Jaga:     
Väikelaps | Toitumine

Kartulipuder elu lõpuni? (10)

Jube piinlik lugu juhtus. Tubli mitu aastat tagasi, aga ikkagi. Naine jäi rasedaks. Muidugi polnud mitte see piinlik, vaid hoopis küsimus, mille ma abikaasa esimesel arstlikul läbivaatusel esitasin.

Doktor oli rasedust vereprooviga kinnitanud, mina olin end naisega kaasa pressinud ning istusin tema kõrval sümpaatse doktori vastas. Ning siis see juhtus – ma tegin oma rumala suu lahti: “Mida peaks lähema üheksa kuu jooksul kõige rohkem silmas pidama?”

“Et abikaasa oleks rohkelt värske õhu käes, et tal ei tekiks stressi ja et toitumine oleks mitmekülgne ning tasakaalustatud,” vastas arst.

“Ahaa,” elavnesin ma oma lemmikteemat kuuldes. “Milles see tasakaalustatud toitumine täpsemalt seisneb?”

“Hmm, eks vist ikka tasakaalustatuses,” vastas arst. “Et rase saaks kõike ja piisavalt.”

“Kas ta Aasia toitusid ikka tohib süüa, näiteks Hiina omi, need on vürtsikad ja nii? Äkki tuleks Eesti köögi juurde jääda, noh, kartulipuder ja nii edasi?”

Kuigi ma juba sekundikese hiljem aru sain, et olin hetk tagasi oma näruse elu rumalaima küsimuse esitanud, polnud seda võimalik enam tagasi võtta.

“Hiinas elab ligi poolteist miljardit inimest,” vastas arst. “Mis te arvate, härra Raud, millest sealsed lapseootel emad toituvad? Kartulipudrust?”

Huvitaval kombel kipub toosama loogikaviga ka lastele laienema. 

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

8 kommentaari

H
Halloo  /   19:08, 3. jaan 2017
Kartulipuder on väga suur kolesterooli tõstja
  /   23:09, 3. jaan 2017
Vot nii juhtub kui koolis kõva häälega karjusid -mul loodusest teadmisi elus ei tule vaja
N
Nämma!  /   19:59, 3. jaan 2017
Kartulis on palju kasulikku, just keedetult või ahjus küpsetatult.Kui veel oliivõliga sbulaid ja nati küüslauku juurde praadida ,on superMaainimesed praadidid pekikuubikuid ja lisasid pudrule.Nüüdsed noored vist pekki ei söö aga praadige siis kanafileekuubikuid koos sibuja ja küüslaauguga, tuleb super.
K
kas mihkek raud  /   22:07, 3. jaan 2017
Arvas, et naine on rase elu lôpuni? Kui tema arvates rasedale naisele elu lôpuni kartulipuder vajalik on! Teise lapse ootel oli targem vôi on kartulipudrule midagi juurde lisandunud?): Näib, et selle mehe elu pole kergete killast. Raha teenimise eesmärgil muudkui kirjutab, nüüd lausa Pere ja Kodu ajakirja. Peaasi, et raha tuleks. Ja nii need kartulipudru lood sünnivad, väljamôeldult rumalad.
  /   23:10, 3. jaan 2017
Lugesid küll aga tekstist aru ei saanud
S
Sofia  /   23:38, 3. jaan 2017
Aga lapsed on kenad, nii isa nägu, eriti juuksed.
R
Radist  /   05:53, 4. jaan 2017
Eestlasele on kartulipuder rahvustoit. Mõtlesin, et ehk õnnestub Mihkel Rauale seekord kitarrimängu kompliment ära panna. Aga oh häda. Tema jutt kiskus jälle kolmeraudseks.
K
kuidas  /   09:14, 4. jaan 2017
siis raud selle tema arvates masendava jõuluaja üle elas? Minul ja minu perel oli küll aasta parim aeg jõuluaeg. Rauda aga enam ei fänna..
M
mitterase  /   10:54, 4. jaan 2017
Mis selle jutu iva on? Kas tõesti ei saa kuidagi enam leheveergudele, kui sellise mõttetu juraga. Milleks seda jama vaja on. Miks inimene tahab näidata kui loll ta on.
P
Päike!!  /   14:11, 26. jaan 2017
Ka mulle maitseb kartulipuder väga!!

Loe ka neid lugusid