Jaga:     
Lapseootel

Dr. Sõritsa: "Pooled spermadoonori kasutajatest on suhtes, pooled üksikud naised. Ja on ka lesbipaare." (13)

“Enamjaolt valivad naised spermadoonoriks eestlase, kuna tahetakse, et laps sarnaneks oma vanematega,” teab pikaajalise kogemuse põhjal rääkida Elite kliiniku arst ja juhataja Andrei Sõritsa.

Üksikud naised teevad valiku isiklike eelistuste põhjal: ühele on oluline haridustase, teisele mehe kasv, kolmandale silmavärv.

Valdav osa Elite spermadoonoritest on eestlased ja kõik doonorid on eestimaalased – mis tähendab, et elavad Eestis. Hetkel on kliinikus vaid kolm muust rahvusest (venelane, grusiin ja valgevenelane) doonorit. Välismaalase rakke on võimalik tellida välismaistest spermapankadest, näiteks Taanist Euroopa Spermapangast. Üldiselt kasutavad eestlased seda siiski harva, arvestada tuleb ka täiendava kuluga. Välismaalasest spermadoonorit võivad vajada kohalikud naised, kes abikaasa nahavärvi või päritolu tõttu vajaksid eestlastest väga erinevat doonorit. Selliseid naisi on aga Eestis üsna vähe.

“Igal aastal kasutatakse Elite erakliinikus spermadoonorit umbes neljakümnel korral ja sellest sünnib aastas umbes kümme last,” ütleb doktor Sõritsa. “Viimase 17 aasta jooksul oleme saanud 224 last spermadoonorite abiga ning 16 last on peatselt sündimas.” Umbes pooled spermadoonori kasutajatest on suhtes ja umbes sama palju üksikud naised. “Lisaks muudele põhjustele võib veel välja tuua lesbipaarid. Ükskord oli ka paar, kes ei soovinud olla vahekorras.”

Doonori kohta antav info on doktor Sõritsa hinnangul piisav: “Eestis poleks mõeldav fotode järgi valimine, seda nii konservatiivuse kui ka Eesti väiksuse tõttu – sel juhul oleks meil tõenäoliselt ainult paar julget doonorit. Mõnikord küsitakse doonori huvide ja välimuse kohta. Näiteks soovitakse välistada eemaleulatuvad kõrvad ja ebaloomulikult suur nina või muud taolist. Selle olukorra oleme lahendanud nii, et eriskummaliste näojoontega doonoreid meil ei ole – kõik on tavalised kenad mehed.”

8 kommentaari

H
Huvitav  /   21:37, 22. apr 2017
Kes neid "üksikute" naiste lapsi peab tulevikus kasvatama? Milline mees tahab tunda end teisejärgulisena? Elu sees ei kaaluks ka suhet niisuguse üksikemmega. Kui on laps, siis on see oma ja seda tuleb hoida kuid naised on ilged vingatsid ja normaalseid pm. ei olegi - kui oled karsklane ja narkovaba siis pole piisavalt atraktiivne.
P
Psühhoterapeut  /   05:47, 23. apr 2017
Hahaha,tüüp ei saa naist ja nüüd on naised süüdi. Väike vihje, sihukese suhtumisega jäädki üksinda 'lapsi tegema'
T
Tegemist ei ole vingumisega  /   10:00, 23. apr 2017
vaid see ongi tõsi. Kui arvad, et oled kange mees ja täna rahakott puuga selgas ja libistad näpuga naise kõhtu mööda 500 -ga üles poole siis oled neile tegija aga muidu võid nende arvates ilastada kui marutõbine peni aga.... Normaalseid naisi on ainult peotäis, kes tõesti armastab oma meest nii vaesuses kui rikkuses....
V
Vingats  /   10:22, 23. apr 2017
Lahedad fantaasiad sul :D
L
Lahutatud kuid nüüd kaua abielus olnu  /   10:44, 23. apr 2017
Ei mõista Vingatsi mõttemalli hukka, kuid ka mind on ära võetud kahe lapsega, abielust ja samalt isalt, ja aidatud need kaks nii kasvatada kui ka kõrgkoolitada. Nende laste kasvuaega jäi mu uus rasedus, uue abikaasa raske haigestumine ja kõikse pask, mida mu esimesed lapsed koos üle elasime. Siis tulid taas ilusad aastad, kus mees sai terveks ja pääses tasuvale tööle.
Selle näite varal tahan öelda- osake näha elus ettepoole ja pidage lugu oma teisest poolest. Olge lugupidavamad ja kannatlikumad!
M
miks peab  /   19:50, 24. apr 2017
Miks peab end labaselt väljendama?
K
Kas  /   23:03, 22. apr 2017
gaysid ka on olnud?
V
Vanamees  /   23:33, 22. apr 2017
Naised teevad valiku,,,
J
ja  /   00:22, 23. apr 2017
kuhu homokesed jätsite? Need ju kah "perekonnad" (irw).
A
Arvamus  /   04:10, 23. apr 2017
Ülemõistuse- mida endale kõike osta ei saa!!?
M
Mõistmatu  /   09:14, 23. apr 2017
aga transvestiidid ? Nii ei tohi,kuhu jääb sellisel juhul võrdne kohtlemine
T
tolerants marko  /   22:36, 23. apr 2017
lesbidele tuleks see keelata, siis ei saaks nad oma väärastunud geeni edasi pärida, nii muutuks maailm tervemaks!
N
nublu  /   08:18, 24. apr 2017
Ei või iial teada ,kes on sinu vend või õde.Spermadoonor on suur kahjulik äri arsti kaasabil.

Loe ka neid lugusid