Jaga:     
Uudised

Loe, millest kirjutab värske Pere ja Kodu!

Aprilli Pere ja Kodu on poelettidel ja postkastides või kohe-kohe sinna jõudmas!

Luisa Värk ei pelga beebi kõrvalt natuke ka endale ja oma mugavusele mõelda, sest tahab lastele naeratada, mitte väsimuse tõttu nende peale pahane olla.

Veel pool aastat tagasi ei osanud ma oodatagi, et niimoodi läheb. On laupäeva lõuna, olen end sättinud lastekirjanduse keskuse sohvale ning minu ees patjadel istub paarkümmend last koos vanematega, kirjutab Merle Liivak.

Kindlasti on kõik kuulnud lugu mõneaastasest tüdrukust, kes pereauto tagaistmel aknast välja vaatab, ootamatult teisel pool akent kärbest näeb ja seda sõrmedega mööda klaasi libistades suuremaks püüab suumida, kirjutab oma kolumnis Mihkel Raud.

Laias laastus jagunevad väikelaste vanemad kaheks: ühed, kes arvavad, et nohused-köhased lapsed võivad vabalt laste­aias käia, ja teised, kes on rangelt selle vastu. Tüli nende kahe leeri vahel kestab septembrist maini.

Mõni laps on jonnitujus pärast pikka lasteaiapäeva, teine turris just “vabal” päeval. Miks ühel lapsel tekitab lasteaed stressi, teisel, vastupidi, teeb tuju heaks?

Mängi minuga! Sellist kutset on vist kuulnud iga lapsevanem. Kui palju on mõistlik ja lapse arengu seisukohalt vajalik, et vanemad temaga mängiksid?

Oleme harjunud mõttega, et kõike head ja maitsvat on kena ka teistega jagada. Ent on vanemaid, kes ei taha lubada oma lapsele maiustusi pakkuda.

Kas nutiseadmed aitavad lastel targaks saada või hoopis takistavad nende arengut? Waldorfkoolides kehtib reegel, et kuni 7. klassini ei kasutata digiseadmeid ei koolis ega kodutöödes.

Ecuadorist pärit nakatavalt rõõmsameelne zumba-treener Jorge Hinojosa õpetab oma kahele pojale, et tähtis ei ole rahvus või nahavärv – tähtis on inimene.

Kuigi koolikatsetest rääkides kõlab ühiskonnas sageli kriitiline noot ja vihje laste drillimisele, on konkurss eliitkoolidesse endiselt tihe. Saame tuttavaks emadega, kelle arvates on nende lapsed väärt parimat.

Räägin loo, mille peategelased on Anna ja Toomas, kes on õppinud oma erimeelsusi­ ­lahendama nii, et need ei kasva üle lapsi­ ­hirmutavaks tüliks ega teineteise vaikusega­­ ­karistamiseks. Kuidas nad selleni jõudsid?

Katrin (35) on kolme lapse ema. Tal on tore pere ja kõik on justkui parimas korras, kuid ometi maandus ta tõsisesse depressiooni, millele andis hoogu kodune tipsutamine. Kuuleme ta enda suust, kuidas asi niikaugele jõudis...

Veneetsia lähedal, Itaalia saapa sääres Po jõe suudmes elavad Kairi ja Luca Siviero koos tütarde Alyssia ja Laidi ning krants Bobiga. Pere igapäevaelu on Aadria merega seotud – nad kasvatavad Sacca degli Scardovari lahes karpe.

Kuidas internetiavarustes turvaline ostukoht leida ja mida e-poodlemisel silmas pidada? Kogusime siia infot veebipoodidest, mille kohta oleme kiidusõnu kuulnud.

Pealtnäha näevad kõik vankrid justkui ühesugused välja, kuid tegelikult on sinu beebi esimesel liiklusvahendil kümneid nüansse, mis kõik mõjutavad sõiduelamust. Nii jalutajal kui lapsel.

Pidevalt ringisibavatel ja turnivatel lastel on luuvigastused üsna kerged tulema. Samas taastuvad laste luumurrud kordades kiiremini kui täiskasvanutel – nii et avastamisrõõmu ei tasu siiski üleliia pidurdada.

Kord nädalas kommipäeva pidada on ehk pisut äärmuslik meede, kuid leidub leebemaidki nõkse, mis aitavad lapse hambaid igapäevaselt hoida.

Mida eelistada, kas lusika või näpuga söömist? Kuidas meelitada laps sööma talle kasulikku toitu? Mis toiduaineid valida, mida vältida? Neile ja teistele küsimustele otsime vastuseid noorte emade ja toitumisnõustaja abiga.

Lapse esimene sünnipäev on meeldejääv sündmus ka vaikselt pereringis tähistades. Brandoni peres on aga kombeks teha iga sünnipäevapidu pigem suur ja uhke kui tagasihoidlik. Nii sai ka esiklaps vägeva peo.

Paljud vastsündinud vajavad esimestel elu­nädalatel ravi, vähendamaks bilirubiini taset ­veres. Millest beebi kollasus tekib ja kuidas seda ravitakse, kirjeldab Maarja Savi omaenda ja kahe noore ema kogemuste põhjal.

Vihmane ilm, külm ja libe. Suve­pealinnas pole suvest veel ühtegi vihjet. Ometi küpseb ühe väikese kortermaja koduste akende taga midagi helget ja rõõmsat. Täpselt suvele sobivat.

Lisaks Eestis tuuritamisele tahaks lastele vahel ka mõnda ekstra meelde­jäävat meelelahutust pakkuda. Mulle on alati meeldinud Helsingi. Päev ­naabrite pealinnas – ja elu on jälle ilus!

Värvilised munad on lihavõttepühade pärisosa. Ehkki poodides pakutakse kõikvõimalikku materjali munade värvimiseks, väärivad eelistamist looduslikud vahendid ehk sibul, kapsas ja mustikas.

Eestis ja ka rahvus­­­­­­vahe­liselt hinnatud pulma­fotograaf Stina Kase astus uuele aastale vastu pisibeebi ­Villemiga. Oma suurimat kirge – ­pildistamist – ta aga päris kõrvale jätnud ei ole.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid