2
fotot
Jaga:     
Uudised

Rõõmusõnum imetavatele emadele - meil on nüüd ka oma emoji! (3)

Kuni praeguseni on lapsevanemad kasutanud rinnaga toitmise väljendamiseks lutipudeli ja lapse pea emoji’t. UCL haigla (University College London Hospitals) vastsündinute õde Rachel Lee on aga see naisterahvas, tänu kelle südikusele loodi rinnaga toitmise emoji, vahendab BBC News.

Avalikus kohas lapse imetamine ei ole väga populaarne ja endiselt leidub inimesi, kes on selle suhtes negatiivselt meelestatud ja leiavad, et tegemist on privaatse toiminguga, mida emad peaksid tegema suletud uste taga.

Lee aga leiab, et imetamist tuleks just propageerida ja see peaks olema kõneaineks. Nii võttiski ta enda peale käia läbi kuuenädalane teekond rinnaga toitmise emoji loomiseks.

“Nutitelefonidest leiab kõiksugu emojisid, aga mis puudutab beebisid, leiad ainult beebinäo ja lutipudeli oma,“ ütleb Lee ja lisab, et loodetavasti aitab see inimestel rinnaga toitmist näha teises valguses, mitte millegina, mis peaks olema varjatud.

Emoji disainiti nii, et beebi nägu ei ole näha ja see on saadaval erinevates suhtlusvõrgustikes.

2 kommentaari

K
Kuda siis nii  /   21:58, 25. okt 2017
Pole ju päris korrektne, et ikka oleks korrektne, peaks olema seal ümber veel näha inimesi, siis oleks alles need avalikult tissitadatahtvad lehtsabad rahul, jälle diskrimineeritakse :D
L
Liisu  /   23:52, 25. okt 2017
Olen kolm last üles kasvatanud ja minu jaoks on see rinnaga toitmine avalikus ruumis kuidagi väga kummaliselt üles kergitatud.Küsin: Miks peab last näiteks poes käies äkki rinnaga toitma? Kas tänapäeval lastel enam n.ö. päevarežiimi pole? Et nagu laps teeb natuke nutust häält, nii kohe tiss suhu.Äkki ta tahab lihtsalt juua. Egas rinnapiim asenda vett ega võta janu.Kui on plaanis laps kaasa võtta poodi, siis toitke kodus laps enne ära .Sättige oma käigud lapse toidukordade järgi. See on nüüd nagu mingi suurmood justnimelt sättida oma šoppamised või muud käigud lapse toidukordade ajaks, et siis kõigi silme all demonstreerida -mina toidan last rinnaga. Tore on, kuid pead sa seda just avalikus kohas tegema.
S
see  /   08:45, 26. okt 2017
on nagu "liputamine"

Loe ka neid lugusid