Jaga:     
Pere | Vanemate suhtlemine

Issi ja emme, miks te enam ei kallista?

Värskest PREP-paarisuhtekoolituse mõju uuringust tuleb esile terav vastuolu, mis on ka psühholoogide hinnangul paljude Eesti perede lagunemise põhjuseks.

Enda sõnul hindab Eesti mees kõrgelt armastust, kodu, lapsi ja tema paarisuhtega on järjepidevalt „kõik hästi“. Kuid naised seda ei tunneta. Vastupidi – naised leiavad, et suhtes puudub lähedus. Kodus tülitsetakse või räägita enam üldse. Seksi on vähe. Lapsed kannatavad. Tuttavad väldivad. Paljud tunnevad ennast ära, kuid ühiskond eitab probleemi.

Tulemuseks – kõrvalehüpped, alkohol, depressioon ja lapsed sageli jäljendavad vanemate katkiseid suhtemustreid. Kas on ikka tõsi, et kodusõjas surma ei saa?

Et selle üle arutleda, on esmaspäeval, 7. novembril Õpetajate majas isadepäeva konverents "Issi ja emme, miks te enam ei kallista?", kus otsitakse vastuseid olulistele paarisuhtega seotud probleemidele.

Sõna saavad: sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna, psühholoog-psühhoterapeut Lemme Haldre, praost Marko Tiitus, heategevusaktivist Riina Solman, näitleja Laura Peterson, psühhiaater-psühhoterapeut Andres Sild, vaimulik Meego Remmel, psühhiaatriakliiniku juhataja Anne Kleinberg.

PREP-paarisuhtekoolituse mõju uuringust teeb kokkuvõtte Tervise Arengu Instituudi teadur Kenn Konstabel.

Debatis „Miks me ikka veel abielus oleme?” arutlevad Eesti Kunstiakadeemia rektor Mart Kalm ja abikaasa, graafik Anu Kalm; Kunstnik ja Aasta Isa 2009 Heinz Valk ning abikaasa, kunstiajaloolane Marika Valk.

Konverentsi korraldab SA Väärtustades Elu. 

Palun anna oma osalemisest teada: silvia@powerhouse.ee või tel 56269336.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid