Jaga:     
Blogid

Maja vs korter - kulude vahe pea olematu! (5)

Oleme nüüd aastake oma majas elanud ja huvitav on jälgida, palju igakuised kulutused tõusnud on võrreldes korteriga.

Majas elades:

  • Aasta keskmine elektriarve – 103 eurot. Suvekuudel minimaalselt 58 eurot, talvekuudel maksimaalselt 151 eurot. Proportsioon on umbes selline, et 140 eurose arve puhul ca 65 eurot läheb lihtsalt muudeks tasudeks – võrguteenus, aktsiis ja taastuvenergia tasu. Ülejäänud on see, mida reaalselt tarbime. Ütleks, et olen positiivselt üllatunud, sest elektriarve on tegelikult väga mõistlik. Meil on maja koguaeg soe ning me ei piira elektri kasutamist kuidagi. St. õhtuti põlevad koridoris lambid, mängutoa tuli põleb seni kuni magama lähme, isegi, kui kedagi parasjagu ruumis pole. Televiisor mängib ka vahel siis, kui ise väljas käin. Töötasapinna valgusti on praktiliselt koguaeg sees jne. Lisaks kõik kodutehnika. Üldiselt suurem osa läheb ikkagi kütte peal, mis tegelikult on väga soodne. Aga eks see olegi maakütte võlu.
  • Vesi – 27 eurot. Minimaalselt 24 eurot, maksimaalselt 31 eurot.  Usun, et see arve oleks ka palju väiksem, kui meil oleks tsirkulatsioonipump. Hetkel laseme veel joosta arvestatava aja enne, kui see soojaks läheb. Kuna joome külma kraanivett, siis päevas mitmeid kordi jookseb vesi pikalt, enne kui see joomisvalmis on. Laste vannitamine võtab ilmselt ka suure osa veest. Samas minu arvates 27 eurot meie tarbimise juures küll suur summa ei tundu. Üle päeva käib nõudepesumasin, 3 x nädalas pesumasin, 4x nädalas laste vannitamised jm.
  • Prügivedu – 10 eurot. Suur prügikast, tühjendatakse kord kuus.
  • Kindlustused – 60 eurot. Kodukindlustus + kindlustus inimese surma puhul. St. kui Erikuga midagi juhtuks, siis minu kanda jääb 50% pangalaenust.
  • Telefon – 15 eurot
  • TV – 17 eurot. Maksame kord kolme kuu tagant.

Kokku: 232 eurot

Korteris elades (novembrikuu):

  • Kommunaalid – 130 eurot (hoolduskulu, remondifond, küte, prügivedu, elekter, vesi, kindlustus). Mäletan, et kõrgeim kommunaalkulu oli meil 220 eurot, madalaim ca 80.
  • TV – 25 eurot
  • Telefon – 15 eurot

Kokku: 170 eurot

Võttes arvesse linnakorteri turuhind vs. pangalaen, siis summade erinevus on 85 eurot. Lõppkokkuvõttes, kui praeguseid kulusid võrrelda kesklinna korteris elamisega, siis vahe on kokku  ca 150 eurot. Selle vahega, et linnas elasime 64 m2 korteris, nüüd on pinda 250 m2 + suur hoov.

Ma ei hakka siia mõlema elamispinna plusse-miinuseid välja tooma, need on kõigile ilmselged. Lõppkokkuvõttes on kulutuste vahe olematu, arvestades sellega, kui palju on vahepeal üürihinnad tõusnud.

Kui suured on teie igakuised kulutused korteris/majas?

Loe ka http://www.nautigehetke.com/

2 kommentaari

O
oik  /   22:46, 16. apr 2017
Eks see on siililegi selge, et korteris elades ei pea sa muretsema katkise katuse, kütte, veepumba või mõne muu detaili katki minemise pärast, sest ühistu on see kes selle ära korraldab. Samamoodi ei pea pead vaevama lumekoristuse, fekaaliveo, korstnapühkimise ega muu sellisega.
Üks eluase asub südalinnas, kus saab mugavalt kõikjale, teine aga pärapõrgus. Kui kõiki neid plusse ja miinuseid vaadata siis minu arvamust mööda on antud artiklile kulunud energia tühi töö....
A
Ah, et  /   09:50, 17. apr 2017
sinule teeb ühistu katuse-, kütte, veepumba-, või mõne muu katkise detaili remondi välja? Lihtsalt kingib sulle teiste naabrite kogutud raha? Miks peab veel 21. sajandil puupäid olema?
L
Laura  /   11:26, 19. apr 2017
Eks siin tuleb vahe sisse, kas elad lastega või lasteta. Lastega ei kujutaks ma südalinnas elu ette. Oma majas lükkad käru akna taha ja lapsed õue mängima. Iseasi, kas 15 minutit sõitu linnast just "pärapõrgu" on, aga las see ole igaühe enda otsustada :)
Ise leian, et võin kord nädalas suvel tund aega muru niita küll ja üksikud korrad aastas lund lükata, ei tundu midagi ületamatut. Aga eks mõne inimese jaoks ongi ainuüksi juba lumelabida kättevõtmine suur töö.
P
Pärapõrgus  /   08:41, 17. apr 2017
on ehk tõesti olematu vahe ja miinuseid rohkem. Meie elame linna piirist veidi väljas ja on gaasiküte. Mja on penoplokkidest, väga soe. Talve suurim soojaarve on 58Euri. Vesi kulub samuti kui korteriski, ühistukulusid ei ole, aga vaikus, rahu ja "oma meeter" aias teevad elu mõnusamaks.
  /   15:17, 17. apr 2017
nn pärapõrgus on asi lihtne. vesi käib kaevust, halud oma metsast. maamaks, elekter ja prügivedu on aastas kokku max 150 eurot.

Loe ka neid lugusid