Jaga:     
Väikelaps | Isiksus ja tunded

Neid asju pead kindlasti teadma, kui saad teise lapse! (1)

1. Ärge hakake juba raseduse esimesel trimestril rääkima, et “varsti saad sa endale õe või venna”. Lapse jaoks on mitu kuud väga pikk aeg, ta ei jõua ära oodata ning võib hoopis närviliseks muutuda.

2. Siduge beebi sünnist rääkimine pigem reaalsete toimetustega, et lapsel oleks teemast lihtsam aru saada. Näidake talle beebitarbeid, minge koos beebile riideid ostma.

3. Vältige seda, et räägite titast kui mängukaaslasest. Seletage pigem, et alguses on ta nii väike, et oskab vaid süüa ja nutta, kui midagi ei meeldi.

4. Näidake vanemale lapsele pilte tema enda beebieast ja rääkige, kui õnnelikud te olite, kui ta sündis – ja mida rohkem laps kasvab, seda rohkem kasvab isa-ema armastus tema vastu.

5. Harjutage vanem laps oma tuppa ja/või oma voodisse magama enne, kui tita sünnib.

6. Sama on lastehoius käimisega. Kui hakkate seda tegema paralleelselt beebi sünniga, mõjub see talle tõrjumisena.

7. Ärge kaitske kiivalt beebi asju. Selles pole ju midagi halba, kui vanem laps nalja pärast beebi­kookonisse poeb, kui titat seal pole.

8. Hoiduge vanemale lapsele signaali andmast, et tema on alati teine. Näiteks “ma teen seda siis, kui tita magama läheb”. Mõnikord võib ka beebi natuke oodata, et vanem laps mõistaks, et tema on sama tähtis.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

1 kommentaar

  /   19:34, 28. jaan 2017
See on õhtulehe väga salajane artikkel, et see peab tasuline olema

Loe ka neid lugusid