Jaga:     
Blogid | Triini blogi

Blogija küsib: "Milleks teha 1-aastasele lapsele luksuslik sünnipäev mängutoas?" (17)

Aastaste laste sünnipäevadel tehakse juba teemapidusid ja kaheste pidudele on kutsutud päevajuht või mõned loomad, kelle otsas turnida ja nii edasi.

Piiga sündimine oli tegelikult ühe hea ajastamise tulemus. Nimelt sündis ta päev peale Mehe sünnipäeva. Hea seetõttu, et nad ei jaga sama kuupäeva ja samas hea ka seetõttu, et issi saab öelda, et laps on tema veidikese hilinenud sünnipäevakingitus.

Aiapidu

Kuigi me Mehega oleme sellised, et sünnipäevasid suurt tähistama ei kipu, vahel kutsume lähimad sõbrad külla kui sedagi, siis lapse sünnipäevaga on olnud aegade algusest teistsugune teema. Osaliselt vist seetõttu, et ootasime tema tulekut nii kaua ja pikisilmi ja ta tuli läbi suurte katsumuste ja on meile sellevõrra kallim. Piiga rasedus oli mulle kolmas ja kohe alguses avastati rasedusdiabeet. Raseduse lõpus aga kerkis vererõhk lakke ning lõpuks kutsuti sünnitus esile preeklampsia tõttu. Peale sünnitust sain ma reesuskonflikti-ohu tõttu süsti ja siis kerkis lapsel bilirubiin taevasse, aga kui see katsumuste jada läbi oli tehtud, siis sai mõnuga koos kasvama ja elama hakata 😊

Piiga esimene sünnipäev oli vist kõige suurem pidu me peres. Ei teinud küll selleks midagi erilist, aga külalisi oli kutsutud palju ja suur hulk neid ka mu ema juurde õuele laekus. Teine sünnipäev oli küll mõnevõrra tagasihoidlikum, aga taaskord sai pidu peetud ema aias. Nüüd on Piigal tulemas kolmas tähtpäev ja kuna ma olen selline algaja emme, siis uurisin endast kogenenumate arvamusi. Peamiselt huvitas mind see, kas ma olen juba lapse kolmeseks saades sotsiaalselt kohustatud kutsuma lasteaiakaaslasi sünnipäevale ning seega kolima peo ema aiast ära kusagile mängumaale.

Õnneks aga protokoll on selles vanuses laste puhul selline, et millekski kohustatud ei ole ja pidu ei pea kusagile mängumaale kolima. Seega saame ka see aasta mõnusasti ema aias grillida ja pere keskel head ilma ja seltskonda nautida. Piiga ei ole ise ka öelnud, et ta kedagi endale külla tahaks ja ma ei ole hakanud talle ka seda sünnipäeva-teemat suurelt seletama.

Laps ise ei mäletagi

Ma olen alati imestanud nende lastevanemate üle, kes kohe alates esimesest sünnipäevast alates tähistavad seda mängutoas suure seltskonnaga. Esimesed sünnipäevad ei ole ju tegelikult mitte midagi lapse jaoks. Vähemalt ei mäleta Piiga mitte midagi sellest ajast, kui ta sai aastaseks või kaheseks. Ta ei ole kordagi rääkinud sellest sündmusest või külalistest või kingitustest. Seega minu loogika kohaselt on tegemist peoga lapsevanematele.

Minu õde on korraldanud kõik oma lapse sünnipäevad mängutoas ja see aasta oli siis esimene kord, kus me Piigaga ka kohal käisime. Kui kord tekib sotsiaalne kohustus lapse lasteaiasõpru sünnipäevale kutsuda või Piiga ise soovi avaldab, eks siis on mängutuba tõesti hea variant: ei pea seda pidu enda juures pidama ja pärast hullumoodi koristama. Lastel on rohkelt hullamist ja tegevusi ja nii mõnigi lapsevanem saab mõne teise lapsevanemaga koos aega sisustada.

Samas, kui loen erinevates gruppides sünnipäevadega seotud teemasid, siis tekib tahes-tahtmata tunne, et peod lähevad järjest ekstravagantsemateks ära. Küll on aastastel lastel juba teemapeod ja kaheste pidudele on kutsutud päevajuht või mõned loomad, kelle otsas turnida ja nii edasi.

Kui laps juba nii varajases nooruses harjub ära selliste eriti luksuslike pidudega, kas siis vanemad mitte ei tee endale karuteenet? Püüda igal aastal eelmist üle trumbata nii külaliste arvu, esinejate kui ka eelarvega. Mind ei imestaks varsti enam ka see, kui lapse sünnipäeva korraldamiseks vanemad end lõhki laenama kipuks. Ikka kohati selleks, et näidata, et ollakse naabrist parem.

Niisiis ongi kolmandat sünnipäeva oodates meie plaan paika loksunud ja loodan vaid, et sel nädalavahetusel meid ilus ilm ootamas on.

Minu nimi on Triin (31): olen ema, abikaasa, tudeng ja täiskohaga kontoritöötaja. Meie pisikesse perre kuuluvad Mees (31) ja Piiga (2a 11k), lisaks neile veel deegud, kassid Caesar ja George. Selles blogis räägin argielust ja mõtetest.

12 kommentaari

R
Rumalus  /   20:18, 29. apr 2017
Nn. eliit teeb
L
ligimene  /   20:38, 29. apr 2017
Rikas pole see kes palju kulutab, vaid kes kokku hoiab.
Mina selliseid küll eliidiks ei pea. Raudselt võtsid selleks laenu.
M
Mari  /   20:49, 29. apr 2017
Nii väikest summat, mis tavaline mängutoa sünnipäev maksab, vist ükski pank ei pakugi. Ja tavaliselt panevad lasteaiakaaslaste vanemad kingituse asemel riietekappi mingi kokkulepitud rahasumma. Ja kõik on rahul.
A
anari  /   21:13, 29. apr 2017
Kui paarisajaks euroks laenu pead võtma siis tunnen kaasa kaasmaalane...
E
et ikka selleks, et  /   20:39, 29. apr 2017
teisi üle trumbata, staatust demonstreerida.
E
et ikka selleks, et   /   20:49, 29. apr 2017
No vot täpselt. Lapsevanemad tähistavad aga väike laps ei tea ju sellest midagi. Tal üldse pohhui XD XD XD
M
mida eliit  /   20:44, 29. apr 2017
tõusikutest imbetsillid on need,
T
Täpselt!  /   08:48, 30. apr 2017
Kui oled juba kusagil ametnik siis peab sünnipäeva pidu olema!
Kokku kutsutakse hulgaliselt külalisi--- laual krõpsud ja morss + mingi määratlemata salat äädikase kastmega!
Ja muidugi kingitused!!! Need peavad korvama ürituse 10x kordselt!
Hilisemat vingumist on raske kuulata!
Näe--kinkis vaid mingi tobeda mänguasja... ainult kaart--vaata -ainult 10 euot---täielik kooner!
M
Miks mitte?  /   21:07, 29. apr 2017
Kuigi ma ise pole seda teinud, tähistanud lapse esimest, teist, kolmandat jne sünnipäevi suure peoga. Aga kui huvitav lapsel hiljem näha. Kui aga ühe-aastane laps nutab või ei tunne huvi, siis teine olukord.
A
anari  /   21:10, 29. apr 2017
Nagu Obama ütles - because we can. Ma küsiks parem et mis see blogija asi on?
2
21:10, 29. apr 2017-le  /   09:49, 30. apr 2017
Blogija asi on veidrused välja tuua...
J
Jessica  /   23:06, 29. apr 2017
Olge mõistlikud! Võib-olla leidub tõesti nii edevaid ja tundetuid inimesi, kes suudavad pidu oma lapse nimel vaid teiste ees eputamiseks pudada! Kuid laste pidusid peetakse ikka sündmuse meelde jätmiseks, jäädvustamiseks, sõprade-,sugulaste kokku saamiseks jne- eriti aga kui tegu on pisikesega ( nt nn 1a) siis ikka selleks, et enda pisikesega end hästi tunda, et teha tema auks midagi ilusat, mis kujuneb aastatega aina suuremaks traditsiooniks! On ilus näha, kui su vanemad on teinud üllatuse ja tähistanud sündmust, vahet pile kuidas seda tehakse! Ma küsiks, miks ei võiks siis nii tähistada!? Kas sellest peab üldse mingi teema tegema, appi kes tegi sedasi ja kes tegi nii.. saage üle ega kõik ei ela vaid teistele näitamiseks! Laps ja temaga seonduv ei tohiks seda kunagi olla! Lapsed on elu õied ja nende nimel pingutatakse ja tahetakse, et kõik oleks ilus ja tore. See lihtsalt on nii! Edu!
T
Teeline  /   00:49, 30. apr 2017
"Ma olen alati imestanud nende lastevanemate üle, kes kohe alates esimesest sünnipäevast alates tähistavad seda mängutoas suure seltskonnaga."
"Piiga esimene sünnipäev oli vist kõige suurem pidu me peres. Ei teinud küll selleks midagi erilist, aga külalisi oli kutsutud palju ja suur hulk neid ka mu ema juurde õuele laekus. "
Loe ja naera! Kas see oli lapse sünnipäev või täiskasvanute orgia?
.
...  /   06:06, 30. apr 2017
lapse esimene sünnipäev peaks ikka nagu rohkem emadea-isade-vanavanemate südametes olema.
R
Rikas ilmselt  /   13:44, 30. apr 2017
Kes tahab, see tehku, pole teiste asi keelata ja halvustada. Igaüks elab ise oma elt. See on tegelikult hea võimalus sõpradel tuttavatel üksteist näha tänapäeva kiire elutempo juures. Iseasi on pidada pidu üle oma tegelike rahalisete võimete
*
****  /   19:09, 30. apr 2017
Ma ei tea kui luksuslikust sünnipäevast jutt käib, ju siis polnud kodus ruumi sünnipäeva pidamiseks. Väikese lapse ema on kodune ja päris hea oli omal ajal kui tuttavad külla tulid ja juttu sai ajada.
M
m.  /   23:42, 30. apr 2017
Mina isiklikult pidasin lapse aastase sünnipäeva mängutoas põhjustega:
A) Me katsikuid ei teinud ja nii mõnigi sugulane/kaugem sõber sai siis peole tulla
B) Meil on talve laps
c) Meie koju poleks mahtunud ja mitut pidu teha ka ei tahnud
d) Aeg on peoks piiratud algab kella peale ja lõppeb sellega
e) Päraast lähed rõõmasalt omapuhtasse koju
f) Ka suurematel lastel on siis tegevus ja vanemad saavad lobiseda
EI ütleks, et seeluksus on või kuidagi eliidi teema. Pigem mugavus ja kui rahakott kannatab siis pean ka edaspidi nii..:)

Loe ka neid lugusid