Jaga:     
Beebi

Robert Linna: "Sünnitus kestis nagu mitu aastat." (10)

Ansambli ­Elephants from Neptune solist Robert Linna on pühendanud end pisipojale ja perele – niipalju kui see artistielu kõrvalt on ­võimalik.

"Üritasin olla nii abivalmis kui võimalik, aga ei teadnud ka täpselt, kuidas aidata: toetasin ja hoidsin lõbusat meeleolu üleval. Emotsionaalse paugu sain niikuinii! " jagab Robert kogemust. "Olin ju kogu aeg kõrval ja lõpus lõikasin nabanööri – see oli täiesti elumuutev kogemus. Paneb perspektiivid paika. Hakkad mõtlema, mida su enda vanemad on sinu jaoks teinud ja teevad. Sa nagu saaksid päranduse, millega kaasneb ka vastutus. See on lahe tunne! Teeb kohe kõik asjad tähtsamaks – teeb elu tähtsaks."

"Robi oli nagu elukutseline sünniabistaja, tõstis mind ja möllas minuga. Ma ei kujuta ette, et teda poleks olnud. Vahepeal läks asi päris kriitiliseks," ütleb kaasa Anna-Liisa.

"Mäletan, et mingi hetk olime ämmaemandate-arstidega kõik Anna-Liisa ümber ja karjusime umbes nii, et punni, punni, tuleb, tuleb – nagu mingil spordivõistlusel," jätkab Robert.

Loe, kuidas on läinud Robertil ja Anna-Liisal pereeluga kohandumine  

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

9 kommentaari

A
Anni  /   12:12, 31. dets 2016
Olen kolme lapse ema. Jah,minu lapsed on kõik juba ise lastevanemadja mina õnnelikuna vanaema staatuses. Tunnen südamest heameelt iga lapse (ka võõra) sünni üle,kuid....kas peaks iga lapse sünnist nii emotsionaalset ülevaadet kõikidega jagama? Või mismoodi siis veel seda nimetada kui ajalehe veergudelt antakse üpriski täpne kirjeldus, mida üks ütles ja mida teine tegi. Sünnitus on iseenesest nii intiimne ja emotsionaalne kogemus, et seda peaks jagama tõesti ainult asjakohaste inimestega. Ma ei imestaks, kui keegi selle nimel, et "pildile" pääseda oleks nõus ka lapsukese eostamise momenti kirjeldama ja, miks ka mitte, filmima. Loomulikult on igaühel omad "kiiksud" ja minusugune vanainimene hoidku hoopis oma arvamus enda teada. Paraku, ikka ei hoidnud enda arvamust oma teada. Vabandust!
R
Robert  /   12:51, 31. dets 2016
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
T
TA  /   10:02, 1. jaan 2017
Selle Olku laps jah.
K
Kumb  /   12:52, 31. dets 2016
seal pildil sünnitaja oli?
M
mikk  /   15:25, 31. dets 2016
Kes nendest ema on? Pikem või lühem?
O
Onu Heino  /   16:29, 31. dets 2016
Õnne ja jaksu Rob! Ega see rockimehe elu siin Eestis kerge pole, siine rahvas pigem harjund kohalikke vähest karvakasvu omavate süldipuntide plaadipealt tulevate "live" esitustega.
  /   18:49, 31. dets 2016
Roberti ema ja isa ju lahutasid aastaid tagasi,sa totu!
J
Juhan.  /   09:49, 1. jaan 2017
Et pildil olla peavad kaamerad olema igal pool ja ajakirjansuses palju esinema nagu Evelin või talupidajannast Murutar.
L
lapsed  /   14:01, 1. jaan 2017
Lapsi on ikka sünnitatud, see pole varem kergem olnud kui täna, pigem vastupidi. Varem ei räägitud sellest lihtsalt avalikult, Lapse sünd on väga isiklik sündmus, selliseks võikski see jääda. Kõike ei pea ei facebooki ega ka muudesse sotsiaalmeedia kanalitesse üles riputama. Kaunist uut aastat!
M
miks  /   15:22, 1. jaan 2017
peaksid kõik ühtemoodi suhtuma?
L
lugeja  /   13:13, 8. jaan 2017
Kas nad vanaema juures?

Loe ka neid lugusid