Jaga:     
Pere | Vanemate suhtlemine

Perepinged mõjutavad otseselt laste vaimset ja füüsilist tervist

Enamus minu juurde jõudnud paaridest ei soovi oma suhet lõpetada, kuid suhte dünaamikateeb mõlemale osapoolele sellisel määral haiget, et teineteist nähakse pigem pahatahtlike ja ohustavatena.

Tuntakse end reedetuna ja öeldakse, et armastus sai otsa, elama sai hakatud vale inimesega ja keeldutakse nägemast teise osapoole arenemise võimalikkust. Peresse sündinud lapsed jäävad selle kõige keskele ja võivad kogeda oma närviliste, väsinud ja meeleheitlike vanemate poolt vägivaldset suhtumist ja käitumist. Perepinged mõjutavad otseselt laste vaimset ja füüsilist tervist ning arengut.

On ülihästi, kui pered jõuavad õigeaegselt raseduskriisi nõustaja juurde, et ootamatute ja sageli traumaatiliste tagasilöökidega või arenguliste väljakutsetega paremini kohaneda. Kellel need protsessid korralikult läbitöötamata jäävad, mässavad hiljem raskuste ja pingetega lähisuhetes.

Lapseootuse ajal ja sünnitusjärgsel perioodil tegeletakse paljude oluliste asjade ümberhindamisega. See tsükkel pere elukaarest kätkeb tohutut potentsiaali püsiva ja hea suhte ülesehitamiseks ning tugeva pere loomiseks. Lapseootus ja sünnitusjärgne periood on samas pere jaoks ka kõige kriitilisem. See toob kaasa elustiili muutuse, põrkuvad ootused ja tegelikkus, unistused ja reaalsus. Seega on aeg ka hea pinnas ka pettumuste tekkeks.
 
End hakatakse tundma hüljatuna, tõrjutuna, üksildasena. Nüüd sõltubki mehe ja naise tundetarkusest, kas pöörata see aeg oma suhte kasuks või mitte. Kas suudame ja oskame perekriise ja väljakutsed kasutada omavahelise läheduse võimendamiseks? Mitmetes maades pakutakse lapseootel ja väikelastega peredele ennetava vaimse tervise teenusena paarisuhteoskuste koolitusi. Kõige suurem oht sel ajaperioodil ongi, et jäädakse omavahelistes suhetes emmeks ja issiks, selle asemel, et mehe-naise vahelisest lähedust üleval hoida ja sellest rõõmu tunda

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid