Jaga:     
Pere ja Kodu

Vaata, millest kirjutame augustinumbris!

“Aktuaalse kaamera” toimetaja ja uudiste­ankur ­Monika Tamla (44) naudib elus esimest korda lapse­puhkust. Kaks esimest poega sündisid ülikooli ajal, aga kolmas soovis Monikat üllatada keskeas.

Merle Liivak: "Kuidas pakkuda ennast külla, kui sul on kolm püsimatut väikelast?"

Mihkel Raud: "Vaata, mis suunas laps esimeste huvide ilmnedes ujuma hakkab, ja toeta teda just nii palju, et ta seda survena ei tajuks."

Levinud kuvandi järgi on emadus lõputu õnneseisund. Tegelikkuses võtavad lapsed, kodu ja paarisuhe energiat kaugelt rohkem, kui emaks saaja ette oskab kujutada. Emade stressist pole aga kombeks rääkida.

Suvel on tore perega ringi sõita. Aga kuidas lahutada autos meelt mudilasel, kes ise elu huvitavaks teha veel ei oska ja kipub pikal reisil tüdima?

Lõikuskuul algab paljudel põnnidel ja vanematel uus ja põnev, samas ka ärev aeg – hakatakse sõimerühmas käima. Millised on kuldreeglid last sõimega harjutades?

Koolieelik ja algklassilaps on julged ja hakkajad – tahaksid proovida kõiki alasid ja kohe! Kuidas aidata lastel hobide kaleidoskoobis õigesti valida?

Teismelisele on esimese armumise lõpp valus üleelamine. Toetust vajab laps ka siis, kui tegu oli vaid ühepoolse kiindumusega.

Kuidas kasvavad lapsed teadlaste peres? Ülipõneva teadussaate “Rakett 69” saatejuht ja üks kohtunikest Aigar Vaigu (31) ütleb, et lapsed kasvavad ikka ise, vanemad saavad vaid luua tingimusi ja veidi suunata.

Kõigil vanematel on olnud lapsega suheldes olukordi, mis tagantjärele tekitavad süütunnet. Oluline on mitte koguda endasse tunnet, et oled vanemana läbi kukkunud.

Merike (39) ja Mike Barborak (49) on elurõõmus paar, kelle elu kulgeb New Yorgi ja Connecticuti osariigi vahel. Mike arendab tehismõistust ja Merike on pühendanud end Eesti päritolu laste arendamisele.

Punetav silm annab märku algavast võitlusest silmapõletikuga – väikelaste seas levinud ja väga nakkava haigusega.

Raseduse ja imetamise ajal kogunevad lisakilod, millest lahtisaamine nõuab kurja vaeva. 13 nippi!

Alates sellest suvest saab Eestis valmistuda beebi sünniks hüpnosünnituse kursusel. See õpetab naist end hirmust ­vabastama ja seeläbi last valutumalt ilmale tooma.

Teine veerandaasta ehk 3.–6. elukuu on paljude ­vanemate arvates beebi arengus kõige armsam aeg. Peaaegu iga päev juhtub midagi vahvat!

Beebide gaasivalud on seletamatu nähtus, millele vahel siiski leidub seletus: mõnel lapsel on põhjuseks piimavalguallergia.

Leiutajate külakoolis käib õppimine iga kell ja igal pool, olgu talv või olgu suvi.

ERSO juhi Kristjan Halliku ja helilooja Elis Vesiku perre sündis eelmisel suvel pisipoeg Konrad. Septembris toimuv ainulaadne kontsert ongi mõeldud just Konradile ja kõigile teistele muusika-aasta lastele.

Liitu Pere ja Kodu Facebookiga SIIN

Loe digiajakirja SIIN

Telli ajakiri Pere ja Kodu SIIN

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid