Jaga:     
Blogid

"Elan koos isaga, aga igatsen oma meest..." (28)

Kunagi ütlesin ma Marekile naljaga, et kui ta mind kunagi oma naise asemel hakkab kutsuma lapse emaks, siis ma lahutan temast. Mu meelest on see nii jube, kui mees ja naine muutuvad vaid emaks ja isaks.

Viimased poolteist aastat olen ma aga kahjuks elanud koos oma lapse isaga. Või isegi mitte vaid lapse isaga, vaid ISAGA. Pole harv juhus, kui Marek meile ütleb, et mis ma teiega, lapsed, küll peale hakkan. Ma ei ole sellele varem erilist tähelepanu pööranud, kuid just viimasel ajal olen ma aru saanud, et minu abikaasa on isa rolli võtnud liiga tõsiselt.

Laps magab keskel

Kui beebieas üritasin ma Idat oma tuppa magama saada, siis erinevatel põhjustel juhtus siiski nii, et Ida kolis meie magamistuppa, meie keskele. Et pikk jutt lühikeseks teha, siis selleks, et ma saaksin magada, kolisin mina meie magamistoast välja. Tänaseks päevaks ongi meie magamistuba “Ida ja issi tuba” ning Ida tuba “emme tuba”. Nüüd on Ida varsti nelja-aastane ning ma otsustasin, et on aeg hakata Idat oma toaga harjutama.

Me vahetasime eile Idaga voodilinu ja ma seletasin Idale, et suured tüdrukud ei maga emme-issi keskel, pikalt veenmist ja ma jõudsin nii kaugele, et Ida oli nõus kolima voodi servale. Me tegime talle voodi kõrvale maha patjadest ja tekkidest pehme pesa, sest edasi oli mu mõte hakata teda meie voodist samm-sammult välja puksima. Ida oli rahul. Uus pesa tundus põnev. Natuke nagu eemal, kuid samas siiski meie (st issi) läheduses. Me läksime Idaga voodisse multikaid vaatama.

Mis siis juhtus kui issi magamistuppa tuli? “Ida, kus sa magad? See ei ole ju üldse sinu moodi!” hüüatas ta üllatunult kui nägi, et Ida ei maga voodi keskel. Ida selgitas, et issi magab keskel. Selle peale Marek vihastas, sest tema ei maga keskel, talle ei meeldi keskel magada. Mulle ka ei meeldi oma lapse voodis teises toas magada. Mulle ei meeldi ka valel voodi poolel magada.

Kuid ma eeldasin, et kaks täiskasvanut suudavad ajutiselt valel poolel/vales kohas magada, selleks, et..no meie magamistuba oleks ikka meie magamistuba. Lõppes kõik see aga sellega, et vihastasin ka mina. Kolisin tagasi “oma tuppa” ja Marek taastas meie voodis tavapärase issi-lapse-magamisrutiini. Esimest korda meie kümneaastase abielu jooksul läksime me magama teineteisele “head ööd musi” soovimata.

Suhteks pole aega

Meie majas elavad koos isa, ema ja laps. Naiseks ja meheks olemiseks ei ole meil KOOS aega olnud juba kaks aastat. Lapseta ERALDI aega on meil piisavalt olnud, kuid koos KAHEKESI oma mehega ei mäleta ma, kuna me viimati midagi tegime. Põhjused selleks on osaliselt tingitud kanaisadusest. Õhtuti läheb laps magama vaid issiga. Selle asemel, et mulle poolel teel vastu tulla ja kannatada ära mõned nutmised, kuid viia laps siiski õhtul magama enne, kui me ise magama läheme, hoiab Marek Idat üleval (ka siis kui on näha, et laps tahaks juba ammu magada) nii kaua, kuni ta ise üleval on. “Sest issi ei taha veel magama minna!”  “Las ma vaatan selle saate ära,” ütleb ta Idale ja on vihane, kui unine Ida teda siis segab.

Hommikuti ärkab Ida ka koos issiga. PUNKT kell kuus. Ma panen oma pea pakule, et Ida ei ole enam närb magama, sest vaadake, Marekil on üks suur miinus – ta norskab ja kõvasti! Ida magab tema kaisus nagu kott. Seega ei oleks probleemi, et ta magaks kauem. Minuga ja kõigi teistega magab Ida vähemalt poole kaheksani. Ta on lihtsalt harjunud kõike tegema issiga sünkroonis.

Selle tagajärjed? Mina ei ole hommikuinimene. Ma teen oma tööd tihti õhtuti kui Marek ja Ida magama lähevad. Kell kuus ärkamine on seega minu jaoks puhas piin. Ma olen väsinud ja pahur. ERITI väsinud ja pahur olen ma nendel hommikutel kui me peame kõik koos kodust välja minema, ühe autoga, kuid see on juba hoopis teine teema. Ka Marek on väsinud ja pahur, tema on pahur ja väsinud, sest ta on Idale teener, Ida on tema külge klammerdunud, Ida ei tee mitte midagi issita.

Kui Marekile sellest rääkida, saab ta justkui aru, kus probleem on, kuid midagi ei muutu. Mina tunnen varsti,et ma ei jaksa enam. Mulle tundub, et Marek ei jaksa enam. Mis saab siis, kui me kumbki enam ei jaksa? Üks on tüdinenud vaid issi ja lapsega koos elamast. Teine on tüdinenud vaid issi olemast, kuid teeb ise kõik selleks, et see nii jätkuks. Aegajalt ärritub ja plahvatab.

Puudus abikaasast

Ärge saage minust valesti aru. Ma jumaldan oma last. Ma armastan oma meest. Mulle meeldib, et Marek on hooliv ja armastav ning hea isa. Ma lihtsalt tunnen puudust oma abikaasast. Oma mehest. Oma kaaslasest. Meie ajast. Meist. Mehe ja naise suhtest. Kui ma diivanil teleka ees Marekile kaissu poen, hakkab Ida nutma “minu issi”.  Ma võiks paluda mõnel nädalavahetusel tädidel-onudel last hoida, ma võiks kasvõi mõnel tööpäevaõhtul seda paluda, kuid ka see on mõttetu, sest vaadake, kui Marek pole parasjagu issi, siis on ta töönarkomaan. Mul ei ole mõtet teha plaane, sest ma saan vastuseks, et praegu ei ole seda või toda tööl, see või too on haige, see või too on puhkusel, ma pean asendama, tegema, olema…Tööl. Kui te otsite inimest, kes kõiki aitab ja kogu maailma töö ära teeb, enda ja oma pere arvelt, siis te otsite Marekit.

“Head aega, lapsed!” ütles Marek kui hommikul tööle läks. Ida hakkas nutma. “Kui sa ei nuta, siis issi toob sulle kommi!” Võitluses kommide vastu olen ma end kaotajaks tunnistanud. Ida on issi välja dresseerinud, et hommikusöögiks on “kaks kommi”. Esimese asjana hommikul antakse Idale kätte kaks šokolaadikommi, sest muidu hakkab Ida nutma. Mõnikord Ida unustab siiski hommikused kommid. Aga seda ei unusta issi. Ma olen kommide ja söömise teemadel “issiga” nii palju kakelnud, et ma enam ei jaksa. Varsti ma ei jaksa “kanaisandusega” ka enam võidelda. Samas ma ei taha selle olukorraga sugugi leppida. See teeb mind õnnetuks.

Ma küsingi nõu. Kuidas elada koos kanaisaga?

Järgmine osa: “Kuidas elada koos töönarkomaaniga?”

Loe ka https://estonianwithabackpack.com

12 kommentaari

  /   22:45, 26. apr 2017
Sul on nii hea mees!
See, et oled lasknud lapsel enda voodis nii kaua magada ei ole muidugi nii positiivne, aga ma saan aru kuidas see nii läks. Ise olen ka asjade edasilükkaja, lapsed on oma voodisse saanud kolimistega (jah, mõlemad, kolisime kahe linna vahel). Uude kohta minnes oli lihtsam lihtsalt kohe alguses nii teha.
Aga mina hakkaks tegema eeltööd oma toa kohta, oma mänguasjade ja om kapi ja voodi ja võibolla ka kaisulooma kohta, kui tal seda veel pole. Minu poiss sai ka alles üsna suurena selle, aga võttis omaks küll. Kui tuba superkorras pole, siis vbla täitsa teha natuke remonti, küsida lapselt mis tapeeti seina tahab jne.. Isale tuleb rääkida ka nii, et laps nii põnevil, talle nii meeldib, ja et oleks aeg ka juba, muidu äkki muutub liialt memmekaks ja on tal hilisemas elus iseseisvumisega raske. Ja tegelikult ka, mul tüdruk sai oma tuppa alla 2 aastasena, kuna poiss oli sündimas, ja on olnud ka oluliselt iseseisvam ega ole kunagi nt pimedat kartnud.. Poiss oli kauem meie voodis, siiani (10) magab lambiga ja on ikka emmekas veel.. Tore kui laps sind hoiab, aga kui ta sellepärast arem ja memmekas on, ei ole see nii tore. Las meel mõtleb sellele, missugust tütart ta tahab.
M
Mees  /   23:30, 26. apr 2017
Mul oma naisega samasugused probleemid. Noored , terved ning võrdlemisi edukad inimesed mõlemad , tahaks elu oma naisega ka nautida. Aga Emme selline , et ei raatsi last päevakski ära anda ( kusjuures vanavanemad võtaks iga kell). Armastan oma last väga, aga kõigel on piirid. . Huvi naise vastu pole ka kuhugi kadunud, aga vahest mõtlen küll, et Minu naine on täitsa läinud ,jäänud vaid lapse ema. Mingitel hetkedel hakkad veel iseennast süüdistama, et pole ise piisavalt hea. Kuigi tegelt tean, et hetkel elan nii, et ainult neil hea oleks.
S
Saan aru, Mees.  /   10:10, 27. apr 2017
Aga sa kuula hoolega! Ja las naine kuulab veelgi rohkem. Ükskord kuulete sellist kärisevat häält. See on mõra teie abielus. Ja uskuge mõlemad, seda mõra on väga raske lappida. See on kuradi valus mõra.
V
Vanaema.  /   21:43, 29. apr 2017
Õige jutt! Ainult mulle tundub selles loos,et mõlemal on nii suht mugavam ja lähevad kergema vastupanu teed selle asemel,etnii_öelda kass lauale tõsta ja probleemil koos sarvist haarata. Edu.
K
kas siis  /   12:47, 30. apr 2017
mõnda teist naist pole kasutamiseks?
T
Torbupsik  /   15:21, 27. apr 2017
Pole võimalik, väljamõeldud lugu. Ükski isa ei taha oma lapsega ühes voodis magada. Võibolla mõni pedofiil vast.
.
........  /   00:06, 28. apr 2017
Ei ole väljamõeldud lugu. Mees juba vanem, testosterooni tase langenud, võibolla pole see kunagi kõrge olnudki. Mina ei saa aru, miks ei või lapsed magada oma voodiga vanemate voodi kõrval vaid topitakse neid teise tuppa või siis võetakse oma voodisse, endi vahele. Milleks sellised äärmused?
K
kohtlane kroonik  /   12:48, 29. apr 2017
meestel ei lange testosterooni tase midagi nii väga selles vanuses. vaevalt küll, et konkreetne mees oma lapses seksiobjekti näeb, pigem tegemist ülihoolitseva vanemaga, kes kahjuks oma lapsele karuteene teeb. ema peaks end rohkem maksma panema, laps ikkagi oma tuppa magama, et harjuks, hommikuti võib ju vanemate kaissu ka tulla. ta ei saa ju kümnesena enam issi kaisus magada, vaat see oleks küll juba veider.
B
Bety  /   00:07, 28. apr 2017
