Jaga:     
Pere | Vanemate suhtlemine

Pereema ülestunnistus: "Seksiisu kadus jäädavalt laste sünniga." (35)

Kuidas lõhkuda mõlemale poolele koormavaks muutunud suhterutiini ja elavdada paarisuhet? Selle küsimusega maadlevad paljud pereinimesed. 

35aastane Annely on 17 aastat suhtes, viiese ja kaheteistkümnese tütre ema. “Eelmisel aastal olid lapsed enamiku suvest maal,” alustab Annely oma lugu. “See tõi uut hingamist mu ellu. Kui muidu püsib igapäevane pereelu rohkem minu õlul, sest mees on, teadagi, palju tööl, siis nüüd sain üle aastate mõelda natuke endale. Ka suhtega mehega mõjus värskendavalt, kui saime end natuke tuulutada.”

Argitoimetused võtavad energia

Kui lapsed siis koju tulid ja Annely pidi taas toime tulema korraga nii laste kui mehega, tundis ta aga ahastust. “Lastega tulin veel toime, ent argitoimetuste kõrvalt mehele energiat ei jätkunud. Olin kohati nii meeleheitel, et autoga töölt koju sõites nutsin – ma ei taha koju minna! Ma ei tahtnud meest isegi näha!” Intiimne lähedus oli Annelyle muutunud painavaks kohustuseks.

Annely leiab, et tema jaoks muutus intiimsfääris kõik siis, kui sündis laps. “Kui lapsed kogu aeg midagi tahavad või vajavad, on raske voodirõõmudele keskenduda,” selgitab ta. “Lisaks kadus mu naiselikkus emaks saades. Põdesin pärast laste sündi oma keha, tõrjusin lähedust, ma ei meeldinud endale ja aega endale polnud ammugi. See kõik ei läinud laste kasvades ise üle.”

Üks sõbranna soovitas Annelyl siis Epp Kärsini jutule minna. Sealt algas abikaasade “suhteedendusprogramm”. Kõigepealt läks Annely Lingam massaaži koolitusele ja pani kokkuleppel mehega aja ka pereterapeudi juurde.

Teooria ja praktika

“Läksin Epu koolitusele eesmärgiga õppida. Olin 18, kui mehega tuttavaks sain, ja 17 aastat suhtes olnud. Mul ei olnud enam talle midagi pakkuda ja tema ei osanud ka mulle midagi pakkuda. Olin rahuldamata naine. Midagi tuli ette võtta!” räägib ta.

Annely tunnistab, et häbenes algul võõraste naistega “peenisekoolitusel” olla. Aga õhkkond oli tore. Kõik olid teadlikult kursustele tulnud, teiste seas viiekümnendates daam ja kolmekümnele lähenev rase naine. Kõigepealt oli teoreetiline osa, siis massaažiõpe mulaažide abil. “Teooria puudutas naise-mehe suhteid ja mehe anatoomiat üksikasjalikult – tuli välja, et ma ei teadnud sellest midagi! Sain alles nüüd teada, et meestel on kliitor ja G-punkt!”

Koolitaja pani naistele ka südamele, et naine võiks märgata muutusi mehe käitumises. Kui ikka mees öö jooksul 3–4 korda WC vahet käib, võivad olla põhjuseks probleemid eesnäärmega. Lingam ja eesnäärme massaaž, mida koolitusel õpetatakse, on aga probleeme ennetava toimega.

Kui naine siis esimest korda meest massaažiga üllatas, küsis mees tänulikult: millal sa seda jälle teed? “Ma pole teda tõesti kunagi niiviisi puudutanud ja see tundus nii eriline. Kuigi vahepeal näis, et ta jääb magama,” muigab Annely. “Massaaži eesmärk pole ju seemnepurskeni jõuda ja mees peab sel ajal rahulikult lamama nagu meritäht.”

10 meest ja silikoonist naine

Abikaasa omakorda läks Annely soovitusel Yoni massaaži koolitusele. Naine ei uskunud, et mees nii lihtsalt nõustub 12 võõra mehega neli tundi veetma, kui tema ette pannakse silikoonist naine ja tuleb mässata küünarnukkideni õlis. Kuid kaasa oli viimaks päri: midagi tuleb ette võtta, et suhet parandada. Ja kuigi järgmisel päeval pärast koolitust oli mehel käsi haige, siis nipid on tal selged ja ta pakub naisele meeleldi naudinguid.

Nüüd teadvustavad mõlemad, et intiimsuseks tuleb rohkem ja teadlikult aega võtta. Igal nädalal ei pea realiseerima tervet koolitusel saadud teavet, piisab, kui nopid sealt vajaliku. Seksi ei jäeta enam ka hilisõhtusele ja öisele ajale, kui naine igatseb vaid puhata. Tuleb leidlik olla. “Nädalavahetuse õhtul vaatavad lapsed ennastunustavalt multikaid. Siis teeme mehega lukus ukse taga saunaõhtu,” ütleb Annely. “Kõigepealt massaaž ja siis seks!”

Lihtsalt sõbrad

Tuuli (32, kaheksase poja ema, 11 aastat suhtes) viis Epu koolitusele kambavaim – paljud tema sõbrannad olid seal juba käinud ja osad kibelesid minema.

“Pikas suhtes läheb vahepeal elu paratamatult igavaks, vaja oleks seda vürtsitada,” jutustab Tuuli. “Meil mehega on voodis kõik üks-kaks-kolm tehtud. Tead täpselt, mis järgmiseks tuleb: nüüd pöörame nii, siis teeme kaks korda naa ja ongi kõik.” Naise sõnul on nad mehega pigem sõpradeks kasvanud, kuid lahku minna ta kire jahtumise tõttu samuti ei plaani, sest usub, et kui leiab uue mehe, on kahe aasta pärast suurem tuhin nagunii jälle möödas.

Tuuligi tunnistab, et pärast lapse sündi ei tahtnud ta mingit intiimset lähedust, oluline oli ainult laps. “Ja see ei läinudki üle. Vabandused, et vähemalt pooltel kordadel seksist keelduda, said aastatega mulle harjumuseks,” räägib ta.

Tema mees küsis algul küll naise kursuseplaanist kuuldes: “Miks sa sinna lähed? Ma võin ju ise sind õpetada, mis mulle meeldib!” Kui aga naine koolituselt tagasi tuli, oli kaasa tähelepanust oma mehelikkusele vägagi meelitatud.

“Sain sealt häid nippe. Ja ega ei peagi iga kord kogu programmi läbi tegema. Vaatad, mis partnerile meeldib!” nendib Tuuli. “Teeme massaaži näiteks laupäeva hommikul, kui laps vaatab maja teises otsas ekraani ette naelutatult multikaid.”

