Jaga:     
Pere | Vanemate suhtlemine

Tugev meeskond ei sünni teleka ees

Peamised suhteprobleemid ja väljakutsed, millega puutuvad mees ja naine kokku esimese lapse sünni järel, on õppida uues olukorras tegema koostööd nii, et kõigi pereliikmete vajadusi arvesse võetakse.

Uue olukorraga kohanemine võtab aega ning võib esialgu tekitada pingeid ja konflikte. See sõltub ka sellest, kui terve ja rahulik on vastsündinu. Mõlemad partnerid võivad tajuda, et teine pool ei panusta piisavalt pere heaks ega mõista, kui suur koormus teisel on.

Pinged võivad üle minna võimuvõitluseks ja teineteise süüdistamiseks (kes teeb rohkem, kes on tublim), selle asemel, et teha koostööd. Sellega kaasneb tavaliselt ka üksindustunne.Teise lapse sünniga võivad probleemid veelgi süveneda, kui mees ja naine ei ole õppinud teineteist toetama, mõistma ja koostööd tegema. Mees ja naine võiksid luua omavahel tugeva meeskonna, mis suudab loovamalt, paindlikumalt ja efektiivsemalt lahendada probleeme.

Inimesed suudavad palju rohkem, kui tajuvad, et nad ei ole olukorras üksi ning neil on kaaslase toetus ja mõistmine. Kindlasti on oluline teineteise tunnustamine ja austus. Peamine, et partnerid räägiksid oma tunnetest ja vajadustest ning püüaksid koos olukorrale lahendust leida. Kui näed, et partner on kurb või ärritunud, küsi, kuidas saad teda aidata. Oluline on ka lihtsalt oma mõtete, väärtuste, ideede jaunistuste jagamine, sest see aitab hoida emotsionaalset sidet.

Loomulikult on selle juures tähtis, et partnerid kuulaksid teineteist huviga. Hea on kasutada aega, mis paaril on – kui lapsed magavad – võimalikult kvaliteetselt, ka siis, kui ei saa kodust lahkuda. Selle asemel, et telekat vaadata, tehke kodus koos midagi, millest mõlemad rõõmu tunnete. Et ühine aeg oleks pikem, tehke koos ka majapidamistöid.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid