Jaga:     
Beebi

Ema: „Vaktsineerimata lastel võiks olla keelatud ligipääs riiklikesse lastaaedadesse ja koolidesse!“ (40)

"Kuidas on võimalik, et siiani usuvad mõned, et vaktsiinid põhjustavad autismi?! Tuuleveskitega on kergem võidelda kui vandenõuteoreetikuga!" avaldab ema arvamust ajakirjas Meie Lapse Tervis.

Minu jaoks on arusaamatu, kuidas vaktsiinid kui meditsiini üks suurimatest saavutustest, on jäänud infosõjas kaotajaks ja müüdid vaktsiini ohutuse ja küsitava toime kohta on nii kauaks ringlusesse jäänud. Pooldan riiklikus kavas olevate vaktsiinide kohustuslikuks muutmist, välja arvatud meditsiinilise vastunäidustuse puhul. Eeskujuks Austraalia ja nüüd ka Prantsusmaa. Riiklikud koolid ja lasteaiad peaksid olema kõigile ohutu keskkond. Vaktsineerimata laps on ohuks nendele lastele, keda ei tohi meditsiinilise vastunäidustuse tõttu vaktsineerida ja nõrgenenud immuunsusega inimestele.

Kui on piisavalt vaktsineeritud inimesi, siis haigus ei saa levima hakata. Pooldan maailma, mis juhindub teadusest, mitte "igaüks mõelgu oma kivi otsas oma tõde välja". Arvestades vaktsiinide kasutuse ulatust ja teatatud tõsiste kõrvaltoimete arvu, võib öelda, et vaktsiinid on väga ohutud ravimid. Nende kasutamisest saadav kasu ületab kindlalt võimalikud ohud. Infotehnoloogia ajastu suurim probleem ongi see, et infot on liiga palju, aga inimestel puudub oskus eristada usaldusväärset infot.

Umbluu "meditsiinil" läheb hästi

Et müüdid vaktsiini ohutuse ja küsitava toime kohta on nii kauaks ringlusesse jäänud, on tōeline bläkk meditsiini- ja teadusvaldkonna kapsaaeda. Üheks lahenduseks on piirata ilma meditsiinilise põhjuseta vaktsineerimata lastel ligipääs riiklikesse lastaaedadesse ja koolidesse ning mitte väljastada rahalisi toetusi. Jah, ravimitööstus on äri, aga ka kõige rangemalt kontrollitud äri. Eesti ei saa arstid lisaraha vaktsiinide tegemise pealt. Küll aga läheb nii Eestis kui ka mujal maailmas alternatiivmedistiiniäril väga hästi. Piisab heast müügioskusest, tõendeid pole vaja, vastutust ei kanta, makse ei maksta.

Eestis ei kuulu lastevaktsineerimise kavasse ühtegi timerosaali ehk elavhõbedat sisaldavat vaktsiini. Tuunikalas näiteks võib leiduda metüülelavhõbedat, mis on tunduvalt toksilisem.

Loe vaktsineerimisest ja selle müütidest ajakirjast Meie Lapse Tervis. Lisaks leiad sealt suure spaa-eri!

20 kommentaari

S
Selle  /   11:54, 4. nov 2017
Artikli autor võiks ennast natuke harida, alumiinium, mida sisaldavad enamus vaktsiinid on inimese organismile närvimürk, mis põhjustab peale autismi veel palju raskeid haigusi. Oht ei pesitse nn vandenõuteoreetikutes, artikli autori sugustes vaid naiivsetes lollpeades, kes usuvad, et kaasaegne meditsiinitööstus on üles ehitatud patsiendi, mitte äri, huvides.
S
Selle ???   /   14:10, 4. nov 2017
Rinnapiimast ja niisama söögist joogist saab laps rohkem alumiiniumi, kui ühest annusest vaktsiinist aga eks sinusugused teavad paremini. Ravimiinfo.ee loe ja hari veidi ennast.
E
Ei lase teha  /   15:40, 4. nov 2017
Niikaua,kui teie pere või suguvõsa laps ei ole saanud vaktsiinist kahjustada,siis võite seda juttu siin puhuda.Sünnitusmajas tehakse juba B-hepatiidi vaktsiin - see ju suguhaigus,miks teha seda sünnitusmajas - see on absurd.Ja aastaselt tehtav kolmiksüst põhjustab ka autismi.On mitmeid näiteid.Kes vastutab ,kui laps haigestub - kahjuks mitte keegi.Seepärast ei tohi last nende vaktsiinidega vaktsineerida
K
kilu  /   20:47, 4. nov 2017
autism, muide, on vaktsiini kõrvaltoimena ka originaalinfolehel kirjas, ainult eestis ei loe seda mitte keegi ja kordavad robotlikult järele seda, mis kästakse.
E
E.  /   22:00, 4. nov 2017
1. B-hepatiit ega ükski teine hepatiidivorm ei ole suguhaigus, ehkki võib ka sugulisel teel levida.
2. Mitte ükski vaktsiin ei tekita autismi (ehkki ma ei arva, justkui vaktsiinidel üldse mingeid kõrvalnähte ei oleks)- autism on absoluutselt alati kaasa sündinud- kui inimene on sündinud autistina, on ta ka siis autist, kui talle ei lasta vaktsineerimisi teha. Autismi põhjuseks on tavaliselt liiga vana isa (ent autiste sünnib ka noortele isadele, ehkki väga harva).
T
to Selle???  /   23:42, 4. nov 2017
On ikka suur vahe, kuidas aine kehasse siseneb. Kui tuleb läbi suu nt toidu kaudu, siis hakkavad tööle keha loomulikud kaitsemehhanisimid. aga kui süstitakse mingid jama otse lihasse, on keha šokis.
K
KillaH  /   00:46, 5. nov 2017
Mitte ükski? Mitte ükski keemia, mida sisse poogitakse ei põhjusta seda ,teist ja kolmandat? Sellised farmatoloogi teadmised?
Autism on 100% kaasasündinud puue, kust selline väide? Ning viimaks, millistele allikatele viidates ,te üritate väita seda, et vanuseliselt sõltuvalt läbikäimine, põhjustaks autismi? Allikad, mis viitaks on justkui puudu?
.
...  /   13:59, 5. nov 2017
kes see farmatoloog on? :D:D:D:D:D
M
Mait  /   16:20, 5. nov 2017
Soovitan Kindlasti teil järgnevat filmi vaadata. Need ei ole oletused, kellegi oletused ega mulin vaid statistika ja faktid mida on aastaid varjatud ja seda Ameerika Tervisekaitseameti poolt.
http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/vaata-eesti-keeles-skandaalset-dokfilmi-vaxxed-ehk-vaktsineeri...
T
to ei lase teha  /   20:04, 5. nov 2017
See, et oma halvad geenid lapsele edasi kandusid pole küll vaktsiini süü.
T
to 00:46  /   20:15, 5. nov 2017
Ei tea kus sa oma teadmised said, aga esimest korda kuulen sellisest asjast nagu "farmatoloog". Ära tule tähtsalt rääkima asjadest, millest sa mitte midagi ei tea.
T
to killu 20:47  /   20:25, 5. nov 2017
Tõesti? Kus neid originaalinfolehti siis leiab?
T
to ei lase teha  /   23:00, 5. nov 2017
B- hepatiit on suguhaigus?
Kes vastutab , kui laps haigestub? Kui Sinu laps on vaktsineerimata ja haigestub ning jääb invaliidiks või sureb , kes siis vastutab?
?
???   /   20:01, 4. nov 2017
Näita üks uuring, mis tõestab, et vaktsiinid autismi põhjustavad. Mu sõbrannat pole kunagi vaktsineeritud ja tema last ka. Aga võta näpust, lapsel autism. Kuidas seda seletad.
  /   01:11, 5. nov 2017
Ma seletan seda väga lihtsalt: autismi esines ka ammu enne Bruce Jennerit. Praegu esineb autismi neis maadesl, kus lapsi alla 2 aastat riikliku immuniseerimiskava aluselmassiliselt vaktsineeritakse
V
Vioxx  /   01:20, 5. nov 2017
Eriti loogikavaba ema. Mis sa pabistad , et sinu laps jääb haigeks või? Kus ta siis jääb, kui ta sul igatepidi vaktsineeritud on?! Su süda peaks ju rahul olema. Ja kui tütar 12 saab, siis kingi talle veel emakakaela vähi vastane Gardasili süst ka otsa. Muidu võib tekkida oht, et ta võib veel kunagi rasestuda.
T
to Selle  /   22:58, 5. nov 2017
Vaktsineerimata lapsed ei tohiks haigupuhangute ajal kooli minna ja puudutud aja jooksul koolis läbivõetud materjali peks neile selgeks tegema nende vanemad ( võtju eraõpetaja , kui soovib ) . Autism pole seotud vaktsiinidega!
J
Jajahh, "ema" arvas...  /   15:22, 4. nov 2017
Farmaatsiamaffia tellitud looke ikka.
V
V  /   21:00, 4. nov 2017
Issand kui labane ja räägime demokraatiast. Tõstke parem inimese loomuliku immuunsüsteemi taset ja viige see looduslikku tasakaalu, et ei oleks vaja arutleda asjade üle, millel puudub i igasugune 100% garantii, et see on tõde. Andke isiklik garantii, et teie jutt on tõde ja just teie juttu peaks kuulama. Kuulavad ju need ,kes on hästi mõjutatavad igasugusest uuest, mis on kindlasti parem ja viib eesmärgini. Iga inimene on osake sellest univesumist ja tulnud siia õppima, arenema saama uusi teadmisi Kes tahab uusi relvi ,kes süstida, kas see on headuse jõudude märk sellest ,et saame õnnistuse oma hirmude eet ja vastutasuks kauaoodatud vabaduse. Kosmonautisel ei toimi rohud ja kästi inimesi ravida rohtudeta ja olla terve (Nemovakin) Lugege selle professori raamatuid, isegi meie kodutohtriite kirjanduses on see sees.
L
Loogikat võiks kasutada  /   21:11, 4. nov 2017
Vaktsineerimata lapsed ei sa kuidagi ohustada vaktsineeritud lapsi!
Seega igaüks võiks rahulikult uskuda sellesse, mida õigeks peab! Kes on vaktsineerimis usku, laske aga vaktsineerida, kes ei ole ärge laske.
Ma toon ühe näite, suurem osa inimesi joob kohvi, õlut, viina, konjakit jne, mis ei ole just kõige tervislikumad, aga samas puhastavad hoolega vett, mida joovad. Kadutatskse kas filtriga kannu või ostetakse lausa porst vett! Seega, kõik on usu küsimus. Las igaüks usub sellesse, mida õigeks peab!
O
Oh ...  /   21:47, 4. nov 2017
Mina tean juhtumit, kus laps enne vaktsineerimist rääkis ja peale vakstsiini saamist hakkas alles 8 aastaselt uuesti rääkima. Kõik lapsed ei ole ühetugevused, see peaks ikka vanemate otsustada olema.
M
maaalune  /   21:49, 4. nov 2017
Väga palju rumalaid siis kommenteerimas.
O
on  /   22:26, 4. nov 2017
üks targem kui teine aga lihtne asi on igaühel enda otsustada, peaasi mitte lasta mõjutada teistest, eriti vaktsiinitootjatest kel mõnda vaktsiini vagunite kaupa ja pole kuhugi panna- egas vaktsineerimata laps ei ohusta teisi, see on fakt ja fakt on ka see, et olenemata vaktsiinist kannavad teatud baktereid kõik endaga kaasas, iseasi kuna see haigusena välja lööb ja kui immuunsüsteem on tugev, siis ei löögi haigus välja. Laske lastel põdeda läbi kõik lastehaigused ja las nad maitsevad mulda, savi jne. kes hakkab last keelama, see pole küps lastekasvatuseks ja vajab ise vaktsiini , nimelt sellist mis mõjuks positiivselt.Kui palju on vaktsiine, pole teada, aga kui kõhtu jääb alla 150 liigi baktereid, siis inimene sureb , need bakterid ja liikide rohkus aitavad inimesel elada ja ärge siunake teisi, kes ei lase oma last vaktsineerida, neil on igal oma põhjendus ja arusaam. Pole ühist tõde, sest iga inimene on erinev teisest ja ainukordne ja maaalune võiks ka maa peale tulla, et näha kui erinevad me oleme.
T
Teetanuserisk või luupus?  /   22:11, 4. nov 2017
Mina lasin ennast umbes 10 aastat tagasi vaktsineerida teetanuse vastu (laste vaktsineerimise programmis). Olin sinnamaani hea tervisega inimene, ainult et õnnestus mullatöödel endal kätte suur haav lõigata.
Paar nädalat peale vaktsineerimist läks enesetunne kehvemaks, liigesed hakkasid valutama, veel paar kuud hiljem muutus nahk kuivaks, nägu aeg-ajalt õhetas, pea oli pidevalt uimane. Mitmeid erinevaid uuringuid ja avastati luupuse kergem vorm, homogeenne helendus oli piiri peal. Aastaid on edasi läinud ja luupus on süvenenud.
Ja mingil hetkel avastasin mitu artiklit, kus oli kirjeldatud teetanusevaktsiini võimaliku kõrvaltoimena autoimmuunhaiguse teket või tõuget sellele - milleks ka luupus on. Nüüdseks on mul nii luupus kui ka antifosfolipiidsündroom, mis on mõlemad autoimmuunhaigused. Kas olid nad juba enne mul veres olemas ja vaktsiin võimendas seda või oli see puhtalt vaktsiinist alguse saanud reaktsioon, aga nii ta läks ja väga otseselt see peale vaktsineerimist pihta hakkas.
