Jaga:     
Pere | Vanemate suhtlemine

Prostitutsioon abielus: uus kleit maksab kolm seksikorda (11)

Naine mõtleb, et mees on seksmaniakk, kes teda üldse ei armasta. Ja mees jällegi arvab, et naine on nii külm – tahab ainult rääkida!

“Seksuaalsus seostub armastuse, läheduse ja turvalisusega,” märkis psühholoog-psühhoterapeut Lemme Haldre. “Miks inimesed ei seksi? 1% inimesi on aseksuaalsed, nad ei vaja seksi ja osad neist elavad kellegagi koos ning tunnevad end seejuures hästi. Inimeste lähedusevajadus ja motivatsioon kooseluks on väga erinevad: materiaalne, soov saada järglasi, teiste surve. Inimestel on ka väga erinev emotsionaalne kirjaoskus. On erinevad arusaamad lähedusest, avatusest, erinevad oskused millega end partnerile selgeks teha. Mees ja naine võivad aastaid seksida, ilma, et nad oleksid kohal ja teineteise jaoks olemas.“

Üks kleit maksab kolm seksikorda

Lemme Haldre sõnul mõjutab lapsepõlvest saadud kehakogemus oskust nautida. Seksuaalsust mõjutavad ka päritoluperest saadud kogemused omavahelise käitumise näol, lähedus, hoiakud, väärtused.

“Lääne kultuuris on seks soorituskeskne ehk orgasmikeskne, seks tähendab alati vahekorda,” rääkis Lemme Haldre. “Kuid seetõttu läheb kaduma see, mis peaks kahe inimese vahel suhtes olema. Samuti on müüt, et mehe ja naise vahekord tähendab alati samaaegset orgasmi. Sellest tulenevalt tekib sooritusärevus, “esineja ärevus”, keskendumine kuhugi mujale, kaasneb kohalolekutunde puudumine. Naised defineerivad end sageli emaduse kaudu lähtudes ühiskonna ootustest. Vahel on seks relv või näitelava. Ka abielus võib esineda prostitutsiooni, näiteks kui uus kleit maksab kolm seksikorda.”

Kaugsuhe

Lemme Haldre kinnitusel esineb tihti valestimõistmist. „Eesti mehed teevad palju tööd, töötavad näiteks Soomes ja kohtuvad naisega harva. Mitme nädala järel koju sõites mõtlevad nad, et olen kõvasti tööd teinud, kui ma nüüd lõpuks koju jõuan, siis tahaks naisega kohe voodisse hüpata. Samas naine mõtleb nii, et ei ole meest kuu aega näinud – nii palju on rääkida ja vaja arutada. Ja tekivad arusaamatused – naine mõtleb, et mees on seksmaniakk, kes teda üldse ei armasta. Ja mees jällegi arvab, et naine on nii külm – tahab ainult rääkida!“

Üleeile toimunud isadepäeva konverentsil „Issi ja emme, miks te enam ei kallista?“ otsiti vastuseid olulistele paarisuhtega seotud probleemidele.

PREP-paarisuhtekoolituse mõju uuringust tegi kokkuvõtte psühholoogiadoktor Kenn Konstabel.

 

8 kommentaari

B
Birgenbaum  /   10:35, 9. nov 2016
Räägitakse mehe ja nais
B
Birgenbaum  /   10:35, 9. nov 2016
Räägitakse mehe ja nais
B
Birgenbaum  /   11:08, 9. nov 2016
Seksuaalsus on kõigest paaritumisinstinkt ja sünnipärane kalduvus. Abielu, seksuaalsuhete reguleerijana, aga sotsiaalne ja selle vastukaja ühiskonna arengus. Seega nõuab loodus tungivalt soojätkamist, kuid jätab sellest tulenevad probleemid ükskõikselt ühiskonna lahendada, luues niimoodi arenevale inimkonnale igikestva ja olulise probleemi.
See sotsiaalne vastuolu seisneb lakkamatus sõjas ürginstinktide ja areneva eetika vahel.
Oluline on mõista , et mehe ja naise seisukohad ja reaktsioonid elule on sisuliselt erinevad, nad on täiesti võimetud teineteisest jäägitult ja tõeliselt aru saama. Sugupooltevaheline täielik mõistmine ei ole saavutatav.
S
Seega,  /   12:45, 9. nov 2016
tuleks keelustada kõik kooselud erinevate sugupoolte vahel.
S
Segaduses, palun nõu  /   11:40, 9. nov 2016
Täitsa suur mure; mina andsin kaltsu eest 2 korda; mis ma nüüd teen kui ta 3 korda küsib? Kas peaksin andma?
S
siis  /   11:58, 9. nov 2016
oled laus rumal kui miski kaltsu eest jalad laiali lükkad.
A
aga muidu  /   12:46, 9. nov 2016
ju kasvab auk kinni.
L
l  /   12:52, 9. nov 2016
ma kasutan sama nippi, tasuta ei saa midagi.
P
põhiline  /   14:01, 9. nov 2016
et ei unusta maksuametile deklareerida, palju maksnud oled oma mehele
A
Anton Seksifilosoof  /   18:59, 9. nov 2016
Aga kui on vastupidi? Noh, et kui ei tee seda ja teist, siis ei seksi anna? Mis see siis on? Kas sama paha, kui prostitutsioon?
H
hehh  /   01:21, 11. nov 2016
Kus siin uudis on, abielu ongi prostitutsioon ju.

Loe ka neid lugusid