Jaga:     
Uudised

VAATA, millest kirjutab maikuu Pere ja Kodu!

Maikuu Pere ja Kodu on kohe-kohe poelettidel ja postkastides. Piilu, äkki sinu omas juba on? Kindlasti leiad ajakirja juba meie DIGIKODUST.

“Tule juba välja, ma tahan sind kallistada,” ütles Märt ühel hommikul meie beebile mu kõhus. Ja ta tuli. Aga kuidas, sellest muljetab Saara Kadak oma avakolumnis Pere ja Kodus.

Merle Liivak. Kujuta ette, et oled kolme pisikese lapse ema, kelle elu on viimasel ajal kulgenud väiksema ja suurema meeleheite kaskaadis. Saaks selle päeva ja öö mööda saata, nii et kõik oleks hoitud ja toidetud...

Mihkel Raud. Isa rääkis, et kui vene ajal naisega samasse hotellituppa tahtsid minna, tuli retseptsioonis abielutunnistust näidata. Nõukogude moraal oli “kõrge” – kas oled abielus või magate naisega eraldi tubades, muud varianti polnud.

Heidy Purgale on seekordne emadepäev juba neljas, kuid erilist tähelepanu ta ei ootagi. Villiami kallistusest olevat rohkem kui küll. Sest Heidy jaoks on emadepäev absoluutselt iga päev. Nii ta lihtsalt mõtleb ja elabki.

Viimasel ajal on aina sagedasem, et pulmas saadavad pruutpaari pidurõivais põnnid. Millest selline trend?

Milline võimalus on vanemal rääkida kaasa lasteaia menüü koostamisel, kui tema meelest ei kuulu tervisliku toidu hulka kalapulgad, pelmeenid või kohuke?

Mida teha, kui laps kurdab järjepidevalt pea- või kõhuvalu, kuid analüüsid ja uuringud näitavad, et temaga on kõik korras? Vahel aitab see, kui vanemad jälgivad valu esinemise mustrit.

Koolivalmidus ei seisne ainult tähtede ja numbrite tundmises. Palju olulisemad on lapse sotsiaalsed ja vaimsed oskused ning iseseisev hakkamasaamine.

Turvaistme valimisel tuleb silmas pidada olulisi tegureid, alates auto vanusest kuni selleni, kui palju ollakse nõus raha välja käima lisamugavuste eest.

Mäletad seda päeva, kui lahkusid sünnitusmajast, väike pamp kätel? Rõõm oli nii suur, et sa ei märganudki üht lisareisijat, kes end salamisi sinuga kaasa pookis – süütunne, et sa pole piisavalt hea ema.

Anoreksia paneb proovile paarisuhte ja sunnib igal sammul lastele mõtlema.

Liis, David ja nende tütar Arabella elavad neljandat aastat rikkaliku ajalooga Usbekistanis. “Taškendis pole kunagi igav, sest oma vaateid siinsetele inimestele, valitsusele ja kultuurile tuleb meil muuta iga päev,” ütlevad nad.

Kas teadsite, et neerupealiste puudulikkusel pole neerudega midagi pistmist? Tegu on hormonaalse häirega, millega on olnud kimpus president Kennedy ja millega elab, loob ja laulab Stig Rästa. Oma poja haigusloost jutustab meile Elli.

Meie peres lõpetas eelmisel aastal üks laps lasteaia ja teine põhikooli. Peoõhtu kulu oli mõlemal puhul ühesuurune ehk 40–50 euro vahel. Tagantjärele mõeldes läks ühel juhul eelarve kontrolli alt välja.

Imetamine on ainulaadne side ühe, miks mitte ka kahe lapse ja ema vahel. Miks me siis pidevalt vaidleme, kui kaua rinda anda tuleb või tohib, tekitades sellega ühes leeris süütunnet ja teises agressiivset võitlusvalmidust?

Sageli ja pikalt magava imikuga reisimine polegi väga keeruline, küll aga on see paras katsumus juba ringi tatsava, kuid jutust veel mitte hästi aru saava lapsega.

Paljudele lapseootusest tingitud füüsilistele hädadele on parim lahendus liikumine ja sport.

“Tuleb rohkem mõelda sellele, mis meil on olemas, mitte sellele, mida pole,” arvab viie lapse isa Heino Pall, kes ligi viis aastat tagasi otsustas koos perega alustada uut elu Võrumaa metsade-mägede vahel.

See Lõuna-Itaalias asuv salapaik on säilitanud ka tänapäeva kiirelt vahelduvas rütmis oma iidsuse ja vanad traditsioonid. Lisaks on Amalfi tõeline mereanniparadiis.

Tippujujatest paar Tess Grossmann ja Pjotr Degtjarjov sukeldus aasta alguses pea ees beebimaailma – neile sündis tütar Elizabeth.

Loe kõiki lugusid värskest Pere ja Kodust.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid