Jaga:     
Pere ja Kodu

KOLUMN | Angry Bird või hautatud brokoli?

Kas tervislik toit pole meile kohati juba kinnisideeks muutunud?
Kolm neoonvärvilise vedelikuga täidetud plastmasskanistrit seisid üksteise kõrval nagu valgusfoor. Üks oli helelilla, teine kriiskas kärtspunast ja kolmas si­sal­das märjukest, mille värvuse kirjeldamiseks pole eestikeelset sõna välja mõeldud.

Oli järjekordne laadapäev. Selline, nagu neid suviti ikka Eesti eri paikades igal nädalavahetusel peetakse. Müügiputka müügiputkas kinni. Kus müüdi grill­viinereid, kus sai kohalikus talus vinnutatud liha ja kus neoonvärvilist limonaadi.

“Emmmmeeeeee,” huilgas mõneaastane preili, end pealtnäha kolmekümnese proua käe otsast neoontsisternide suunas lahti rebides. “Emmmmmeeee, aga ma tahan!”

Emme oli end laadapäevale kohaselt kenasti riidesse pannud ja õhetas näost nagu pöörane, sest nagu iga lapsevanem teab, on käe otsas huilgav väikelaps üks esimesi asju, mis näo korralikult õhetama paneb.

“Angeelika,” oli proua endast üsna väljas. “Vaata nüüd tähelepanelikult,” osutas ta neoonvärviliste limonaadimahutite poole. “Kas see näib sulle tõesti looduslikuna?”

Looduslik. See 21. sajandi võlusõna. Muidugi ei olnud too rohke suhkru, toiduvärvi ja vee kokku­segamisel saadud vedelik looduslik. Isegi lasteaialaps saab aru, et nii seksikalt värvilist nektarit ühegi puukoore seest ei nirise. Kuid see asjaolu ei paistnud noort daami lohutavat. Ma kuulsin tema nuttu veel mitukümmend meetrit eemal, kuniks emme tüdruku suu millegi looduslikuga sulges.

Edasi loe värskest ajakirjast Pere ja Kodu

Loe ka neid lugusid