Jaga:     
Pere | Töö

VAATA: USA dokumentaalfilm Eestist, mida on näinud miljonid inimesed (2)

Disainer ja kahe lapse ema Marili Rooba (37) sattus USA dokumentaalfilmi, mis räägib Eesti majandusedust ja neist, kes on sellest osa saanud.

Produtsent Dr. Richard W. Rahn selgitab, et dokumentaalfilm Eestist on osa suuremast projektist. "Meie eesmärk on näidata maailmale, mida on teinud need riigid, kes on edukalt loonud vaba majanduse," räägib ta. "Olin Eestis, kui te olite veel Nõukogude võimu all ja käinud siin veel mitu korda vahepeal - see on imeline progress, mis teil siin on toimunud. Samas ma teadsin, kui vähe ameeriklasi teab Eestist midagi. Tahtsin seda lugu jutustada. Seni oleme sama projekti raames filminud Tšiilis ja Šveitsis."

Dokumentaalfilmis intervjueeritakse inimesi, kes on olnud aktiivselt seotud Eesti majanduse eduga või saanud sellest kasu. Näiteks räägib seal kunagine peaminister Mart Laar, majandusteadlane Meelis Kitsing - tema aitas ka leida inimesi erasektorist, kes on saanud osa majanduse arengust. Nii sattus filmi ka väike-ettevõtja Marili Rooba, kes viljeleb taaskasutust oma väikses disainifirmas jpt huvitavad Eesti inimesed.

Dokumentaalfilmi on näidatud peamistest USA telekanalites ja plaanitakse näidata ka teistes riikides. Produtsent ütleb, et seda on näinud juba miljonid inimesed.

"Kui ma üle kolmekümne aasta tagasi Eestis käisin, hindasin siinseid inimesi juba kõrgelt. Teie vastupanu okupatsioonile, raske töö ja usk, et Eesti üles ehitada - eestlased on väga hea näide ülejäänud maailmale," ütleb Dr. Richard W. Rahn.

Saatejuht ja kaasprodutsent Emerald lisab, et talle on jäänud mulje, et eestlased on väga kompetentsed kõiges, mis nad ette võtavad. "Väga intelligentsed, rikka kultuuri kultuuripärandiga, teie rahvuslik uhkus on väga inspireeriv!"

Täisversiooni saad vaadata SIIT

Vaata filmi lühikokkuvõtet:

2 kommentaari

.
....  /   11:52, 16. sept 2016
vaatasin. Päris kena kiidulaul, hästi tehtud. Paar asja riivasid silma - Tallinn on kirjutatud valesti, ühe n-ga, nagu sovjeediajal. Ja teine oli rumal nn."tsitaat" Hemingway'lt. Eestlastest sadamates kirjutati tegelikult paraja irooniaga, tea, kas see niiväga uhkustamise asi ongi. Ernest Hemingway, romaan “Kellel on ja kellel pole” (To Have and Have Not, 1937), peatükk 24, Enn Soosaare tõlge: “Neljanda kai ääres seisab 34 jala pikkune jaulitaglases jaht, pardal kaks kolmesaja kahekümne neljast eestlasest, kes purjetavad 28 ja 36 jala pikkuste paatidega maailma eri paigus ringi ja saadavad artikleid koju eestikeelsetele ajalehtedele. Need kirjutised on Eestis väga populaarsed ja toovad kirjutajale dollari kuni dollar kolmkümmend viis senti veerust. Neil on Eesti lehtedes täita sama funktsioon, mis Ameerika lehtedes pesapalli või jalgpalli reportaažidel ja nad ilmuvad pealkirja all “Meie Kartmatute Meresõitjate saagad”.
Ükski Lõuna vete korralik jahisadam ei ole täielik ilma vähemalt kahe päevitunud ning soolastest meretuultest pleekunud peaga eestlaseta, kes ootavad oma viimase kirjutise eest tšekki. Kui see saabub, purjetavad nad järgmisse sadamasse ja kirjutavad järgmise saaga. Ka nemad on väga õnnelikud. Peaaegu niisama õnnelikud kui inimesed Alzira III pardal. Vahva on olla Kartmatu Meresõitja.”
U
UUESTI  /   13:47, 17. sept 2016
_mis räägib Eesti majandusedust ja neist, KES ON SELLEST OSA SAANUD_
ah et siis see film räägib VAID meie valitsuses ja friigikogus parasiteerivatest varastest??

Loe ka neid lugusid