Jaga:     
Blogid | Triini blogi

Kogu vaev maha visatud: saime lapse mähkmevabaks ja sõimes pandi need lapsele vanemate teadmata uuesti jalga! (1)

Eks kindlasti leidub kusagil pots lapsi, kel käib plõks ära ja on sellest hetkest 24/7 mähkmevabad. Piigal käis 1a9k vanuses mingi plõks ära küll ja võttis poti omaks, kuid päris mähkmevabaks ei saanud.

Osaliselt seetõttu, et hoius mängides ta kukkus justkui sirtsutama ja kui hommikul andsin hoidu üheksa aluspüksikut ning sama palju pükse kaasa, siis õhtul sain nad kõik märgadena tagasi. Mingi hetk me proovisime hoius, aga nägime, et see ei vii kusagile ja jätsime mähkme hoiupäevadeks kasutusse. Kodus oli teine lugu. Seal ta oli kenasti harjunud potil käima ja juhtus küll mõni õnnetus, aga pigem harva.

Seega saigi suurelt plaani võetud, et kui Piigal on hoid kinni ja me puhkame, siis võtame selle asja korralikult käsile. Ja oligi ta sekundi pealt siis mähkmevaba. Ööpäevaringselt. EI saa öelda, et tegemist oli lihtsa ajaga, sest see tähendas, et öösiti hakkas ta nihelema ja pissile nõudma ja siis tuli mul iga kahe tunni tagant ärgata ning last potitada. Puhkuse ajal ei olnud ju hullu, aga mis siis saab kui puhkus läbi ja mul vaja tööle minna?

Õnneks selleks ajaks Piiga oli juba tublimaks muutunud ja kord öösel potile panna ei ole üldse mingi mure. Eks hoidu tagasi viimine oli omaette teema. Kartsin loomulikult, et sama jama saab alguse nagu enne puhkust, aga lootsin, et äkki kuu aega korralikku potitrenni on mälusse oma jälje jätnud ja ma ei pea muretsema. Plaanisin alguses, et Piiga käib lausa kuu lõpuni iga päev kohal, aga siis läks nagu tavaliselt ja kord-kaks nädalas oli taas normiks. Uurisin igal õhtul, kuidas läinud oli ja sain kiita, et laps nii tubli ja käib kenasti potil. Kahel korral suutis potil olles püksid täis pissida, aga seda seetõttu, et ei oleks laps ise vist jõudnud pükse alla võtta ja nii juhtuski. Kõik tundus imeline.

Kuni siis ühel päeval lobiseti välja, et nad ikka panevad lapsele mähkme alla. Proovisid siis vabanduseks tuua, et neil on voodipesude kriis ja mida kõike veel. Lisati, et Piiga on isegi mähkmesse pissinud. Tuli küll välja, et lapsed olid korraliku koguse suppi lõunaks söönud ja loomulikult kui ei lasta kohe magama minna, vaid loetakse veel pikk unejutt ja selleks ettevalmistused, siis tekib vajadus pissimiseks.

Mul jooksis juhe kokku: kõik see vaev ja nüüd on mähkmed jalas? Läksin hoiust ära ja siis ega see asi mulle rahu andnud. Järgmisel päeval viisin lapse hoidu koos portsu imemislinadega ja lubadusega, et kui õnnetus juhtub, siis pesen lina kodus ja toon järgmine päev hoidu neile tagasi. Eks nad said vist aru minu näoilmest, kui suur ehmatus ja ebameeldiv uudis see mu jaoks oli ning pärast seda enam siis mähkmeid jalga ei pandud.

Eks ma mõistan, et lapsi on palju ja personali vähe nende kohta ja kõiki ei jõua individuaalselt potitada ja õnnetused juhtuvad, aga siis mis tunne peaks lapsevanemal olema, kes ärkab öösiti mitu korda, et hoida lina kuivana ja laps pissitanuna? Okei, jah, enam seda ärkamist ei ole, aga kogu see vaev. Kogu see planeerimine, et õue minnes oleks mingigi pissipott kusagil läheduses olemas ja siis tõmmatakse justkui vesi selga.

Loodan siiralt, et nad ei pane mu lapsele enam mähet alla, sest nii nad lubasid, aga ma ei saa ju seda kontrollida. Mingi vahe küll tundus, et Piiga on taas justkui sirtsutama hakanud, sest koduste õnnetuste arv suurenes nullilt kolmeni päevas, mis tekitas minus veidikene ahastust, aga nüüd on see komme jälle ära kadunud ja Piiga annab kenasti märku.

Loodan, et uues aias, kuhu ta nüüd esimesest septembrist harjuma läheb, sellega probleeme ei teki.

Minu nimi on Triin (30): olen ema, abikaasa, tudeng ja täiskohaga kontoritöötaja. Meie pisikesse perre kuuluvad Mees (31) ja Piiga (2a 3k), lisaks neile veel deegud ja isepäine kass Caesar. Selles blogis räägin argielust ja mõtetest.

1 kommentaar

K
Kallid  /   18:28, 24. aug 2016
noored lapsevanemad!
Imelik ka kui teie 2 a. laps käitub lasteaias teisi kui kodus. Seal on juba ruumid teised, palju teisi lapsi, mängukära-müra. ehk teistsugused potid jne. jne. Pott on teil kodus lihtsa kindla koha peal, silma all tavaliselt.
Millest selline paanika, kui peab veel mõnikord mähkmeid kasutama. Kas te ise olite ideaalsed lapsed selles punktis ?!?
Mis viga 1. last kodus passida ja potitada. Ma pidin tütrele lausa tema lastele vana poti viima, olevat parem disain kui nüüdsetel.
Lasteaias võib juhtuda, et mitmel lapsel on korraga pissihäda, või on teie lapsel tekkinud oma kindel lemmikpott ja kui see on hõivatud , tulebki piss püksi jne. jne. Õues käiakse hea ilma korral tund ja rohkemgi korraga ning kasvataja ei saa laste juurest ära minna tuppa.
Ma arvan, et mul on selles "suuri" kogemusi enda 4 väikse lapsega kunagi + lapselapsed + ema töötas lasteaias + ise seal kunagi tööl suvevaheajal + oma lapsed on seotud tööga lasteaias.
Kasvatajad küll teile halba ei soovi ja see periood tuleb üle elada. Kui mõelda, millised mugavused on tänapäeva emmedel... nagu öeldakse masin peseb.

Loe ka neid lugusid