23 kommentaari

J
Jüri  /   11:21, 24. aug 2016
Peaks vist täpsustama:" .... oma mehega."
E
ei kadunud  /   12:37, 24. aug 2016
Otse vastupidi oli himu "patustada" ning nati täiskasvanu naise elu näpistada tittede kõrvalt. Muidu on tunne nagu oled nii ära lahustunud ja kadunud isetuks titemasinaks ja lüpsilehmaks olemisse, et ainult SEE veel päästab identiteeti ja annab uut hingamist ning jõudu mõnda aega (järgmise korrani) isetu eikeegina elada.
M
Mees  /   13:09, 24. aug 2016
ma täitsa usun, sest kodus sama seis
V
võibolla   /   13:28, 24. aug 2016
polegi asi isu kadumises ,aga lihtsalt aega jääb kuidagi puudu
polegi aega mõelda selle peale
ja minu kogemuste põhjal on meestel imelik oskus teha ennast vastumeelseks nõudmise v norimisega
pigem annaks tulemust ehk väike paus
jätab su väsinuna paar õhtut rahule ,ehk siis mõni öö magada saanuna on ka huvi naisel intiimsuhete vastu suurem
J
ja ära  /   11:23, 25. aug 2016
mehe käest siis raha ka küsi, teeks väikese pausi.
I
ikka;)  /   15:18, 25. aug 2016
kui mees sööki ja puhtaid riideid ei nõua, siis polegi põhjust tema jagu küsida, aga lapse jagu peaks ta küll küsimata andma, kui vähegi mees on. Aga nohh, mida sa sellistelt ootad, kes ainult tarbivad-tarbivad-tarbivad ja aru ei saa et egas seks maksa vaid tema poolt tarbitud rahalised ja teise inimese töised väärtused. Ee, ma täitsa usun, et naistel selliste peale "ei tõuse", noks ka kindlasti pehmevõitu, kui ise selline pehme ja viril.
Kui raha ei maksa, eks pead siis vaatama sellise kodu, mille ülalpidamine ei maksa ja pead hakkama kartuleid-kaale kasvatama, kui toidu eest tasumine kaelamurdev katsumus! Sea peaksid ka võtma, aga sellega see jama, et peaksid ninaesise talle muretsema...möku.
B
bata  /   13:41, 24. aug 2016
Kaob see meestelgi, kel on olnud võimalus sünnitamise juures viibida.
  /   20:59, 24. aug 2016
kel kaob, kaob ka juures olemata. Mehed on erinevad. Osad peavad sünnitust loomulikuks nähtuseks ja ei muutu midagi, osad saavad veelgi lähedasemaks naisega armastus ja kirg kasvab, paljud hakkavad juures olemata endale ette kujutama ja veel väljagi mõtlema, et naine nüüd pühas emaduses, et vallatleda enam ei tohigi. Inimesed igasugused, meeste seksuaalsus lihtsalt palju haavatavam nagu nad isegi. Tugevaid mehi on vähe.
P
pedede  /   07:58, 25. aug 2016
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
  /   15:24, 25. aug 2016
jaa muidugi:) Kõik mehed, kel oma naise peale tõuseb on pe.ed. Eriti veel need, kel ka pärast peresünnitust tõuseb.
Käi arstil, äkki saad veel abi! Põhjenduste-vabanduste ja süüdlaste otsimine ei ravi paraku ega lahenda su probleemi.
M
mutt  /   14:02, 24. aug 2016
kuidagi vastuoluline jutt sel tädil. Kõigepealt ütleb, et ei taha meest nähagi veel vähem temaga midagi teha ja siis korraga on valmis mehele massaazi tegema ja sellest rõõmugi tundma. See on siin mingi tellitud reklaamtekst, et inimesed teatud koolitusele läheksid. Muud midagi.
M
Mofo  /   14:48, 24. aug 2016
Jepp, viisakas oleks panna "artikli" juurde sõna sisuturundus.
P
peeter L  /   14:44, 24. aug 2016
Peab proovima ikka võõraid mehi ja siis asi laabub.
N
Naine 47  /   15:09, 24. aug 2016
no nii lolli juttu loen 1x. Mul on veel 9 aastane poeg, aga seksisu on kogu aeg. ise tootan, partner tootab, reisime palju ja molemad oleme seksist huvitatud(mees peab olema naisest noorem)
N
njah  /   16:32, 24. aug 2016
Laste saamisega lõppebki enda elu.
Mitte küll otseselt, aga kaudselt kindlasti.
M
mari  /   17:27, 24. aug 2016
Kes veel ei tea, siis seks ongi tegelikult ainult paljunemise instrument. Puhas bioloogia.
F
fsd  /   17:54, 24. aug 2016
Aga see on ju looduse poolt nii ettenähtud. Kui lapsed soetatud, pole ju sugutamist enam vaja! Ärge laske end lääne pornograafilisest ühiskonnast ära lollitada!
C
coroner  /   18:23, 24. aug 2016
Kolm aastat juba mullei ole sexi-aabikasa ütles et tall kadus isu ära...
H
hm  /   18:29, 24. aug 2016
See on täiesti lollakas reklaamtekst.
R
reklaamtekst  /   11:25, 25. aug 2016
jah, aga milleks lollakas?
V
Vaene Abielumees  /   18:55, 24. aug 2016
Kui naabrinaisega seksid oled patune, oma naine ka ei taha, no mida siis oma eluga peale hakata ...
O
oota  /   11:26, 25. aug 2016
vaikselt surma, seda naised arvavad ja meeste eluiga siis ka lühem.
L
Liisu  /   14:10, 25. aug 2016
Kas elu ongi seks ja seks on elu?
M
Matilda  /   20:14, 24. aug 2016
Mingit seksi ei ole vaja peale 4-5 aastat kooselu. Peksa ja malakat on vaja meestele anda siis juba mitte neid magatada! Kui raha koju ei too,saab peksa , minu vanamehenäss vähemalt küll! Kui lapsi tahame juurde, siis käime kunstlikus viljastuses. Aga ei mingit seksi!
S
süsimust iroonia  /   21:00, 24. aug 2016
Filosofeeriks pisut. Kui isegi nssi iga päev ei saa, siis mis mõte naisel ja abielul mehe seisukohast üldse on? :D
  /   02:04, 25. aug 2016
naise seisukohast veel vähem. Aga kui juhtub veel aseksuaalne naine olema, kes ei tahagi seksi, siis on mehe pidamine kohe täiesti mõttetu. Toob vaid lisatööd ja liigseid sekeldusi. Hääl neil ka liiga vali, kui oma tahtmist ei saa. Vingmokad.
Ega elu ongi üks mõttetu värk, kui juua laaberdada ja seksi 24/7 ei saa:) Pole ju mõtet inimesi sünnitada kasvatada ega teadust arendada, maailmalõpp tuleb nii ehk naa:)
Ise arvan, et abieluliste meeste ja naiste mõte on olnud peret luua. Egas pereta väga ei saa, 24/7 pidu ja pillerkaar lõpeb varem kui oodata osatakse, lihtsalt osadele meestele tuleb see ootamatumalt kui teistele. Naised on kuidagi rohkem kaitstud ootamatuste eest.
Kui sa ainult seksi pärast abiellud, siis pigem ära sa seda tee seda. Varsti pead nigunii hakkama naisi igaks seksiööks vahetama, lihtsalt ööd jäävad harvemaks, ei pea kannad rakku jooksma võõraste järgi, ammugi ei pea abielus püsima. Kellel seda vaja oleks? Keegi ei hindaks ka sinu ennastsalgavust:)
V
vombat  /   08:29, 25. aug 2016
Ei kadunud ju jäädavalt? Tuli jälle tegasi.
N
naine  /   08:37, 25. aug 2016
Lähedus on suhte alus.
Mees võiks mõista antud olukorda ja rohkem romantikat. Naised soovivad tähelepanu ja tunnet ,et oled väga oluline ja just mehele. Siis saab kõik korda. Pole mõtet süüdistada ja loobuda . Väiksed kingitused ja komplimendid ,seda ju naine vajab.
Eks mingi hetk tekibki lastega tunne ,et oled lihtsalt ema ja koristaja. Aga tahaks ka naisena tunda kui algul suhted algavad teavad mehed väga hästi kuidas naist panna tundma ennast kõige olulisemana.
Ajaga see ununeb ja naine muutub iseenesest mõistetavaks ,sama on ka meestega.
Ei taha ükski mees tunda ennast lihtsalt töö rügajana ja raha koju toojana.
Otsige oma säde üles.
K
keith  /   10:03, 25. aug 2016
ma arvan ,et kõigepealt peab olema ikka austus ja usaldus teineteise suhtes. aga kui partner ikka on oma käitumisega end vastumeelseks teinud ,siis ei aita koolitus ka. olgu selleks kumb tahes osapool. ja kui mehe kõneviis on röökiv mitte aga rääkiv ,siis tühja sa teda veel hellitada ja muidu mudida tahad. aga need kes asjast abi saavad on kindlasti vähemalt mõne aja õnnelikumad, isiklikult arvan et pingeid ei tohiks omavahel ka enne voodisse minekut olla. sest kui sa ikka päev otsa iga asja peale saad sõimata ,no mida sa seal voodis siis pihta hakkad.
J
ja arvad,  /   11:28, 25. aug 2016
et pika kooselu jooksul neid lahkarvamusi ei teki, sellepärast ei sexitagi enam omavahel, aga miks siis mujalt otsida ei või?
L
Liisu  /   13:56, 25. aug 2016
Seks on üldse liiga ületähtsustatud asi. Hingeline lähedus on kordi vajalikum. Seks on mehe vajadus end niiöelda tühjendada ja naised on vahendid selle vajaduse rahuldamiseks. Ei muud
?
???  /   13:56, 25. aug 2016
Käisin kevadel günekoloogi juures kontrollis. Kena nooruke arstineiu oli. Ta isegi ei küsinud, vaid konstanteeris "Suguelu te enam ei ela." Ma küsisin, et kuidas nii, ma olen ju abielus? Nüüd olen ma vahel mõelnud, et kas me mehega oleme mingid imelikud või? 35 aastat abielus ja ikka veel teineteise lähedusest huvitatud? Lapsed on meil ka ja lapselapsedki.
Ä
ära põe  /   15:08, 25. aug 2016
"imelikke" on veel teisigi. Ma ise ka suht imelik:)))
Aga muidu võtavad inimesed enda järgi, mul selline elu jagav vanem käreda häälega (vist suitsetab) nais-arst, vot tema mõistab mind küll poolelt sõnalt ja lolle küsimusi ei esitanud isegi esimesel korral. Seega jah osad inimesed on suhteliselt piiratud, aga kahju võib osutuda suuremaks, kui piiratud inimeseks osutub arst. Oli ju mingi artikkel paar aastakest tagasi meie seksuoloogi poolt, et naised põhimõtteliselt nagu ei taha üldse ja oleks väga suur kahju, kui naised saaksid seksuaalse naudingu, siis nad lõpetaks laste kasvatamise...???
Saad sa aru? See inimene peaks aitama abielupaare, kel seksuaaleluga probleeme:(
Vot sellised loogid:( Sa pead ikka väga terve ja tugev olema, et sihukesel "seksuoloogil" ei õnnestuks sinu elu ja seks ja abielu peesse keerata.
D
Daboia  /   18:02, 25. aug 2016
Sedakõike lugedes tekib vaid üks küsimus: kes küll ja milleks ometi abiellutakse. Materiaalse kindlustatuse, turvatunde pärast? Ilus on pulm. Valge kleit, loor, lillekimp, õnnest õhetav peig... edasi sugukülmus voodis, laste kriunumiine ja lõputud tahtmised, elutüdimus, pidev rahapuudus, viha ja vimm., armastus kaob nagu jälg vesiliivas... oih, nüüd läks küll miskit vussi. Hoopis pulm, rõõm, igavene armastus, lähedus, usaldus. Jah. eriti usaldus.
  /   19:08, 25. aug 2016
võta mustad prillid eest! Sind ka sünnitati, kuigi oli täpselt teada, et mõnda aega vigised. Pole ju mõtet elu elamata jätta, kuna kõik me sureme nagunii. Ja suurem osa inimestest tahavad järglasi, vaatamata sellele, et raske on. On tõesti raske, aga annab motivatsiooni elamiseks töötamiseks. Valge kleit võib olemata jääda, aga pere mitte. Ei jäta sa ju armumata, kuna tead, et millalgi läheb üle ega jäta abielu sõlmimata, kuna osad inimesed juba lahutavad ja ega sinagi kaitstud pole. Ega jäta sa ka palga välja võtmata kuna nagunii kuub ära ega jäta söömata, et nagunii kõik potist alla läheb ja jälle süüa vaja...ning elu sinu sõnutsi talumatu piin. Kui sinu moodi asjale läheneda, siis mitte millelgi pole mõtet. No ja kui juba elada mõtet pole, siis seks on kohe kindlasti ülearune, tekitab vaid uusi inimesi juurde. Pane kohe mustad riided selga ja viska kirstu pikali surma ootama. Sest muinasjutt on sinus purustatud, armastust pole ja lapsed virisevad, ma ei või, tule maa peale...või siis ära tule , kes sind ikka igatsema jääks, üksikut egoistlikku inimest.
Y
yll  /   08:02, 26. aug 2016
moslemil on voli võtta uus naine aga euroopa mees paneks endale sellega köie kaela.el-i abielulahutused on täielikult naise poole kaldu.mehel tähendaks see laostumist .

Loe ka neid lugusid