Jaga:     
Uudised

Teekond anoreksiani: "Mida aeg edasi, seda suurema hasardiga kaalujälgijate punkte lugesin, kuni mõistsin, et kogu elu keerlebki ainult selle ümber." (2)

“Kui keegi küsib, mis on minu suurim unistus, siis see on süüa koos perega ühises söögilauas,” tunnistab Merili (30). 

Kui mees on juba ammu leppinud Merili kasina menüüga ning sellega, et ta eraldi ja kindlatel kellaaegadel omaette köögis sööb, siis vanemal tütrel, peatselt kooli mineval Marisel hakkavad nüüd alles küsimused tekkima. Praegu on Merilil veel vabandus olemas: noorem laps, aastane Marjaana ootab, et emme teda toidaks – pole siis imestada, et emal pole mahti laua taga süüa. Kuid mis saab siis, kui ka pesamuna ise sööma hakkab?

Merili mees teab, et viimane asi, millega oma kaasat pulma-aastapäeval üllatada, oleks viia ta pidulikule õhtusöögile. Samamoodi on jõulude ja teiste suuremate pidudega. Neil osalemine on Merilile piin. “Minu jaoks on suur probleem, kui jõuluõhtusöök ei ole kell seitse, vaid tund varem või hiljem. See võib kogu mu päeva halvata. Juba ainuüksi mõte, et ma ei tea, mida külas olles lauas pakutakse, rikub meeleolu. Kui teised inimesed mõtlevad, et hoiavad päeval nõks söögiga tagasi, et õhtul endale rohkem lubada, siis minu “nõks” on ikka väga suur. Ja muidugi pean ma saama samal päeval ka trenni teha, kui on teada, et tuleb suurem söömine,” räägib Merili.

Peale abikaasa ja paari lähedase ei tea keegi, et Merilit vaevab juba aastaid anoreksia. Algul hakkas ta lihtsalt huvi pärast arvutama, kui palju punkte ta kaalujälgijate süsteemi järgi päevaga endale sisse sõi ja palju neist treenides ära kulutas. Mida edasi, seda suurema hasardiga ta punkte luges, kuni korraga mõistis, et kogu ta elu keerlebki ainult selle ümber. Kaal kahanes vähehaaval, kuid järjekindlalt, jõudes 49 kilogrammini.

Loe pikemalt hoiatavat ja kurba lugu anoreksiast 

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

2 kommentaari

S
Solei  /   14:27, 7. mai 2017
Ja see o gi suletud ring, kus kohast väljapääs tundub võimatu.Tahad olla kõhna, aga tunne on kogu ae, et oled paks, lõputult paks, aga süüa tahad kogu aeg, sest nälg vaevab.
P
promoge  /   19:50, 7. mai 2017
vähem ajalehtedes ja muudes väljaannetes nn. õiget toitumist, sööge seda, sööge toda. see teeb paksuks ja see lausa eluohtlik. nõrk inimene hakkab näpuga järge ajama ja tulemused viivad katastroofini.

Loe ka neid lugusid