Jaga:     
Beebi

Noor isa: "Isadele on latt liiga madalaks seatud - kui oled vähegi okei, saad tohutult kiita!" (6)

Ehkki lapse sünd mõjutab mõlemat vanemat, kuuleme me enamasti emasid ründavast stressist ja kurnatusest. Kuidas aga uue ilmakodaniku perre tulek meestele mõjub?

Isaks olemise teemat lähemalt vaadelnud Tanel teab öelda, et uuringute kohaselt kaotab keskmine lapsevanem lapse üheaastaseks saamiseni 500 unetundi. Ta lisab, et stress tekibki sellest, kui inimene peab kogu aeg olema “sisse lülitatud”.

“Isadele on latt väga madalaks seatud,” tõdeb Tanel. “Kui sa oled vähegi okei isa, siis saad selle eest tohutult kiita.”

Taneli naine on tunnistanud, et pärast pikka päeva on ta emotsionaalselt nii läbi, et mehele teda lihtsalt enam ei jagu.

Jorgen sedastab, et kui pereterapeutide sõnul jagub lastetutel paaridel piisavalt nii isiklikku kui ka ühist aega, siis lastega paaridel jääb koduste kohustuste kõrvalt ööpäevas üle kõigest 10–20% aega, millest omakorda peab jaguma nii oma vajaduste rahuldamiseks kui ka paarisuhtesse investeerimiseks. Elumuutus, mis laste sünniga kaasneb, on tohutu, mistõttu pole mingi ime, et nii paljud paarid just sel eluperioodil lahku lähevad.

Loe pikka ja põhjalikku artiklit isadest  

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

6 kommentaari

K
Kuule noor tohman,  /   12:27, 1. jaan 2017
olete lihtsalt vinguvad s.taädad.Eks, siis tuleb hommikuni klubis trallitada aga mitte lapsi sünnitada!
K
Kõrgemalt...  /   16:21, 1. jaan 2017
...võid alati hüpata , üleval ruumi piisavalt.
I
Isa  /   19:32, 1. jaan 2017
Taas tavapärane uute inimeste vingumine. Ei peagi kõikide eri ahvatlustega tegelema. Ei ole kunagi laste kasvatamist mingiks suureks väljakutseks ega raskuseks pidanud. See ongi normaalsetel inimestel elu osa.
H
Heh  /   20:01, 1. jaan 2017
Veits kuku küll, a noh, raseduseaegsed hormoonid pididki kuskil aasta peale sünnitust alles üle minema. Pea veel pisut vastu, varsti läheb kergemaks, kanaema!
3
3 lapse isa  /   21:03, 1. jaan 2017
see kõik on vaid avanss... Räägime uuesti 30. aasta pärast.
1
12,27  /   14:37, 2. jaan 2017
ta ju ei kahetsegi midagi ega nuta klubiaegu taga, lihtsalt inime räägib elust-olust.
Imikutega on tõesti raske ja kuna enamus isasid end hoopis "välja lülitavad" ning väljaspool kodu lohutust ning mõistmist otsivad, siis mõistagi vähegi norm isa kiidetakse taevani ning antud noorel mehel on tuline õigus.
Miks te siin kõik end nii puudutatuna tunnete, jääb arusaamatuks? Tegelikult tuleb asjast rääkida küll, sest kui isad ignoreerivad last ja naist ning ainult endale mõtlevad, jääb pere kaugeks ning lahutus vältimatu hiljem või siis lausa varem .

Loe ka neid lugusid