Jaga:     
Pere | Vanemate suhtlemine

Kuidas suhete sasipuntrast võitjana välja tulla? (2)

Kas see, et mõne aastaga kaob suhtest säde, on siis tõesti paratamatu, küsivad endalt ilmselt paljud aastaid koos elanud paarid.

Kas seda peaks võtma kui normaalsust ja leppima ning mõtlemagi nii, et kui midagi pole otseselt halvasti, siis ongi hästi? Sama küsimus painas seitse aastat tagasi Sille Jõgevat (42). Kui naine Toomasega (49) tutvus, oli kummalgi seljataga üks pikem kooselu ning kummalgi eelmisest suhtest teismeline poeg. Hiljem sündis neil ka ühine poeg, kes praegu on kaheteistaastane.

Kriisimomendiks olid Sille ja Toomas olnud abielus kuusLoe, aastat, enne seda tuttavad neli aastat, niisiis oli olnud justkui kümme aastat aega teineteist tundma õppida. Tegelikult tundus aga mõlemale, et koosoldud aastad viivad neid teineteisest hoopis eemale. Jutuks ei söandanud nad seda võtta, sest otseselt millegi üle kurta ju polnud.

“Tol ajal oli mul endalgi väga raske sõnastada, mis meie suhtes puudu jäi. Pealtnäha oli kõik justkui olemas. Tundsin aeg-ajalt üksindust, kurbust, vahel ka tühjust ja väärtusetust,” meenutab Sille. Naine üritas leida rahulolematuse põhjusi ja vastuseid endast: osales kõikvõimalikel enesearengukursustel, proovis eri tehnikaid, luges suhteraamatuid. Ent see ei toonud paari ellu olulisi muutusi, eemaldumine jätkus.

Loe värskest Pere ja Kodust, kuidas suhete sasipuntrast võitjana välja tulla. 

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

2 kommentaari

J
jusss  /   10:35, 9. nov 2016
Pealkiri ise on juba vale. Kui kumbki tahab olla võitja, siis jäädki võitlema. Kui tahad normaalset elu tuleb toimida meeskonnana.
K
kuidas  /   12:48, 9. nov 2016
välja tulla, tuleks elu võtta mõistusega, aga see on enamus naistele võimatu, seega ei aita miskit.

Loe ka neid lugusid