Jaga:     
Väikelaps

VAATA: Kuulus "vahukommieksperiment" tehti Eesti lastega (1)

Eksperimendiga mõõdeti laste enesedistsipliini ning kohese ja edasilükatud rahuloleku erinevust ja kannatlikkuse strateegiaid. Veel aastaid hiljemgi jälgiti uuritud laste edu ja arengut ning loodi seoseid nende kunagise enesedistsipliini tasemega.

Stanfordi ülikoolis viidi juba 1960ndatel läbi esimene taoline vahukommieksperiment, kus jäeti nelja-aastased lapsed üksi tuppa koos vahukommi või soolakringlikesega. Neile anti teada, et kui nad teatud aja ilma maiust söömata ära kannatavad, saavad nad preemiaks veel teisegi maiuse.

Tartu ülikooli ühiskonnateaduste instituudi magistrant Leene Korp tegi praktilise ajakirjanduse algkursusel video, milles viis läbi sarnase eksperimendi. Selles osales neli last: Irma, Vassel, Johan ja Kiur. Iga lapse jaoks kestis eksperiment seitse minutit. 

ALLIKAS: http://novaator.err.ee/

1 kommentaar

E
elanik  /   14:27, 24. dets 2016
Kas katsetajad teevad neid eksperimente oma lastega? Las teevad, igal juhul on selline asi nõme aga kui nad teevad võõraste lastega ja jätavad pisikesed lapsed üksi tundmatusse kohta, siis peab lastekaitse hinnangu ütlema. Miks peab pisikene kes ei saa midagi aru istuma võõras kohas, nii et ema ei tule esimese kutse peale ja pisarad jooksevad, julm.

Loe ka neid lugusid