Jaga:     
Uudised

"Valmistusin lapse sünniks nagu eksamiks!"

Meie lugejad jagavad värskes ajakirjas 9 Kuud kogemusi, kuidas nad valmistusid lapse sünniks.

Kadri-Ann Schiff: Kuni 5 kuuni käsin tavatrennides edasi, siis oli juba kõht kaksikbeebidest nii suur, et läksin üle rasedate joogale ja vesivõimlemisele. Viimane oli lemmik! Söögi osas millestki ei loobunud. Ka kohvi jõin edasi. Mäletan üht ilusat kevadpäeva, mil võtsin kutsaga jalutama minnes oma kohvijoogi ja värske ajakirja 9 kuud kaasa ning potsatsin pargipingile. Lugesin vist ühe ropsuga pool ajakirja läbi. Enne polnud sellised pereajakirjad mind köitnud, aga nüüd tundus kõik nii huvitav. Nii mõnus oli see ootusaeg, isegi natuke igatsen teinekord, sest lõppes natuke liiga kiirelt, oleks võinud paar kuud veel nautida. Perekooli loengutes jäi ka enamuses käimata, kuna titad tulid enne juba ära, mõnes sai siiski käinud, kuid plaanis oli palju rohkem. Samas sai ohtralt raamatuid loetud, väga palju just une osas, kuid nüüd on mul ikka lapsed, kes ei armasta magada. Suur kreemitaja polnud ma raseduseni olnud, kuid siis olin õlitamisega väga hoolas ja ei tea kas lihtsalt vedas, aga ühtegi armikest ei tekkinudki!

Egelt Põhjala: Valmistusin oma armsama sünniks eeskätt vaimselt. Käisime kaaslasega perekooli loengutes ja lugesime palju erinevat kirjandust sünnituse kohta. Oma kõige lähedasema naisringiga saime kokku lapse hinge õnnistuspeoks (raseduse 120 päeva paiku) ning kuu enne sünnitust emaks kasvamise ja sünnitoe väeringis. Teiste naiste toetus oli minu jaoks väga oluline. Kogemusringid andsid väga palju usaldust ja usku, et elu toetab mind ja minu kõhubeebit ja meie pisikese perekonna loomist. Soovitan kõikidele rasedatele luua endale selline suhtlusring, lisaks sinu kõhubeebile, saab ka sinu kaasa sellest palju.

Triin Saar: Tavapärases kõrge pulsiga tanstutrennis enam käia ei saanud, aga leidsin mõnusa tugeva füüsilise rasedate jooga, kus käisin regulaarselt lõpuni välja. Tunni alguses oli ka lühike jagamisring, kus sain palju head infot ja kaaspallidega oma igapäevast jutustatud. Natuke käisin ka vesiaeroobikas ja kuna olin rase kevad-suvi siis käisin palju väljas jalutamas ja kepikõndi tegemas. Sai ka supeldud meres ja isegi külmas rabalaukas viimasel kuul. Olin füüsiliselt väga aktiivne, aga sõin, mida tahtsin. Kilosid tuli ikka kuhjaga, aga paari kuuga läksid nagu niuhti.

Triin R: Esimese lapse sünniks valmistusin nagu eksamiks. Käisin perekooli loengutes, tegin märkmeid, lugesin põhjalikult perekoolist saadud raamatut "Beebi" ja isegi joonisin seal olulisemad kohad alla. Käisin lapseootel naistele mõeldud joogatundides ja ujumas. Joogast ja ujumisest oli suur abi. Sünnitus hakkas pihta loomulikult ja kulges väga kiiresti, kuigi olin esmasünnitaja. Teist last oodates ei olnud mul üldse aega sünnituseks valmistuda – ei saanud kordagi ei joogatrenni ega ujuma, sest kolisime majja ning pingeid ja tööd oli palju. Teisele sünnitusele läksin nagu eksamile, milleks ma valmistunud ei olnud. Sünnitus tuli esile kutsuda ja see oli kordades keerulisem kui esimene. Oma kogemuse põhjal soovitan kindlasti sünnituseks end hästi ette valmistada – nii füüsiliselt kui vaimselt.

Archibald K: Muutsime naisega igati oma toitumist ja elustiili, valmistumaks laste tulekuks. Samuti käisime koos perekooli loengutel, naine muidugi ka käis üksi, aga liitusin loengutega, kus ka meestel (tulevastel isadel) oli oma osa. Väga meeldivad loengud ja palju vajalikku infot saime sealt. Naine käis ka erinevates rasedate treeningutes ja oli sportlikult aktiivne kogu raseduse ajal, nii nagu sai. Lugesime palju ajakirju ja kirjandust, et teada saada uusi huvitavaid fakte. Pere ja Kodu ilmumisel lugesime mōlemad need vist kaanest kaaneni läbi nagu ka praegu.

Ülle M: Minu laps on nö laulva revolutsiooni aegne. Siis polnud perekoole ega muid toredaid asju, imetamisnõustamisest võis unistada, laps toodi söötmise ajaks pambuks seotuna kätte ja igaüks toimetas oma parema äranägemise järgi. Esmakordselt emaks saanule oli see algul päris keeruline. Lapse riideid sai kätte trükitud nimekirja järgi, kui poest midagi ostsid, siis tõmmati vastav arv maha. Mõned paarid sipukaid ja pluusikesi oli seal lapse kohta ette nähtud, kuna ka mähkmeid ei olnud, siis kulus mul sipukaid ööpäevas rohkem, kui selle "nimistu" järgi oleks võimalik saada. Õnneks sain mõned kobedamad paarid vanemalt õelt päranduseks ja väga ilusat beebide pesu sai ka Leedust ja Lätist tellitud.

Ilmunud on ajakiri 9 Kuud

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid