Jaga:     
Pere | Vanemate suhtlemine

Juba poole­aastased lapsed tajuvad vanemate­vahelisi pingeid (1)

Antropoloogide Mark Flinni ja Barry Englandi analüüsist selgus, et pidevalt tülitsevate vanemate lastel oli stressihormooni kortisooli tase kõrgem kui neil, kelle kodune elu oli rahulik.

Stressis elavad lapsed olid väsinud ja haigemad, mängisid vähem ja magasid kehvasti. Kroonilises stressis elamine mõjutab lapse arenevat aju, kahjustades hipokampust ning seeläbi õppimise ja mälu võimekust. Lisaks on destruk­tiivsete konfliktide õhkkonnas kasvavatel lastel keeruline luua häid suhteid eakaaslastega, samuti hiljem täiskasvanuna.

Uuringud näitavad, et juba poole­aastased lapsed tajuvad vanemate­vahelisi pingeid. Vanemate tülide pärast ebakindlad lasteaialapsed kohanesid kehvasti ka koolis. On selgunud, et isegi 19aastased on oma vanemate tülide suhtes jätkuvalt tundlikud, mis näitab ilmekalt, et lapsed ei harju nendega tegelikult kunagi.

www.developmentalscience.com

1 kommentaar

D
Dr. Mõngel  /   12:26, 8. jaan 2017
Haakrist on vapruse ja armastuse sümbol. Tülitsevad vanemad peaksid selle magamistoa seinale riputama. See lepitab tülid, teeb pere vapraks ja aateliseks, lisab seksile vürtsi ja kokkuvõttes suurendab armastust, rahulolu ja pürgimistahet. Vaid natsionaalsotsialism päästab meie laste hinged.

Loe ka neid lugusid