See oleks nagu minu kirjutatud... Ainus vahe on see, et minu mees magab lapse toas põrandal ja mina laiutan üksi meie suures voodis. Ja kui laps jääb vanavanemate hoida, siis minu mees ei ole töönarkomaan, vaid tal on palju hobisid, millega ta siis lõpuks saab tegeleda. Igatsen väga oma meest, tema lähedust ja koosolemist, aga tema on vaid issi...
I
Indrek  /   20:53, 28. apr 2017
Nii palju toortõlkelisi väljendeid inglise keelest (nt. "et mulle poolel teel vastu tulla"), et väidetav autor Eveliis on ilmselgelt fiktiivne ning lugu ise kusagilt välismeediast maha viksitud.
V
Vanaema.  /   21:45, 29. apr 2017
Maha viksitud või mitte aga sellised probleemid esinevad paljudes peredes. Kahjuks.
  /   12:51, 30. apr 2017
neil on need enda tehtud probleemid. saamatud ülihoolitsevad kanaemad - kanaisad. kui laps saadakse, kaotatakse nagu ennast, oma naiselikkus või mehelikkus, nagu pehmeks muutuvad peast. suurt last ikka nagu beebit, sest muidu keegi (kas laps, vanem ise või mõni teine) äkki arvab, et ei armastata piisavalt. see pole armastus, vaid ehtne hädisus ja nõrkus, ebakindlus. kui paar laseb lapse oma voodisse ega saa teda sealt enam välja. mismoodi selline vanem üldse suudab end kehtestada, tõelist turvatunnet pakkuda ning lastele vajalikku õpetada. Neil vaja igat lapse virinat kuulata, lõputult seetada, aina seletada, naiivselt uskudes, et laps niiviisi millestki aru tahab saada, kuulda võtab., pakkuda palju valikuid väikesele lapsele. Vajalikud asjad tuleb vanema poolt ise paika panna, rääkida ära kenasti ja lihtsalt, lühidalt, et miks ja kuidas nüüd asjalood on, ja siis käituda otsustavalt virisemist kuulamata. siis jauramine ja lollimängimine kaob kiiremini kui arvata oskad, laps nagu rahulik ning mõistlik inimene.
I
Indi  /   22:07, 30. apr 2017
Vaata oma õigekiri üle. Ma parem ei võtaks sõna.
L
lapsevanem  /   09:03, 1. mai 2017
Artiklis oli ju, et Marek saab aru, aga ei muuda ega ole nõus muutuma! Perenõustamine on ainuke võimalus.
  /   09:27, 1. mai 2017
igaüks peab õppima enda eest ise selgelt rääkima. mida see nõustaja siis teeb?
I
Indi  /   22:11, 1. mai 2017
Nõustaja ütleb, et tee nii, aga see, kuidas sina seda omaks võtad on teine asi. Nõustaja ei saa sulle kulbiga panna, kui sina seda omaks ei võta ja probleemi ei näe. Ei saa ka joodikut karsklaseks steha, kui ta seda ise ei taha ja problemei ei näe.
T
Tsau  /   20:31, 29. apr 2017
Minu arvamus kui mulle naisena midagi ei meeldi, kommid noustun, voodis magamine noustun. ja abikaasaks olemine noustun. Samad jamad on juba ara olnud. mul on laps 4 ja 2
kommid
Kommid tekitavad lapsel hambas auke ja tostavad liigses koguses diabeedi riski. Miks sa teed oma lapse haigeks. Teiseks mina olen lapse ema koristan teen suua ja pesen vahetan pampud. Mina olen ainuke inimene siin majas kes voib lapsele kommi anda. Sest muidu peale seda rasket tood mis ma teinud olen armastab laps tagatipuks sind rohkem. Ma andisn oma karjaari elu koik lapse alla kes sa oled selline?
Voodis magamine see on minu voodi ja teie minge magage kus tahate ja peale 6 eluaastat ei tohi tudruk enam isa korval magada.
Abikaasa ta tuleb su juurde kui sa seletad mis ta too on? ja kusmaalt laheb piir?
koik toimib kui mind igatseb siis tuleb tagasi mu juurde.
Vaga palju seletus tood ja vaga palju pohjuseid praktilisi miks.
Meil on koik vordselt jagatud tehakse ja toimib sinu kodu ja ei astu pahe uks koik kui palju sa ka oma meest ei armasta.
T
Tsau  /   23:24, 29. apr 2017
mulle tegelikult kaib ajudele et keegi mulle miinuse pani. ma olen enda oiguste eest majas voidelnud palju ja tavaliselt on emaks olemine raske aga mul on kerge ja ma olen onnelikum kui kunagi varem.
Tervel perel laheb hasti, molemad kaime tool molemad teevad koike asju koos, molemad opetame uksteist aga see ei tulnud niisama. Ma pidin oma oiguste eest voitlema ja enam ilusamat elu pole olemas. kuigi jutust jaab mulje et ma olen noudlik siis tegelikult kui me maha istume siis mu mees utleb mul on ari pere lapsed too maja auto ja intelligentne naine ja meil laheb vaga hasti. alustasime nullist miinimum palkadega ilma hariduseta. Naised natuke tuleb oppida ja oma oiguste eest seista et tervel perel oleks hea olla.
J
jube  /   20:52, 29. apr 2017
rahulik on elada ilma meheta. saad kasvatada oma last. nagu ise soovid.
ei taha mehi halvustada. aga ... NII JUBE HEA ON ILMA IKKA !
T
Tsau  /   21:12, 29. apr 2017
seda kutsutakse probleemide lahendamiseks, vahel on see voimatu ja arusaadavalt on uksindus ainuke lahendus aga kellegile ei soovita uksindust lihtsalt asjadest tuleb raakida nagu 2 taiskasvanut ja vordoiguslikkus majja tuua milleks meile siis tode ja oigus ja oige ja vale.
O
on  /   00:14, 1. mai 2017
jube tõesti...
H
hea mehe valem  /   21:11, 29. apr 2017
üks osa abielutõotusest on "hoian tunded kuumad" teine osa "hoian õigel suunal" Vahepeal läheb tähelepanu ehk liigselt lapse suunale aga küllap PEAB siis kuumale osale tunnetest mõned korrad nädalas aega leidma- https://www.youtube.com/watch?v=LOgSlNWYcvI See on siiski parim, mis abielus olla saab. Hoiame ja kasvatame KOOS oma lapsi.
M
Miks on  /   21:41, 29. apr 2017
Vaja vanu artikleid pidevalt välja otsida?
M
Mitte nii kanaema  /   22:19, 29. apr 2017
Laps làks oma voodisse 4 kuuselt ja oma tuppa poole aastaselt. Ma ei olnud nòus oma mehest ilma jààma, kui aga laps magaks siiani meiega, oleks see juhtunud. Pidage meeles- teie paarina olete nr 1, kòige tàhtsamad, siis alles tulevad lapsed.
P
Peeter.  /   18:52, 30. apr 2017
Kas naine siis aru ei saa ,et mees ei ole tast enam huvitatud,näkku ei julge öelda siis kasutab last ära,et naine ta kōrvale ei saaks tulla.
I
Indi  /   22:23, 30. apr 2017
Tundub, et osad naised kardavad mehest ilma jääda, kui seavad oma mehe tähtsamaks. Vahel ei ole mõtet kinni nii pingsalt hoida. kelle jaoks te nr 1 siis enam olete, kui mees minema jookseb. beebi magab veel võrevoodis ja normaalselt peaks see voodi ema ja isa voodi juures olema. See ei tähenda kohe, et ta peaks jääma elama suurde voodisse. Väike beebi on laps, eks võib öösel lämbuda või ei tea mida veel, kui visata ta teisse tuppa magama. Kui need lapsed nii piiravad elu, siis elage ilma. jah see on vale, et laps on püsivalt ema ja isa juurde sisse kolinud, aga see ei tähenda seda, et peres peaks valikuid tegema. kes on nr 1 ja nr 2. Nõme, nõme ja veelkord nõme suhtumine. Kui peres on mitu last, kas siis on ka nr 1 ja nr 2. Mees ei ole püsiv ja võib iga kelle sind koos sinu lastega pikalt saata ning sa jääd koos oma lapsega. Pole mõtet nr 1 panuseid teha inimesi, kes ei pruugi sinu juurde jääda.
O
osad naised  /   18:36, 1. mai 2017
...Osa naistest...
*
****  /   22:34, 3. mai 2017
Selliseid mõtteid, et kes on üks ja kes kaks pole vanasti mõttesegi tulnud. Samuti pole mõttesse tulnud lapsi oma voodisse vanemate vahele võtta või teise tuppa kupatada. Lapsed magasid tittedena võrevoodis ema kõrval ja pole kedagi seganud.

Loe ka neid lugusid