Kui artikli autori laps peaks peale vaktsineerimist haigestuma näiteks luupusesse, siis tema suhtumine "saadav kasu ületab saadava kahju" kindlasti muutuks. Mina oma last ei ole vaktsineerida lasknud ega lasegi. On täiesti terve ja tore tüdruk, aga artikli autori arvates muidugi täielik pidalitõbine.
"Meditsiinilist vastunäidustust" vaktsineerimisele aga ei ole võimalik enamikel juhtudel tuvastada ega ette näha, mis näitab artikli autori täielikku ebakompententsust selles vallas.
Üks võimalus, mis artikli autoril mainimata jäi või ei tihanud ta seda lihtsalt välja öelda, on ka kõik vaktsineerimata lapsed (ja täiskasvanud) üldse ühiskonnast eraldada, et mõned emad oma lastega saaksid rahulikult oma turvalises ja vaktsineeritud mullis elada., kus nad mitte kunagi ei haigestu, sest pole enam "haigeid" ehk vaktsineerimata inimesi. Kõik vaktsineerimata inimesed võiksid kuuluda ühiskonnast isoleerimisele või veel parem, lausa elimineerimisele. Pole inimest - pole probleemi - pole haiguseid.
I
Inks  /   23:58, 4. nov 2017
Mida on karta siis vaktsineeritud lapse vanemal, tema laps ju haigeks ei jää...
K
KillaH  /   00:38, 5. nov 2017
Äge plahvatus, loe nagu halba huumorikirjandust, mis tahes tahtmata naerma ajab :D
H
HeH  /   01:39, 5. nov 2017
Minul on konkreetne küsimus - miks kardavad vaktsineeritud laste emad (nagu siin artud artiklis) vaktsineerimata lapsi ? Kas nad siis ise ka ei usu vaktsiinidesse ? Vaktsineerimata jätmine peaks olema "ohtlik" vaid vaktsineerimata lapsele endale, miks need vaktsineeritud laste emmed sellest nii pöördes on ?
O
Ohhohhooo  /   19:09, 5. nov 2017
Pane see telegrami link ka, kus maa lapiklus veenvalt ära tõestatakse.
T
to HeH  /   20:06, 5. nov 2017
Parim allikas tõesti.
A
arvamus  /   11:59, 5. nov 2017
Palun selgitada,kuidas on ohus vaktsineeritud lapsed (vaktsiin ju kaitseb haiguse eest,milleks muidu see tehakse?)
A
arvamus hari ennast  /   18:43, 5. nov 2017
kui tervet 3 minutit välja ei kannata, vaata alates 2,40 st ja mõtle mis on sellel mehel pistmist vaksineerimisega. https://www.youtube.com/watch?v=WUJMR3BUm2s
E
Ema suurest pharmast  /   13:39, 5. nov 2017
Kutt kutt. kõik vaksineerimisele!
V
Vaktsiin...  /   16:14, 5. nov 2017
E
Eno  /   20:04, 5. nov 2017
Harimatutel vanematel võiks olla keelatud lapsi saada. Kui ikka ei olda võimelised oma lapse (ka iseenda) immuunsüsteemi arendama ja seejärel jääda mürgistele vaktsiinidele lootma, siis tuleb mingi piir kuskil tõmmata. Vaktsiinid on tehisühiskonna osa ja see ei ole jätkusuutlik. Asi ei ole ju viirustes ja bakterites vaid organismi vastupanuvõimes! Vaktsiinid aga nõrgestavad organismi oluliselt ja see on teaduslikult tõestatud.
H
hr.john  /   20:44, 5. nov 2017
Praegused kohustuslikud vaktsiini ise autismi ei põhjusta. Aga kahjuks nii vaktsiinid kui nendes kasutatavad abiained soodustavad autismi ägenemist. 99% inimesi see ei puuduta, aga meditsiin võiks ennem need 1% kindlaks teha ja neid teist moodi vaktsineerida (kas teiste vaktsiinide või hiljem).
Meditsiin võiks juba nii arenenud olla, et ravimid oleksid iniviide arvestavad, mitte kõigile ühesugused.
L
Lembitu hernekepp  /   20:53, 5. nov 2017
Nii labast artiklit pole juba tükk aega lugeda saanud. Ainult üks lahmimine ja enese targeimaks pidamine.. Ei tea kas artikli autoril on ikka emakakaelavähi vaksiin ilusti tehtud?
L
Lapse tervis pole ostetav  /   21:15, 5. nov 2017
Pole suuremat rõõmu kui terve laps, kel pole mingeid raskeid kroonilisi või ravimatuid haigusi, kel pole autismi ega käitumishäireid.
Jah, miks mitte vaktsineerimata lastele eraldi koolid, aga kaldun arvama, et nii torkavad vaktsineerimata laste edukus palju rohkem silma.
F
Footon  /   21:53, 5. nov 2017
Telegrammi usklikud nõuavad teistelt teadusartikleid aga ise ei suuda ühtegi pädevat teadusartiklit enda totruste tõestuseks tuua. Ning iga uus artikkel toob nagu kihulasi oma vastasust pommitama. Tulge mõistusele telegram ei ole mingi arvestatav teadusartiklite kanal.

Loe ka neid lugusid