Jaga:     
Pere | Vanemate suhtlemine

Miks ma enam ei varja, et meie lapsel on kaks ema? (21)

Samal hetkel kui autosse istusin, helises telefon. Helistas meie beebide isa – mees, kes aitas meil korraga saada kaks last. Rääkisin talle siis ka, et näed, sihuke lugu, laps paistes, läheme EMO-sse. Tema muidugi ehmatas ära, jättis kõik asjad katki ja põrutas samas suunas.

Juhtus nii, et laps hakkas vannis täiest kõrist röökima ja läks näost paiste. Kui ta kakskümmend minutit hiljem ikka veel röökis, pakkisin beebi kokku ja sõitsin EMO-sse. Naine jäi meie poolteist kuud varem sündinud pojaga koju ootama.

Ei blufi

“Oodake palun pisut, arstidel on just vahetus, kohe tuleb uus doktor,” juhatab õde meid arstikabinetti. Oleme algusest peale järginud ranget põhimõtet – oma peremudeli osas me ei blufi. Kui küsitakse, siis ütleme ausalt. Et meie lastel on kaks ema ja üks isa. Aga seekord ei teki võimalust seda mainida. Tundub nagu tobe ka sellest kohe juttu teha, sest milleks asju keeruliseks ajada? Mispeale hakkavad asjad algusest peale kuidagi viltu vedama.

“Mis siis juhtus?” küsib tohter – vanem ja soliidne lokkidega proua. Selline range, natuke nagu arstitädid mu lapsepõlvemälestustes. “Laps, näete, läks paiste,” vastan mina. “Parem silm ja näopool. Olime temaga vannis ja korraga pistis kisama. Ja enam maha ei rahunenud.”

“Äkki tilgutasite seepi silma?” küsib seepeale arst. “Ei, ta istus mu vastas, elukaaslase süles, mul endal oli teine laps süles,” vastan mina juhmi aususega. “Ma oleksin näinud.” 

“Koos olitegi kõik seal vannis või?”, teeb arst suured silmad, ilmselt mingit kooliealist jõmmi mulle mõttes sülle manades. “Ja mahtusite ära?” “Noh, vann on üsna suur…” asun ma end õigustama. 

“Mul on küll kodus suur vann, aga ma ei mahuks sinna üksigi lapsega ära,” vastab arst – ning mõõdab kahemeetrist meest mu kõrval.

Edasi läheb asi veel rohkem käest

“No äkki ikka läks talle midagi silma? Olete kasutanud mingit kehakreemi? Pesugeeli?”

“Need on meil kõik allergikutele, elukaaslase pärast. Tal on kergelt atoopiline nahk.” 

“Tõsi või?” mõõdab arst pika pilguga meest pealaest jalatallani – too peidab häbelikult käsi selja taha – ja seejärel tagasi pealaeni. Vangutab pead ja lisab: “Nohune on see beebi teil ka, tundub? Läksite nohuse lapsega vanni? Külma ei kartnud saada?”

Räägime siis paari sõnaga beebi nohust, et millal see algas, nii ja naa, ning mina lisan: “Meil teisel lapsel oli nädal varem just nohu – tal lõppes ja tüdrukul algas.”

“Lasteaedades on palju haigeid praegu, väga ebameeldiv kõhugripp on liikvel, samuti A-tüüpi gripiviirus,” kommenteerib arst.

“Ta ei käi meil veel lasteaias, ta on sama vana,” õiendan ma miskipärast vastu. Arst vaatab mind arusaamatult: “Kaksikud või? Kellega tema siis praegu on?”

Vahime isaga kimbatust tundes üksteisele otsa. Sest kahe lihtsa luiskega – no ütleme isegi, et lihtsalt ütlemata jätmisega – olen rääkinud end nii nurka kui üldse võimalik. Aga noh, parem hilja kui mitte üldse: “Ei, tema on teise emaga. Mul on kodus samast soost elukaaslane, naine, noh. Ja tema siin on laste isa. Vannis käisin ka laste emaga. Ja allergik on tema.” 

“Ahsoo… No see seletab nii mõndagi. Näiteks kuidas te vanni ära mahtusite,” vastab arst. Koju naastes tunnen end äraütlemata lollisti. Sest kui ma midagi õppisin, siis seda, et aus olla on lihtsam. Sest siis pole meil olnud mitte üht probleemi. Ja inimesed, eriti meditsiinitöötajad on olnud ülisõbralikud.

Miks siis asju keeruliseks ajada?

ALLIKAS: http://feministeerium.ee/sellest-miks-ma-ei-valeta/

15 kommentaari

F
fsf  /   18:58, 20. jaan 2017
ah ah haa perekond
?
???  /   19:19, 20. jaan 2017
Põhimõtteliselt ei saaolla ühel lapsel kahte ema. Saab olla2 vanaema.
K
Kuuuurija  /   19:30, 20. jaan 2017
No saab. Üks on munarakudoonor, teine rendib oma emakat. Aga praegune artikkel pole vist sellest.
V
veel mõned põlvkonnad  /   20:16, 20. jaan 2017
ja tehakse seukseid geenikokteile et karju appi (ja ei imestaks, kui kontrollimata geenistikuga lapse eest võib saada kriminaaliks)
K
Kuuuurija  /   22:20, 20. jaan 2017
Kuni nad piirduvad inimgeenidega, võiks sellega ju isegi leppida. Aga küllap tulevad ka helendavad ja roundupiresistentsed inimesed...
V
vanaema  /   15:49, 21. jaan 2017
selliste katsetuste järel on juba tekkimas uusi haigusi, mida keegi ei oska ravida.Tegelikult peaks olema igal lapsel õigus teada, kes on ta ema ja kes isa.Laps ei ole mõningate täiskasvanute lemmikloom. Lapsevanemad peavad vastutama lapse elu ja tuleviku eest. Minu lapselapsed ei tunne huvi mitte üksnes oma vanavanemate vastu vaid ka meie vanavanemate vastu.
T
tegelikult  /   19:20, 20. jaan 2017
on ikka ema see, kes sünnitas.
K
Kes tegi - Ise tegi  /   19:24, 20. jaan 2017
Ajupesu ruulib täiega, Andke tuld, teete ennast lo..x ja ärritate inimesi enda vastu. Palun, teie valik.
N
nõme, rumal. lol  /   19:31, 20. jaan 2017
.
N
Noojaah  /   19:38, 20. jaan 2017
Tegelikult on üks mees isa ja kaks tibi, kellele ta lapse tegi.
Igal lapsel on ikka üks ehk täitsa oma ema.
Kui nad end lastele kahe emana peale suruvad, siis väljendab see üsna suurt ükskõiksust lapse suhtes.
Araablasel on nelja naisega kaheksa last. No ei ole igal lapsel neli ema.
R
reku  /   19:43, 20. jaan 2017
Lapski hakkas ahastusest röökima,, nähes, et on kaks ema.
M
miks ma ei varja  /   19:46, 20. jaan 2017
ja mida sellest vaja on kõiki teavitada, mida nõrgamõistuslikud kodus omavahel teevad? ma ka ei varja, et meie lapsel on üks ema ja üks isa, aga miks peaks üldsust sellest artikliga teavitama? tähelepanuvajaduses amööbid.
M
Michelle  /   21:28, 20. jaan 2017
Kuidas saab kaks ema olla??? See pole võimalik. Ravile tuleks kõik sellised saata!!!!
  /   23:07, 20. jaan 2017
Või hoopis heterod, kes on neid sünnitanud
E
et  /   22:33, 20. jaan 2017
on ema ja siis see eit, kes teda lakkumas käib
  /   23:06, 20. jaan 2017
Keda lakub eit, keda taat, igal oma
E
Enam ei imesta üldse  /   01:55, 21. jaan 2017
See ju tavaline läänemaailma allakäik ja koha võtavad üle normaalsed ühiskonnad.Vana-Kreeka ja Vana-Rooma lõpetasid ka kunagi perverssuste mülkas.
V
villu  /   11:53, 21. jaan 2017
lapselt küsitakse mis on su isa nimi...-heino aga mis on su ema nimi...-leino...no kurat võtaks see on ju täielik jama...sellised nn. vanemad koheselt ahju...
M
mis see arsti asi on  /   12:09, 21. jaan 2017
kellega ma vanni jagan kui jagan, äkki tahab ta ka tulla mu voodisse kui me magame? tegelegu arstimisega aga mitte külakellade allikate kogumisega.
N
nojah  /   13:24, 21. jaan 2017
Mingi pervari promo käib jälle. Kaks lesbarit käisid arstil. Sellest sihuke teema kokku vorbitud.
  /   22:44, 21. jaan 2017
inetu jutt inetu hingega inimese poolt.

Loe ka neid lugusid