ole imeravim suhte hoidmiseks. Seetõttu suhted purunevadki, et need on laotud seksile, mitte millelegi muule. Aga väga nõme on olla koos mehega, kellel pidevalt mõlgub peas ainult üks asi, et saaks seksida. See on üks koledamaid terroreid kooselus.
J
Jusht...  /   01:11, 14. mai 2017
Minul läkski nii, nüüd kui seksuaalelu OK pole ka muid probleeme, mis eelmise naisega olid. Naised, rahuldatud ja rahulolev mees toob Teile tähed taevast. Seksinäljas abielumees saadab lõpuks Teid kuu peale.
M
mari  /   08:08, 14. mai 2017
Ärge unustage haiguslikke seisundeid, mis ei lase seksi nautida. Keegi ei soovi neist põhjustest avalikult rääkida. Väga levinud on põiepõletikud, seened, herpes jne. Mees ei pruugi neist asjust teadagi aga naine on pidevas piinas.
Ü
ürginstinkt  /   08:58, 14. mai 2017
naised ei saa sellest aru, et seks on mehele samasugune füüsiline vajadus nagu nälg ja janu ning kui see kustutatud ei saa siis on kuri karjas
A
A.  /   11:39, 14. mai 2017
Osad mehed (eriti primitiivid) ei saa aru, et naistele on seks sama tähtis kui meestele ja aeg oleks lõpetada elamine selles mullis, et mehed tahavad seksi ja naised tahavad ilusaid sõnu ja "armastust" (armastus selle tõelises tähenduses on väga oluline!). 20 a. naine on võib-olla tõepoolest nõus paarisuhte püsima jäämise nimel kannatama 1 min. mehe soolosid, pingutama tupelihaseid, imiteerimaks orgasmi ja huilgama nii, et naabridki kuulevad. Aga 40 a. naine, kes on tunduvalt eneseteadlikum, seksuaalsuse kõrgpunktis, elu näinud ja kel on loodetavasti ka hulgaliselt (vähemalt mõned) seksimaratonid läbitud, ei viitsi enam selle 1 min. pärast leili minna. Kui kaua te oleksite nõus külastama restorani, kus kelner toob teile kõik 5 käiku ette ja ütleb, et see on kõik teie oma ja nautige, ning 1 min. pärast viib kõik minema ja kisub veel pooleli oleva toidu ka eest? Kaua te viitsiksite planeerida, endast anda, ühise läheduse nimel, kui kõik, mis te vastu saate, on ikka seesama ja kui te pole rahul, siis süüdistatakse teid frigiidsuses? Hoolimata "meretähe süüdistustest", siis kui paljud Eesti mehed üldse taluvad voodis aktiivset ja eneseteadlikku naist? Ma ütleks, et naiste seksuaalne rahuldamatus (mitte meeste oma) on lausa epideemia Eestis.
N
noh  /   20:17, 16. mai 2017
kui niisugune hull vajadus, siis ikka teeks ka saamise nimel midagi, pingutaks, hoolsalt, et kaaslast rõõmustada, teeks romantikat ja hoidku jumal, et laseb tollel end tööga ära väsitada. sest kel janu sel jalad. niisama ei ole mõtet oma instinktist pasundada, keda huvitab.
E
et siis...  /   10:58, 14. mai 2017
kui mina oma naist tahan ja tal pole sel hetkel tuju ning ma austan seda... ja kui temal on tuju ja vot sel hetkel fyysiliselt pole võimalik... siis mina teda ei armasta etc.. et on okey jah?
E
eleonore  /   20:03, 16. mai 2017
ei, see ei ole okei. iga mõistusega naine saab aru, et ka mehel pole igal hetkel füüsiliselt võimalik... samas. sul on peale selle ühe liikme, teisi veel ja ka nendega saab naist rahuldada.
M
mx35  /   11:44, 14. mai 2017
Mõnel naisel algavad "pea valutab " juba peale lapse sündi... kaua mees peab kannatama naise "pea valutab,,, täna pole tuju " ? 10 aastat ? 20 ? Siis on ka piisav et leida see kellel ei esine " pea valutab "
M
MIlleks sundida  /   12:25, 14. mai 2017
Tegemist on masohistliku suhtega. Seksita suhe pole suhe (abielu kontekstis). Kui on sellised müürid vahel, siis saab üliharva paar sellest positiivselt jagu. Põhjus on lihtne, armastus on muutunud pettumuseks ja kibestumiseks. Sellise pagasiga paaril on kohutavalt raske saavutada nn puhta lehe olukord millest uuesti oma intiimsust ehitada. Eriti kui mõlemad on eneses ebakindlad ja ei ole suutelised uute asjadega kergelt harjumiseks. Sageli on "kergem tee" õnnele lahutus.
.
.   /   12:44, 14. mai 2017
ainuke soovitus sellele "mehele": ÄRA KAEBLE VAID LEIA ENDALE ARMUKE,!!!!
N
nh  /   15:42, 14. mai 2017
Kui naine töölt koju tuleb ja on päeva jooksul juba seksinud, siis ega ilmselt kodus asja saa- naine tahab ka puhata! Lase ka püksikumm lõdvaks ja nii mõnus on hommikul, kui naine köögis vapralt väljapuhanuna hommikukohviga askeldab ja pesunöörilt eelmisel õhtul pestud aluspesu tööle minnes erootiliselt jalga sikutab.
S
sugutung on nuhtlus  /   17:04, 14. mai 2017
Näete kui palju probleeme tekib faktist, et meestel on kaasa sündinud tõbi nimega sugutung. Kui poleks sugutungi, ei tekiks ka huvi naistega sahmida ja naised saaksid rahulikult elada oma elu. Ilma meeste poolse liigse tähelepanuta. Praegu aga kannatavad mõlemad pooled. Ja põhjus keerleb seksi ümber. Kuna mitte keegi selle probleemiga ei tegele, siis mina teen siit järelduse, et probleem pole veel nii suureks kasvanud, et see elu hakkaks takistama. Ju siis on kooselusid, kus seks enamvähem sujub. Kui poleks moslemeid ja teisi lõunapoolseid rahvaid, kes paljunevad meeletu kiirusega, siis mina oleksin küll selle poolt, et riik teeks midagi selle meeste haiguse ravimiseks. Mehed piinlevad ju. Nagu narkomaanid. Teavad küll, et on kahjulik aga loobuda on ka raske. Minu meelest võiks ravi ikkagi olemas olla. Et vabatahtlikud saaksid oma nuhtlusest lahti.
  /   20:21, 16. mai 2017
miks ei saa, käed ju olemas.
M
Meil kodus käib üks igavene haiguste jutt ja ühe päeva elamisest.Kurat nii tüütu.Peaks vist mehele minema!  /   19:37, 14. mai 2017
Oi nahhui,ma ei tea mis kõigi peas toimub.Ei julgegi midagi rahulikult võtta.See ei tähenda et nahk on eluaegse naha probleemiga seotud.
?
???  /   19:45, 14. mai 2017
Kui naine nõuab mehelt seksi rohkem kui mees suudab, siis on see probleemiks, sest mehe ja naise füsioloogia on erinevad, mehel peab ju kõvaks minema... Aga kui mees tahab rohkem kui naine, siis on ju asi lihtne, naine peab lihtsalt jalad laiali ajama, libestiga vagiina libedaks tegema, ja anna minna... NII LIHTNE SEE ONGI!!!
:
:  /   20:16, 14. mai 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
S
seks on ju maailma jubedaim asi  /   21:13, 14. mai 2017
tegelikult, kui ei soovi vastassoost inimesega koos elada, siis keegi ei sunni ju
J
jube   /   20:10, 14. mai 2017
lugu. mees pidi onama ... nutame nüüd kõik .
M
minu kurb lugu  /   09:38, 15. mai 2017
meie elu klappis nii suhtes kui ka voodis. jõudsime oma esimese lapse sünnini. sooviti, et tulevane isa oleks ka sünnituse juures. olin rõõmus, et loomulikult olen. ja oh seda valu ja vaeva nii naise kui ka meedikute poolt. laps jäi ellu. selle kõige nähtu ja läbielatu tagajärjel sain psüühilise trauma. ja ma ei suutnud enam seksida. nii me lahku kasvasime ja kolisimegi.
E
eleonore  /   20:06, 16. mai 2017
ossaa illikukununnu tema sai pealtvaatamisest trauma. aga kui sa poleks osalenud sünnitusel. ja naine oleks olnud see kes saadud traumaatilise kogemuse tõttu ei suuda enam seksida (lõppeks tema on ju see kes päris ilma naljata rebiti lõhki sellest kohast mida seksimiseks kasutatakse) - siis oleks kuidas?
.
..........  /   22:34, 16. mai 2017
Õrnahingelisi on nii meeste kui naiste seas. Parem kui mehed sünnitamise juures ei ole, minestavad veel ära.
  /   20:23, 16. mai 2017
haa haa haa hea jutt
P
Priit  /   09:46, 15. mai 2017
No on robotid. Raha ja fun, muud nad ei tahagi. Kasvatage tunded endale, raudvagiinaga robotid !
S
Salmiine Sonik  /   12:14, 15. mai 2017
Artiklist ei saand teada , mida see Võrno nii erilist on ?
O
Orochimaru  /   13:21, 15. mai 2017
Muud ei loe kui ainult sex ja sex. See pole ju nii oluline. Vaadake kasvõi vallalisi naisi- nemad ju ka ei lähe tänavalt suvalist jorssi üheks ööks krabama, sest kujutate ette- inimestel on mõnikord 12 tunnised (max.) tööpäevad ja nädalavahetused lihtsalt puhatakse. Niimoodi kujunevadki normaalsed tööinimesed, kes on unustanud läheduse ja sexi. Olgem ausad, seks ja suhe takistavad normaalselt töötamast.
J
Jah  /   14:03, 15. mai 2017
abi tuleb priffketelt porduelukatelt
*
****  /   16:59, 15. mai 2017
Mis sellest töötamisest kasu on kui isegi voodirõõme pole? Aseksuaalsed inimesed on olemas aga kõik seksivaba eluga ei lepi.
T
tõesti nõus  /   15:10, 15. mai 2017
Mehed magavad enne magamaminekut. Sel ajal on naine kõik kodused toimetused ära teinud. Nüüd tahab naine magada, mees aga on puhanud, söönud, vaatab telekat, ühesõnaga naudib puhkeaega. Ja tulemuseks on rahulolematus oma partneriga.
P
Priit  /   18:47, 15. mai 2017
No sellisel juhul oled sa küll veidrike otsa sattunud.
E
eleonore  /   20:09, 16. mai 2017
aga siis on ju lihtne. sina tuled koju, heidad magama, ja mehe saadad koduseid toimetusi tegema sõnadega "muidu õhtul ei saa". peaks päris tugev mott olema nõudepesuks jne
muide asjata ei räägita, et vanasti rahvas olla maganud enne ühe jupi ära, siis aga ärganud keset ööd üles ja hakanud kes nagistama, kes juttu vestma, kes päevikut pidama, kes naabreid külastama - eks igaüks vastavalt võimalustele, vanusele ja kalduvustele.

Loe ka neid lugusid