Jaga:     
Pere ja Kodu

Viljandis on hea viia ellu unistusi (4)

Kes on see pere, kes naudib oma terrassilt Viljandi üht kaunimat järvevaadet, kuid kelle magamistuba asub maa all? Saage tuttavaks – need on Ugala teatri näitlejad ­Kadri Lepp ja Martin Mill koos pisipoeg Joosepiga.

Endise viljandlasena olen Viljandi järve äärest mööda Trepimäge üles linna jalutades mõelnud kordi ja kordi, kes küll on need õnneseened,­ kel võimalus nautida uhkest ajaloohõngulisest, väikese lossi moodi häärberist imelist järvevaadet ja juua hommiku­kohvi maja hiiglaslikul terrassil!

Ja nüüd olen ma ise seal – külas Viljandi ühel rõõmsamal ja ühtehoidvamal perel, naudin koos nendega pühapäevast hommikukohvi ja maiustan perenaise küpsetatud pannkookidega.

Varajane ärkaja Kadri
Kell on 10 hommikul. Viljandi alles ärkab eelmise õhtu hansapäevade melust, aga Kadri (36) toimetab toa ja aia vahet juba ligi neli tundi – ikka terrassilt otse trepist alla aeda ning sama teed tagasi tuppa, et pere ärkamise ajaks tuua näiteks peenramaalt kimbuke murulauguõisi vaasi. Meespere – Martin (32) ja Joosep (3) – on silmad alles tunnikese eest lahti löönud, sest pannkoogilõhn hakkas siis vaikselt magamistuppa imbuma.

“Tavaliselt ärkan ma kell 6. Mulle meeldib üksinda vaikuses toimetada ja kooke küpse­tada, Martinile jälle meeldib pühapäeviti kauem magada,” teatab Kadri kohvi rüübates. Pühapäevased pannkoogid on puhtalt pere­naise pärusmaa ja küpsetada ta armastab, ainult et pärast Joosepi sündi juhtub seda ajanappuse tõttu varasemast palju harvem.

Edasi loe värskest ajakirjast Pere ja Kodu

4 kommentaari

A
ants  /   09:36, 30. juuli 2016
Tore perekond!
V
Viljandis  /   10:36, 30. juuli 2016
on siis tore elada kui su sissetulekud on kuskilt mujalt pärit , sealsed tööandjad ei taha kuidagi elukallidusele vastavat palka maksta , muide see on terve Eesti probleem .
E
ex elanik  /   15:35, 30. juuli 2016
tehke, mis tahate aga vilj. elanikud on imelikud ja mitte just head inimesed. see ei käi sisserännanute kohta. norm. viljandlane kaob viljandist.
see pole ainult minu avastus, see on ajast aega nii.
K
kas siin saidil on nii  /   13:07, 5. aug 2016
et kirjutad kommentaari.ja siis 2 kuu pärast ka ilmub ? nii ? :0D

Loe ka neid lugusid